Goniec.pl
karol strasburger

wikimedia commons, autor: Ja Fryta

Karol Strasburger stanął przed sądem

24 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Nowe szokujące fakty w sprawie Karola Strasburgera i Stana Borysa. Aktor i prezenter pojawił się w sądzie w Piasecznie, by bronić się w sprawie o zniesławienie - gospodarzowi "Familiady" grozi nawet pozbawienie wolności. Głos w sprawie zabrał tymczasem jego adwokat.

Jak informowaliśmy wczoraj, Karol Strasburger został pozwany przez Stana Borysa i jego partnerkę Annę Maleady. Dziennikarze "Super Expressu" dotarli do sądu w Piasecznie, gdzie toczyć się miała sprawa i potwierdzili, że chodzi o publiczne zniesławienie, czyli czyn, za który grozi nawet kara więzienia.

nie żyje

Zmarł Zbigniew Galperyn

CZYTAJ DALEJ

Prawnik Strasburgera zabiera głos

Najprawdopodobniej w całej sprawie chodzi o wpisy, które ukazały się w sieci w 2019 roku i które pochodzić miały z komputera gospodarza "Familiady". Przed rozprawą głos zabrał jego adwokat, Artur Glass-Brudziński.

Prawnik poinformował, że postępowanie rzeczywiście jest w toku i oświadczył, że jego klient nie mógł zamieścić owych wpisów w internecie, gdyż pozostawał wtedy w zupełnie innym miejscu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Wskazuję, iż w dacie przedmiotowych wpisów, których dotyczy postępowanie Karol Strasburger nie mógł ich zamieścić z uwagi na przebywanie poza miejscem łącza internetowego zidentyfikowanego poprzez adresy IP wpisów. Powyższa informacja zostanie potwierdzona oświadczeniami stosownych firm - powiedział Glass-Brudziński.

Jak wskazał, numery IP dotyczą Konstancina-Jeziornej, a Strasburger był w tym czasie na planie "Pierwszej miłości" we Wrocławiu. Wszelkie próby oskarżania go godzą w dobre imię i cześć. Następne oświadczenie ma zostać wydane po zakończeniu procesu i zapadnięciu ostatecznego wyroku.

Karol Strasburger broni się na Facebooku

Również i sam Karol Strasburger przerwał milczenie i opublikował obszerny wpis na Facebooku. Jak przekonuje, jest niewinny i zamierza to udowodnić.

- To nie media, a sądy są od dochodzenia prawdy, zatem, zachowując zasadę szlachetności we wszelakich relacjach, wyrażam dezaprobatę dla prowadzenia jakichkolwiek debat publicznych w tej sprawie. Nie dam się wmanewrować w publiczną wojnę ani sprowokować - napisał aktor.

Strasburger jest przekonany, że ktoś celowo chce zniszczyć jego dobry wizerunek, zaufanie i szacunek społeczny oraz dobre imię, a wyciek wszelkich informacji był zaplanowany przez nieprzyjaznych mu ludzi. Na koniec opublikował oświadczenie reprezentującej go kancelarii.

Wygrałbyś główną nagrodę w "Milionerach"? 5 pytań o milion, które zadał Hubert Urbański

Pytanie 1 z 5

Który ssak się nie spoci?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Pomponik

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Finał „Tańca z gwiazdami”

Gwiazdy

Co Piotr Mróz zrobi z pieniędzmi za wygraną w "Tańcu z gwiazdami"?

Czytaj więcej >
Doda i Kajra

Gwiazdy

Zakulisowe zdjęcie Kajry i Dody z "TzG" obiegło właśnie sieć

Czytaj więcej >
Krzysztof Kiersznowski

Gwiazdy

Specjalny odcinek "Barw szczęścia". Upamiętnienie zmarłych aktorów

Czytaj więcej >
Finał „Tańca z gwiazdami”

Gwiazdy

Andrzej Piaseczny zażartował w "Tańcu z gwiazdami"

Czytaj więcej >
Piotr Mróz

Gwiazdy

Live po finale "Tańca z gwiazdami". Widzowie zachwyceni zwycięzcami

Czytaj więcej >
Polsat

Gwiazdy

Kajra podziękowała Rafałowi Maserakowi za współpracę

Czytaj więcej >