Goniec.pl
Kelnerka napiwek

Twitter.com @alienpopstarr

Kelnerka spojrzała na wiadomość od starszej klientki i zalała się łzami

9 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie wiadomości, jaką wraz z napiwkiem jedna z kelnerek w USA otrzymała od starszej klientki. Fotografia szybko stała się hitem, a krótka historia stojąca za nią chwyta za serce.

Megan King jest kelnerką w jednej z restauracji w USA. 21 lipca na swoim koncie na Twitterze udostępniła dwa zdjęcia, które szybko stały się hitem. Do kobiety szybko zwróciły się nawet media, które przeprowadziły z nią wywiad.

Objawy covid

Objawy COVID-19 zmieniły się. Trzy nowe symptomy

CZYTAJ DALEJ

Pierwsze zdjęcie przedstawia napiwek i odręcznie napisaną notatkę, którą zostawiła jej starsza klientka restauracji. Na drugim zdjęciu jest sama Megan, zapłakana po przeczytaniu liściku od seniorki.

Zdjęcia polubiono ponad 825 tys. razy, udostępniono ponad 52 tys. razy, a liczba komentarzy przekroczyła tysiąc. Wszystko dzięki temu, co napisała starsza pani siedząca samotnie w restauracji.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Chociaż zdjęcia udostępniła w środę, akcja miała miejsce w ruchliwą w restauracji niedzielę. Do zatłoczonego lokalu weszła starsza, nieco smutna pani. Usiadła samotnie i zamówiła coś do jedzenia, często spoglądając na Megan.

- Przyszła mniej więcej w połowie mojej 17-godzinnej zmiany i to było w niedzielę, która zawsze jest bardzo pracowita. Mniej więcej w połowie jej posiłku zaczęło się uspokajać, więc rozmawiałyśmy przez kilka minut. Krótka rozmowa, nic głębokiego. Powiedziała mi, że ma prawie 70 lat i że ​​jej życie trochę zwalnia. Powiedziała, że po prostu chciała wpaść do starego ulubionego miejsca na przekąskę - opowiada kelnerka.

W końcu starsza pani zjadła i wyszła, wcześniej jednak zostawiła na stoliku napiwek i wiadomość, którą odręcznie napisała. Gdy Megan podeszła do stolika i zobaczyła, co jest napisane na karteczce, od razu pobiegła do łazienki, żeby się uspokoić. Miała wciąż dużo pracy i nie mogła pozwolić, by klienci zobaczyli ją zapłakaną, potrzebowała więc chwili, by opanować emocje.

- Dziękuję bardzo za miłą obsługę. To był mój pierwszy raz, kiedy jadłam sama na mieście od śmierci męża. Miałam nadzieję, że uda mi się przez to przejść - napisała starsza klientka.

Co ciekawe, część internautów bardziej, niż emocjonalnym wyznaniem jednej kobiety i wzruszeniem drugiej, przejęło się tylko jednym dolarem napiwku, który rzekomo zostawiła kobieta. Megan stanęła jednak w obronie seniorki i najpierw napisała, że posiłek kobiety kosztował 11 dolarów, a zostawiła dodatkowe trzy dolary. Potem dodała jeszcze kilka słów.

- Starsi ludzie żyjący z emerytury też zasługują na dobry posiłek. Dają takie napiwki, na jakie ich stać. Są u nas zawsze mile widziani, niezależnie od tego, jak wysokie czy niskie napiwki zostawiają. Ta pani była miła i łatwa w obsłudze, a napiwek, który zostawiła, jest bardziej niż wystarczający - powiedziała Megan King.

Co wiesz o serialu Świat według Kiepskich? 100% zdobędą tylko najwięksi fani

Pytanie 1 z 8

W którym roku wyemitowany został pierwszy odcinek?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • 34-latek zmarł tuż po interwencji policji. Jest oświadczenie szpitala, rodzina zabiera głos

  • Pomorze: W ujęciu wody wykryto bakterie Coli. Ostrzeżenie dla czterech miejscowości

  • Syn ofiar zbrodni w Borowcach znajduje się pod ochroną policji. „Jeszcze nie dotarło do niego, co się stało”

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Newsweek

Bartłomiej CieślakAutor

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat redaktor, obecnie wydawca. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: bartlomiej.cieslak@goniec.pl

Podobne artykuły

W TVP 1 w sobotę o godzi. 21:35 wyemitowany zostanie film "Bohemia Rapsody" o Freddiem Merkurym i zespole Queen

Lifestyle

"Bohemian Rhapsody" w sobotę w TVP 1. Hit z tematami "niewygodnymi" dla TVP

Czytaj więcej >

Lifestyle

Black Friday: nie jesteś fajniejszy, jeśli nic nie kupiłeś

Czytaj więcej >
Rossmann

Lifestyle

Black Friday. Rossmann obniża ceny uwielbianych perfum

Czytaj więcej >

Lifestyle

Czy przemoc ma płeć? Światowy Dzień Przeciw Przemocy wobec Kobiet

Czytaj więcej >
Wierni w Polsce

Lifestyle

CBOS: W ciągu ostatnich 30 lat spadł poziom wiary i praktyki religijnej w Polsce

Czytaj więcej >
Kobieta

Lifestyle

Kobieta była w szoku, gdy odkryła, że przyjaciółka urodziła dziecko jej męża

Czytaj więcej >