Goniec.pl
Kim jest Michał Tracz, dziennikarz „Faktów”, który poślubił swojego partnera?

Instagram: @traczmichal

Michał Tracz - kim jest dziennikarz „Faktów”, który poślubił swojego partnera?

20 Maja 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Michał Tracz od kilku dni jest na ustach wszystkich. Media z całego kraju zwróciły się w jego kierunku, gdy okazało się, że mężczyzna poślubił swojego partnera. Oczywiście w Polsce nie byłoby to możliwe, dlatego para musiała w tym celu wyjechać do Austrii.

O dziennikarzu znanym m.in. z „Faktów” TVN zrobiło się głośno po tym, jak wziął gejowski ślub ze swoim ukochanym. Panowie, aby tego dokonać, musieli przechytrzyć polskie prawo.

Rihanna i dziecko

Rihanna urodziła. Gwiazda ujawniła płeć swojego pierwszego dziecka

CZYTAJ DALEJ

Kim jest Michał Tracz?

Michał Tracz od kilkunastu lat związany jest z telewizją TVN. Mężczyzna na początku pracował jako reporter TVN Warszawa, a następnie TVN24. W 2018 roku objął stanowisko redaktora naczelnego TVN 24 International. Niestety kanał przetrwał zaledwie kilka miesięcy i został zlikwidowany. W związku z tym Michał Tracz wrócił do „właściwego” TVN-u i widzowie mogą oglądać go w „Faktach".

Niewiele osób wie, że w przeszłości Michał Tracz był związany z „Wiadomościami” TVP1. Dziennikarz bardzo ceni sobie swoją prywatność, dlatego trudno w sieci znaleźć jakiekolwiek informacje na temat jego życia prywatnego. Imię i nazwisko ukochanego Michała Tracza również pozostaje tajemnicą. Dziennikarz jest więc znany głównie za sprawą swojej pracy, w której zawsze jest perfekcyjnie przygotowany i cechuje go duży profesjonalizm.

Ślub Michała Tracza

O Michale Tracz zrobiło się głośno, gdy do mediów dotarły informacje o tym, że poślubił swojego ukochanego. Uroczystość odbyła się w piątek, 13 maja, w Austrii. Panowie postanowili pobrać się tam, gdyż w Polsce osoby homoseksualne nie mogą zawierać związków małżeńskich. W sobotę, 14 maja, odbyło się wesele, na które zakochani zaprosili rodzinę, przyjaciół i znajomych.

Dziennikarz Damian Maliszewski, który także gościł na weselu Michała Tracza, ujawnił szczegóły w instagramowym wpisie.Panowie w piątek wzięli ślub w Austrii (bo dla Polski PiS-owskiej i wyznaniowej są tęczową zarazą), w sobotę zorganizowali przyjęcie weselne dla rodziny, znajomych i przyjaciół w Warszawie. Na sali weselnej wyemitowali film… W Polsce nie mogli zaprosić gości do Urzędu Stanu Cywilnego, bo dla polskich urzędów są nielegalni, przezroczyści, obcy. Musieli więc zapłacić Austrii. Zapłacili za uroczystość, za bilety lotnicze, za nocleg i za wesołe miasteczko, do którego po ślubie, w ślubnych garniturach się wybrali - napisał.

Michał Tracz - nie mógł w Polsce poślubić partnera, więc wyjechali do Austrii

Ponieważ Michał Tracz i jego partner nie mogli w świetle polskiego prawa wziąć ślubu, postanowili zmienić nazwiska. Choć polskie prawo zabrania legalizacji związków heteroseksualnych, to panowie przechytrzyli system i zmienili sobie nazwiska na poziomie aktów urodzenia, czyli do swojego dodali te partnera. Zmiana ta dla rodziców pary młodej, jak i gości, była sporym zaskoczeniem.

Jak wyjawił Damian Maliszewski, zmiana ta była możliwa, ponieważ zakochani "znaleźli osobę w polskim urzędzie, która była życzliwa, otwarta i zgodziła się na tę zmianę nazwisk. Bo mogła się nie zgodzić… Gdy na telebimie pojawiły się nowe dowody osobiste, na sali rozległy się brawa i znowu popłynęły gościom łzy"

Instagram/maciejkurzajewski

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski dostaną kolejną szansę. Znów wystąpią razem

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski znów wystąpią razem na ekranie i to nie jako duet w "Pytaniu na śniadanie".

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Piotr SzczurowskiAutor

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

"Twoja twarz brzmi znajomo" fot. Instagram @twojatwarzbrzmiznajomo

Gwiazdy

"Twoja twarz brzmi znajomo". Kolejne zmiany w programie. Widzowie będą pozytywnie zaskoczeni

Czytaj więcej >
Chłopaki do wzięcia, fot. Facebook/Chłopaki do wzięcia

Gwiazdy

"Chłopaki do wzięcia". Przykre informacje na temat Zbyszka i Patrycji. "Nie sprostał zadaniu"

Czytaj więcej >
Patrycja Markowska i Jacek Kopczyński fot. KAPiF

Gwiazdy

Patrycja Markowska przerwała milczenie po rozstaniu. Piosenkarka nie jest w najlepszej formie

Czytaj więcej >
Doda i Emil S. fot. KAPiF

Gwiazdy

Były mąż Dody w rękach policji. Emil S. usłyszał poważne zarzuty, w tle gigantyczne pieniądze

Czytaj więcej >
Irena Santor, fot. KAPiF

Gwiazdy

Irena Santor wspomina Zbigniewa Wodeckiego. Nie bała się użyć wzniosłych słów

Czytaj więcej >
Paulina Krupińska i Damian Michałowski fot. KAPiF

Gwiazdy

"Dzień dobry TVN". Damian Michałowski zaliczył zabawną wpadkę. Zrobiło się niezręcznie

Czytaj więcej >