Goniec.pl
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Iga Świątek zdobyła się na ważny gest wobec Ukrainy. Wiele osób na świecie jest za to karanych

24 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Iga Świątek postanowiła, że nie ma zamiaru rezygnować ze znaku, który w ostatnim czasie na wielu imprezach sportowych stał się niepożądany. Niektórzy sportowcy i kibice byli za niego zdyskwalifikowani. Tym bardziej można być dumnym z polskiej tenisistki.

Świątek była również zdziwiona zachowaniem innych sportowców. Zdaje się, że nie do końca pochwalała ich zachowanie w związku z istotnym symbolem.

iga świątek

Iga Świątek usłyszała niekulturalny komentarz na swój temat. "Nie znamy się prywatnie"

CZYTAJ DALEJ

Iga Świątek zdobyła się na ważny gest wobec Ukrainy. Wiele osób na świecie jest za to karanych

- Będę nosić niebiesko-żółtą wstążkę tak długo, aż sytuacja w Ukrainie się nie poprawi - zapowiedziała Iga Świątek. Polska tenisistka wspiera stronę ukraińską przeciw agresji rosyjskiej i nie zamierza rezygnować z istotnego emblematu, przez który w ostatnim czasie niektórzy sportowcy i kibice mieli problemy.

Podczas Halowych Mistrzostw Świata w lekkoatletyce organizowanych w Belgradzie pretensje od organizatorów usłyszała Justyna Święty-Erestic. Mimo tego wplatała dwukolorowe wstążki we włosy po wejściu na bieżnię.

- Wolontariuszom nie spodobały się moje ukraińskie wstążki we włosach, ale ostatecznie mogłam z nimi startować. Jestem przeciwna wojnie. Trzeba o tym mówić otwarcie, nie siedzieć cicho! - opowiadała w rozmowie z TVP Sport.

Ostatnio na ukraińskie flagi i dodatki zwraca się uwagę coraz częściej i to niestety w negatywnym znaczeniu. Ukraińskie flagi mające charakter demonstracyjny usuwa się już z niektórych imprez, w których udział biorą rosyjscy sportowcy. To trend coraz bardziej widoczny, jak również to, że wiele dyscyplin nie zrezygnowało ze startu zawodników spod flagi agresora.

Iga Świątek nie zamierza się poddawać i jest zdziwiona, że tak wiele osób nosiło wstążkę tylko przez chwilę, a potem zupełnie zrezygnowało z tej formy wsparcia.

- Wielu zawodników grało z przypiętymi wstążkami na początku wojny, gdy cała ta sprawa była trochę głośniejsza. Zauważyłam jednak, że część z nich już je zdjęła, co jest dla mnie dosyć dziwne. Przecież wciąż trwa wojna, ludzie dalej cierpią - zaznaczała podczas meczu w Krakowie.

Jak na razie widać, jak powoli zmienia się sytuacja rosyjskich sportowców. Coraz większa ich liczba ponownie przystępuje do zawodów sportowych, a rosyjscy działacze nie odczuli właściwie żadnych konsekwencji. Ba, nie tak dawno toczyły się rozmowy, których celem było włączenie rosyjskiego jako kolejnego podstawowego języka organizacji FIFA.

Konflikt w Ukrainie trwa od 24 lutego 2022 roku. W dzień niepodległości Ukrainy, czyli 24 sierpnia, warto przypominać o tym, co wciąż dzieje się za wschodnią granicą Polski - wojna trwa, giną ludzie, a zbrodnicza polityka Władimira Putina nie jest wciąż należycie potępiana przez środowisko międzynarodowe.

Donald Tusk

Emeryci ledwo wiążą koniec z końcem, a politycy zbijają majątki. Donald Tusk może poszaleć

Ostatnio głośno było o zawrotnej emeryturze lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, który właśnie skończył 65 lat. Na polskiej scenie politycznej nie brakuje zresztą polityków, którzy dawno przekroczyli tę barierę i pobierają świadczenia emerytalne. Niektórzy z nich, jako byli europosłowie, otrzymują nawet dwie wypłaty. Sprawdź w naszej galerii, kto może cieszyć się takim przywilejem. /Fot. Pawel Wodzynski/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Już od 1 września istotne zmiany w polskich szkołach. Uczniowie i ich rodzice nie będą zadowoleni

  • Łódzkie: Śmiertelny wypadek na dk 48 w Brudzewicach. Nie żyje 40-letni mężczyzna

  • "Wiadomości" TVP przeszły same siebie. Prezenterka ogłosiła, że podwyżki to "dobre informacje"

Źródło: Goniec.pl

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Natsu Lexy

Sport

High League 4: Lexy Chaplin wygrywa z Natsu. Piękny pojedynek kobiecego MMA

Czytaj więcej >
ARTUR SZPILKA - DENIS ZAŁĘCKI FACE TO FACE! SZPILKA: BĘDĄ CIĘ WYNOSIĆ!/ YouTube

Sport

High League 4: Artur Szpilka wygrywa drugą walkę w MMA. Dopisało mu szczęście?

Czytaj więcej >
Źródło: HIGH League 4 Rundki: Amadeusz "Ferrari" Roślik vs. Paweł "Scarface" Bomba

Sport

High League 4: Amadeusz "Ferrari" Roślik nokautuje Pawła "Scarface" Bombę. Walka nie trwała nawet rundy

Czytaj więcej >
Źródło: HIGH League 4 DZIEŃ Z: Maja Staśko

Sport

High League 4: Lewicowa aktywistka Maja Staśko wygrywa swoją pierwszą walkę w MMA

Czytaj więcej >
JOSEP LAGO/AFP/East News

Sport

Robert Lewandowski najpierw "wyrzucił" rywala z boiska, potem zaczął prawdziwe show. Wspaniały mecz

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Sport

Jolanta Pieńkowska zaliczyła ogromną wpadkę. Jej słowa o polskich koszykarzach wywołały burzę

Czytaj więcej >