Goniec.pl
Pawel Wodzynski/East News

Pawel Wodzynski/East News

Katarzyna Figura ze łzami w oczach wspomina małżeńskie piekło. "Przepraszam, to jest strasznie mocne"

24 Listopada 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Katarzyna Figura budzi w większości pozytywne emocje, jednak w jej życiu prywatnym przez wiele lat dominowały zupełnie inne, mało związane z radością. Po dziesięcioletniej sądowej batalii z Kaiem Schoenhalsem udało jej się rozwieść. W jednym z wywiadów powróciła do demonów przeszłości, ze łzami w oczach wspominając przemoc, ból i wszechogarniającą niemoc, z jakimi miała do czynienia w małżeństwie.

Katarzyna Figura była "poniżana i bita" przez małżonka

Niezaprzeczalna gwiazda kina, która zapisała się na kartach polskiej kinematografii, 20 lat temu zdecydowała się na zamążpójście z jegomościem o nazwisku Kai Schoenhals. W 2012 roku podjęła pierwsze kroki sprawie unieważnienia małżeństwa i publicznie wyznała, że wiele lat przechodziła przez piekło.

EN 01502965 1778

Katarzyna Figura straciła ukochaną teściową. Kobieta stanęła po stronie aktorki podczas rozwodu

CZYTAJ DALEJ

Tuż po złożeniu pozwu rozwodowego zdecydowała się na heroiczne wystąpienie w mediach. Z płaczem wyjawiła wówczas, że była "poniżana i bita" przez męża i nie mogła się od niego uwolnić. Formalną wolność udało jej się odzyskać dopiero dekadę później.

Katarzyna Figura wraca wspomnieniami do koszmaru sprzed lat

Katarzyna Figura udzieliła wywiadu Magdzie Mołek, w którym powróciła do pamiętnego momentu, w którym zdecydowała się na publiczne ujawnienie swoich życiowych problemów. Na samą myśl o koszmarze, jaki do tego doprowadził, łzy bezwolnie leciały jej z policzków. Nie da się ukryć, że trauma pozostawiła wyrwę w jej sercu.

- Kiedyś Wam się przyglądałam w jednej z warszawskich restauracji i pomyślałam sobie - można mieć dzieci, można mieć partnera i ten idealny obrazek istnieje. I potem, kiedy ten idealny obrazek już nie istniał, to pomyślałam – ile trzeba mieć odwagi, żeby zawalić taki pomnik. Zrobiłaś nieprawdopodobną rzecz w czasach, w których nie robiono – nieśmiało zagajała Magda Mołek, chcąc naprowadzić rozmówczynię na temat. Udało się, a gwieździe "rozwiązał się" język.

Maryla Rodowicz żali się na problemy z mężczyznami. "Na wymianie spojrzeń się kończy"

Maryla Rodowicz żali się na problemy z mężczyznami. "Na wymianie spojrzeń się kończy"

CZYTAJ DALEJ

- To był mój jedyny ratunek i tak też później to zostało przez sąd określone, że miałam prawo do postąpienia w taki sposób, czyli do wystąpienia publicznego, dlatego, że czyniłam to w obronie zdrowia i życia moich dzieci i moim własnym. Przepraszam, to jest strasznie mocne – przerwała, ocierając twarz z łez.

Katarzyna Figura docenia rolę córek. Wspierały ją, gdy tego potrzebowała

Bez wzruszeń nie obyło się również wtedy, gdy poruszono temat córek Katarzyny Figury – 20-letniej Koko i 17-letniej Kaszmir. Obie, jak sama wspomniała, okazały jej wielkie wsparcie w trakcie w czasie, gdy toczyła sądowe boje z oprawcą będącym ich ojcem.

Katarzyna Figura jest im wdzięczna i chociaż cieszy się, że są już samodzielnie i przebywają za granicą, chociaż ich wyprowadzka z domu byłą dla niej trudnym do przejścia etapem. Aktorka postanowiła wówczas zamieszczać ze swoją mamą.

- Moja mapa życiowa się bardzo zmieniła. Właściwie tak już na dobre w tym roku, bo tak: Koko już od ponad roku studiuje w Paryżu reżyserię filmową, więc wyfrunęła ponad rok temu. Kaszmirka, która ją odwiedziła w kwietniu tego roku, po przyjeździe zapytała mnie, czy może kontynuować swoją edukację licealną w Paryżu i być razem z siostrą. I Kaszmirka też wyfrunęła – opowiadała Magdzie Mołek.

Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Fot.: Piotr Molecki/East News

Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Mamy zdjęcia z ceremonii, poruszające sceny w kościele

Pogrzeb Jerzego Połomskiego w Warszawie ściągnął prawdziwe tłumy. Przejmująca uroczystość pogrzebowa wielkiego artysty obfitowała w gesty honorujące jego życie i twórczość. Ksiądz prowadzący mszę pogrzebową zdecydował się na zacytowanie słów piosenkarza. Poruszające jest to, jak wielu fanów chciało pożegnać idola.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Skiby dokonał coming outu. "Jestem biseksualny"

Czytaj więcej >
Lech Wałęsa fot. JOHN MACDOUGALL/AFP/East News

Gwiazdy

Sławomir Wałęsa "zgarnięty" przez policję. Funkcjonariusze zapukali do jego drzwi

Czytaj więcej >
Iwona Pavlović wspomina Beatę Tyszkiewicz. Fot. Tomasz Zukowski/East News

Gwiazdy

Iwona Pavlović szczerze o kłótniach z Beatą Tyszkiewicz. "Nie były reżyserowane"

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

Małgorzata Rozenek z intrygującą fryzurą. Ta grzywka zaskoczyła wszystkich

Czytaj więcej >
Małgorzata Ohme udzieliła pewnej rady Paulinie Smaszcz. Fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Małgorzata Ohme nie zawahała się oceniając zachowanie Pauliny Smaszcz. Padły bardzo mocne słowa

Czytaj więcej >
Robert Janowski zmaga się z problemem psychofanki. Fot. Tomasz Zukowski/East News

Gwiazdy

Robert Janowski zmaga się z psychofanką. Kobieta zdołała odnaleźć nowy dom gwiazdora

Czytaj więcej >