Kamil Kosowski Żródło: facebook.com, profil Kamila Kosowskiego

Kamil Kosowski wypowiedział się mocno o reprezentacji Polski i wyborach personalnych selekcjonera Paulo Sousy

7 Kwiecień 2021 Kamil MatuszakKamil Matuszak

Kamil Kosowski, w przeszłości piłkarz Wisły Kraków, Kaiserslautern, Southampton, a także wielokrotny reprezentant Polski wypowiedział się na temat obecnego składu kadry, a także wyborów nowego selekcjonera Paulo Sousy. W wywiadzie z naszym siostrzanych portalem Świat Sportu obecny ekspert Canal Plus poruszył również temat potencjału naszych zawodników oraz nadchodzących Mistrzostw Europy.

Kamil Kosowski rozmawiał z Aleksym Kiełbasą, redaktorem naszego siostrzanego portalu Świat Sportu. W wywiadzie poruszane były przede wszystkim kwestie kadry Polski Paulo Sousy. Były zawodnik m.in. Wisły Kraków wypowiedział się na temat pierwszego zgrupowania reprezentacji oraz meczów w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022.

Kamil Kosowski o debiucie nowego trenera reprezentacji

Reprezentacja Polski rozpoczęła w marcu eliminacje do Mistrzostw Świata 2022, które odbędą się w Katarze. Na pierwszy ogień zagraliśmy z Węgrami, a mecz, po dramatycznym przebiegu, zakończył się remisem. Następnie przyszło zwycięstwo z Andorą i porażka na Wembley z Anglią. Celem było sześć punktów, a na nasze konto trafiły jedynie cztery.

Reprezentant Polski w latach 2001-2009 w wywiadzie przyznaje, że ma kilka wątpliwości co do powołań nowego selekcjonera. Zastanawia się również, czy i kiedy będzie widać wyraźną poprawę stylu gry Biało-Czerwonych. Kosowski wiele miejsca poświęcił przede wszystkim ustawieniu personalnemu drużyny narodowej podczas spotkań z Węgrami, Andorą oraz Anglią.

- Widzieliśmy kilka roszad, ale gdy teraz analizujemy sobie to na chłodno, to były błędy. Odstawienie Kamila Glika, przede wszystkim to był duży błąd, który trener odpowiednio skorygował. Zmiany były dobre i przede wszystkim wróciliśmy w tym pierwszym meczu z Węgrami, bo gdybyśmy ten mecz pregrali, to naprawdę byłoby nieciekawie. Te kilka minut drugiej połowy pokazały, że nasza drużyna narodowa faktycznie ma potencjał - powiedział Kamil Kosowski.

Podano informacje o pogrzebie Krzysztofa KrawczykaPodano informacje o pogrzebie Krzysztofa KrawczykaCzytaj dalej

Czym reprezentacja Paulo Sousy może zaskoczyć przeciwników?

Bardzo szybko pojawił się również temat zbliżającego się Euro, które ze względu na pandemię koronawirusa przełożone zostało z 2020 roku na zbliżające się lato. Kamil Kosowski zastanawia się, czy Paulo Sousa na długo przywiąże się do swoich wyborów. O ile wybór bramkarza numer jeden kadry - to miano przypadło Wojciechowi Szczęsnemu - nie dziwi, to już wyjście w podstawowym składzie Michała Helika w meczu z Anglią może zastanawiać.

Kamil Kosowski został również zapytany o potencjał i umiejętności taktyczne naszej reprezentacji. W ostatnich meczach eliminacyjnych do MŚ wielokrotnie widzieliśmy szybkie zmiany ustawienia - obrona złożona na papierze z trzech zawodników płynnie przechodziła do linii złożonej z czterech graczy. Poruszony został także temat liczby napastników - czy Sousa częściej będzie grał na osamotnionego Lewandowskiego, czy może stawiać będzie na duet z Milikiem lub Piątkiem. Czy będzie to nasz atut na Euro?

- Mam nadzieję, bo jeżeli naszym jedynym atutem ma być Robert Lewandowski, to nie będziemy groźnym przeciwnikiem dla żadnego z naszych rywali na Euro, czy też w eliminacjach do MŚ - zauważył były piłkarz - Oprócz Roberta mamy jeszcze prawą stronę, która dobrze funkcjonowała, o dziwo, bez Tomka Kędziory, którego brak powołania był dla mnie zaskoczeniem. Jeśli dołożymy do tego jeszcze lewe skrzydło i Kubę Modera ze strzałem ze środka, to czymś już będziemy w stanie zaskoczyć przeciwnika - skomentował Kosowski.

Cały wywiad do obejrzenia poniżej oraz na kanale YouTube Świata Sportu.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Następny artykuł