Goniec.pl
TRICOLORS/EAST NEWS

TRICOLORS/EAST NEWS

Irena Dziedzic była gwiazdą TVP. Zmarła w zapomnieniu i okropnych warunkach

21 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Irena Dziedzic była wielką gwiazdą TVP. Zmarła jednak w okropnych warunkach i w zapomnieniu. Po jej mieszkaniu chodziły robaki, ulatniał się gaz i wszędzie czuć było okropny fetor. Co się stało z nią pod koniec życia?

Przez wiele lat Irena Dziedzic była jedną z największych gwiazd polskiej telewizji. Dla wielu dziwnym było jej późniejsze zniknięcie z ekranów i informacja o finansowych problemach.

Wakacje z duchami

Edward Dymek był gwiazdorem "Wakacji z duchami". Zmarł w biedzie i zapomnieniu

CZYTAJ DALEJ

Irena Dziedzic była gwiazdą TVP. Zmarła w zapomnieniu i okropnych warunkach

Irena Dziedzic była jedną z największych gwiazd TVP - znali ją wszyscy widzowie okresu PRL. W mediach państwowych pracowała od 1956 roku i do 1981 roku prowadziła program "Tele-Echo", a pojawiała się również jako prezenterka dziennika telewizyjnego.

Jej życie pełne było wzlotów i upadków. Irena Dziedzic nigdy nie chciała mieć dzieci i nigdy się ich nie doczekała, partnerów za to przyciągała jak lep na muchy, wszystkie jej związki skończyły się jednak niezwykle przykro.

Najpierw wyszła za Janusza Bałabana, ale będąc w nim związku zaczęła romansować z Janem Suzinem. Z tym drugim rozstała się po tym, jak odkryła, że romansuje on z Alicją Pawlicką. To jednak nie koniec telenoweli.

Dziennikarką następnie zainteresować się Ignacy Gogolewski, który w tym czasie był jeszcze w związku małżeńskim z aktorką Katarzyną Łaniewską. Wszyscy mieszkali w tym samym budynku i niedługo później Gogolewski przeprowadził się do Dziedzic. Po dwóch latach związku ostatecznie wyprowadził się pod nieobecność dziennikarki, kończąc relację.

Następni mężczyźni w życiu Irena Dziedzic również nie zostali na dłużej. Ostatnie lata życia przebojowa dziennikarka spędziła na Saskiej Kępie w Warszawie.

Irena Dziedzic znana była ze swojej rozrzutności. Często pożyczała pieniądze, których potem nie oddawała, a potrzebowała ich na wszystko - nie było jej stać nawet na podstawowe potrzeby i rachunki. Do podobnych sytuacji dochodziło jeszcze wtedy, gdy pracowała w telewizji.

Pod koniec życia miała dwie opiekunki, które od czasu do czasu ją odwiedzały. Dziedzic nie chciała za nic płacić i niezapłacone rachunki opiewały na kwoty kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jej mieszkanie było w okropnym stanie.

- Było brudne, zarobaczone, panował fetor, nie było ani jednej rzeczy nadającej się do ubrania. Naczynia były brudne, kuchenka gazowa uległa rozszczelnieniu i ulatniał się gaz - opowiadała prokuraturze jedna z opiekunek.

Dziennikarka złamała nogę w lipcu 2018 roku po tym, jak przewróciła się w swoim własnym mieszkaniu. Miała problemy z poruszaniem się, a do szpitala trafiła ostatecznie o wiele za późno, bo dzień przed swoją śmiercią. Prokuratura wykluczyła udział osób trzecich w sprawie złamania i zaniedbania potrzeb Ireny Dziedzic.

Ostatecznie wielka gwiazda zmarła w zapomnieniu, pokazując nieumiejętność zarówno w prowadzeniu własnych rachunków i domu (który wyceniono ostatecznie na 770 tys. zł), jak i w tworzeniu relacji z innymi osobami. Jej pogrzebem zajęły się osoby niemal całkowicie jej obce - plotkowano, że tak bardzo zniechęciła do siebie przyjaciół i bliskich.

Opole 2022. Katarzyna Cichopek wspomina "Zwierzyniec", a Sumińscy leżą w zniszczonym grobie. Przykre zdjęcia

Podczas tegorocznego festiwalu w Opolu, prowadząca Katarzyna Cichopek w ciepłych słowach wspominała Michała Sumińskiego, który niegdyś prowadził w TVP program "Zwierzyniec". Podróżnik, zoolog, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, dziennikarz i autor książek zmarł w wigilię 2011 roku, w wieku 96 lat. Został pochowany w skromnej mogile na warszawskich Powązkach, w Alei Zasłużonych, u boku swojej ukochanej żony Zofii. Niestety, dziś grób wygląda na zapomniany.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Mąż zdradził Katarzynę Łaniewską. Trudno uwierzyć, co działo się później w życiu gwiazdy „Plebanii”

  • Dani Hampson nie żyje. Odeszła w dniu ślubu. Osierociła ośmiomiesięcznego synka

  • Opole 2022. Wyciekło żenujące wideo z VIP roomu Kurskich. Prezes TVP niczym wujek na weselu

Źródło: Goniec.pl

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Edyta Pazura obchodziła 60. urodziny męża, gdy doszło do okropnego wypadku. Została poturbowana

Gwiazdy

Edyta Pazura obchodziła 60. urodziny męża, gdy doszło do okropnego wypadku. Została poturbowana

Czytaj więcej >
"Rolnik szuka żony". Seweryn właśnie wziął ślub. Tak wyglądała jego partnerka

Gwiazdy

"Rolnik szuka żony". Seweryn właśnie wziął ślub. Tak wyglądała jego partnerka

Czytaj więcej >
Panna młoda nagle przerwała ślub. Zorientowała się, że popełniła straszny błąd. Nagranie stało się hitem Internetu

Gwiazdy

Panna młoda nagle przerwała ślub. Zorientowała się, że popełniła straszny błąd, nagranie hitem sieci

Czytaj więcej >
Marek Torzewski opowiedział o swojej walce z rakiem. "Miałem 8 proc. szans na przeżycie"

Gwiazdy

Marek Torzewski opowiedział o swojej walce z rakiem. "Miałem 8 proc. szans na przeżycie"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Agata i Piotr Rubikowie nie chcieli kamerzysty na swoim ślubie. Dziś bardzo żałują

Czytaj więcej >
Adam Kraśko przeszedł metamorfozę
Facebook/Adam Kraśko

Gwiazdy

"Rolnik szuka żony": Adam Kraśko przeszedł metamorfozę. Trudno go rozpoznać

Czytaj więcej >