Goniec.pl
TRICOLORS/EAST NEWS

TRICOLORS/EAST NEWS

Irena Dziedzic była gwiazdą TVP. Zmarła w zapomnieniu i okropnych warunkach

21 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Irena Dziedzic była wielką gwiazdą TVP. Zmarła jednak w okropnych warunkach i w zapomnieniu. Po jej mieszkaniu chodziły robaki, ulatniał się gaz i wszędzie czuć było okropny fetor. Co się stało z nią pod koniec życia?

Przez wiele lat Irena Dziedzic była jedną z największych gwiazd polskiej telewizji. Dla wielu dziwnym było jej późniejsze zniknięcie z ekranów i informacja o finansowych problemach.

Wakacje z duchami

Edward Dymek był gwiazdorem "Wakacji z duchami". Zmarł w biedzie i zapomnieniu

CZYTAJ DALEJ

Irena Dziedzic była gwiazdą TVP. Zmarła w zapomnieniu i okropnych warunkach

Irena Dziedzic była jedną z największych gwiazd TVP - znali ją wszyscy widzowie okresu PRL. W mediach państwowych pracowała od 1956 roku i do 1981 roku prowadziła program "Tele-Echo", a pojawiała się również jako prezenterka dziennika telewizyjnego.

Jej życie pełne było wzlotów i upadków. Irena Dziedzic nigdy nie chciała mieć dzieci i nigdy się ich nie doczekała, partnerów za to przyciągała jak lep na muchy, wszystkie jej związki skończyły się jednak niezwykle przykro.

Najpierw wyszła za Janusza Bałabana, ale będąc w nim związku zaczęła romansować z Janem Suzinem. Z tym drugim rozstała się po tym, jak odkryła, że romansuje on z Alicją Pawlicką. To jednak nie koniec telenoweli.

Dziennikarką następnie zainteresować się Ignacy Gogolewski, który w tym czasie był jeszcze w związku małżeńskim z aktorką Katarzyną Łaniewską. Wszyscy mieszkali w tym samym budynku i niedługo później Gogolewski przeprowadził się do Dziedzic. Po dwóch latach związku ostatecznie wyprowadził się pod nieobecność dziennikarki, kończąc relację.

Następni mężczyźni w życiu Irena Dziedzic również nie zostali na dłużej. Ostatnie lata życia przebojowa dziennikarka spędziła na Saskiej Kępie w Warszawie.

Irena Dziedzic znana była ze swojej rozrzutności. Często pożyczała pieniądze, których potem nie oddawała, a potrzebowała ich na wszystko - nie było jej stać nawet na podstawowe potrzeby i rachunki. Do podobnych sytuacji dochodziło jeszcze wtedy, gdy pracowała w telewizji.

Pod koniec życia miała dwie opiekunki, które od czasu do czasu ją odwiedzały. Dziedzic nie chciała za nic płacić i niezapłacone rachunki opiewały na kwoty kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jej mieszkanie było w okropnym stanie.

- Było brudne, zarobaczone, panował fetor, nie było ani jednej rzeczy nadającej się do ubrania. Naczynia były brudne, kuchenka gazowa uległa rozszczelnieniu i ulatniał się gaz - opowiadała prokuraturze jedna z opiekunek.

Dziennikarka złamała nogę w lipcu 2018 roku po tym, jak przewróciła się w swoim własnym mieszkaniu. Miała problemy z poruszaniem się, a do szpitala trafiła ostatecznie o wiele za późno, bo dzień przed swoją śmiercią. Prokuratura wykluczyła udział osób trzecich w sprawie złamania i zaniedbania potrzeb Ireny Dziedzic.

Ostatecznie wielka gwiazda zmarła w zapomnieniu, pokazując nieumiejętność zarówno w prowadzeniu własnych rachunków i domu (który wyceniono ostatecznie na 770 tys. zł), jak i w tworzeniu relacji z innymi osobami. Jej pogrzebem zajęły się osoby niemal całkowicie jej obce - plotkowano, że tak bardzo zniechęciła do siebie przyjaciół i bliskich.

Opole 2022. Katarzyna Cichopek wspomina "Zwierzyniec", a Sumińscy leżą w zniszczonym grobie. Przykre zdjęcia

Podczas tegorocznego festiwalu w Opolu, prowadząca Katarzyna Cichopek w ciepłych słowach wspominała Michała Sumińskiego, który niegdyś prowadził w TVP program "Zwierzyniec". Podróżnik, zoolog, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, dziennikarz i autor książek zmarł w wigilię 2011 roku, w wieku 96 lat. Został pochowany w skromnej mogile na warszawskich Powązkach, w Alei Zasłużonych, u boku swojej ukochanej żony Zofii. Niestety, dziś grób wygląda na zapomniany.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Mąż zdradził Katarzynę Łaniewską. Trudno uwierzyć, co działo się później w życiu gwiazdy „Plebanii”

  • Dani Hampson nie żyje. Odeszła w dniu ślubu. Osierociła ośmiomiesięcznego synka

  • Opole 2022. Wyciekło żenujące wideo z VIP roomu Kurskich. Prezes TVP niczym wujek na weselu

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Rafał Brzozowski spełnił dziecięce marzenie. Fot. Instagram @rafal_brzozowski_official

Gwiazdy

Rafał Brzozowski spełnił marzenie z dzieciństwa. Trudno się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Największe gwiazdy polskiego show-biznesu żegnają Jana Nowickiego. Fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Jan Nowicki nie żyje. Największe gwiazdy polskiego kina żegnają wielkiego aktora

Czytaj więcej >
Tomasz Lis spotkał się z Łukaszem Szumowskim, doszło do "poważnego sporu"

Gwiazdy

Tomasz Lis spotkał się z Łukaszem Szumowskim. Doszło do "poważnego sporu"

Czytaj więcej >
Maryla Rodowicz nie kryła swojego rozgoryczenia. Fot. Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Maryla Rodowicz wystąpiła na 30-leciu Polsatu i zeszła ze sceny zawiedziona. O wszystkim napisała na Instagramie

Czytaj więcej >
Piotr Gąsowski padł ofiarą kradzieży. Fot. Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Piotr Gąsowski padł ofiarą złodzieja. Akt kradzieży nagrała kamera monitoringu

Czytaj więcej >
Jan Nowicki nie żyje. Fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Jan Nowicki przed śmiercią zmagał się z problemami z pamięcią. Zdobył się na szczere wyznanie

Czytaj więcej >