Goniec.pl
Iga Świątek

Rex Features/East News

Iga Świątek, Wimbledon 2022. Znamy pulę nagród. Ile może zarobić polska tenisistka?

23 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Sandra Gozdur

Udostępnij:

Iga Świątek już za kilka dni zmierzy się w kolejnym turnieju w tym sezonie. Tym razem będzie to Wimbledon 2022. Polska tenisistki zajmuje pierwsze miejsce w rankingu WTA i na razie nic nie wskazuje, by miało się to zmienić. Niedawno Polka zgarnęła niemałą sumę po zwycięstwie na French Open 2022. Sprawdziliśmy, jaką kwotę może wygrać w Londynie.

Iga Świątek to niekwestionowana mistrzyni w tenisie. Od kilku tygodni udowadnia, że nie ma sobie równych. Polka znajduje się na szczycie światowego rankingu WTA i jej rywalki będą musiały jeszcze trochę poćwiczyć, żeby zająć miejsce naszej rodaczki. Między pierwszym a drugim miejscem jest różnica 4120 punktów. W poniedziałek, 27 czerwca startuje Wimbledon 2022 i już teraz wiadomo, że emocji nie będzie brakowało.

Cały świat widział, co zrobiła Rosjanka podczas meczu z Igą Świątek. Wszystko przez Polkę

Iga Świątek i jej tajemnica sukcesu. Trenerzy zdradzają szczegóły. "Pozory mylą"

CZYTAJ DALEJ

Apetyty rośnie w miarę jedzenia

Ledwo opadły emocje po kolejnym zwycięstwie Igi na French Open, a już szykują się kolejne. Polska tenisistka wielokrotnie pokazała, że podczas jej występu trudno usiedzieć w miejscu. I nie da się ukryć, że po paśmie sukcesów, jakie osiąga w ostatnim czasie, Polacy liczą, że 21-latka z Raszyna udowodni, że miano "najlepszej rakiety świata" nie jest w jej wypadku przypadkowe. W końcu apetyt rośnie w miarę jedzenia i z pewnością nie tylko u kibiców, ale i u samej Igi Świątek. A wyzwanie przed nią jest o tyle duże, że w swojej karierze jeszcze nie zwyciężyła na turnieju na kortach trawiastych. Czy mimo to nie przerwie swojej dobry passy i Wimbledon będzie jej siódmym z rzędu wygranym turniejem? Odpowiedź na to pytanie poznamy już niebawem, ale jedno jest pewne - wszyscy będziemy trzymać kciuki za naszą mistrzynię.

Wimbledon 2022: ile może zarobić Iga Świątek?

O swoich zarobkach nie rozmawiamy zbyt chętnie, ale za to dużym zainteresowaniem cieszą się pieniądze innych. W związku z tym, sprawdziliśmy, ile Iga Świątek może zarobić podczas turnieju Wimbledon 2022. Co ciekawe, na tenisistki i tenisistów czekają najwyższe wynagrodzenia w historii. W tym roku suma nagród wynosi łącznie 40,35 miliona funtów. W porównaniu do poprzednich edycji jest to wzrost o ponad pięć milionów. Jeśli Świątek zwycięży, otrzyma 2 miliony funtów, czyli około 11 milionów złotych. Jeśli trafi do finału, ale przegra w ostatniej rozrywce - zarobi o połowę mniej.

Wimbledon 2022: nagrody pieniężne

  • Zwycięzca - 2 mln funtów

  • Finał - 1,05 mln funtów

  • Półfinał - 535 tys. funtów

  • Ćwierćfinał - 310 tys. funtów

  • 4. runda - 190 tys. funtów

  • 3. runda - 120 tys. funtów

  • 2. runda - 78 tys. funtów

  • 1. runda - 50 tys. funtów

Iga Świątek

Iga Świątek w finale Roland Garros. Ile zarobi na tym turnieju polska tenisistka?

CZYTAJ DALEJ

Historyczny występ na Wimbledonie

Wimbledon 2022 rozpocznie się w poniedziałek, 27 czerwca i potrwa do 10 lipca. Jeśli Iga Świątek trafi do finału, jej ostatnia zmagania w tym turnieju będziemy oglądać 9 lipca. Bez względu na to, czy 21-latka z Raszyna zostanie laureatką, już zapisała się w kartach historii. Organizatorzy turnieju w Londynie do rozstawienia numerów posłużyli się najnowszymi notowaniami rankingów. Iga Świątek jest liderką klasyfikacji WTA, dlatego na kortach przy Church Road wystąpi z "jedynką". Tym samym będzie pierwszą reprezentantką Polski, która w zmaganiach singlowych została najwyżej rozstawiona. Polska tenisistka jest 28. liderką rankingu WTA w jego historii. Aby wyrównać rekord długości pozostawania na czele listy, należący do Steffi Graf, musi utrzymać się na 1. miejscu aż 378 tygodni.

SplashNews.com/TRICOLORS/Pawel Wodzynski/East News

Te wielkie gwiazdy były kiedyś biedne. Kto zbudował swoją fortunę od zera? [GALERIA]

Nie wszyscy w życiu mają równie udany start. Na szczęście nie brak przykładów na to, że ciężką pracą można wydostać się z biedy. Gwiazdy, które znajdziecie w naszej galerii, miały bardzo trudne dzieciństwo, ale udało im się osiągnąć sukces. Jesteście zaskoczeni nazwiskami?

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl/atptour.com

Sandra GozdurAutor

Redaktorka portalu Goniec.pl. Absolwentka dziennikarstwa, z mediami związana od 2015 roku. Doświadczenie zdobyła w największym w Polsce wydawnictwie regionalnym. Uwielbia rozmawiać z ludźmi, dlatego najbliższą jej sercu formą tekstu są wywiady. Zafascynowana muzyką, ale nie ogranicza się do jednego gatunku. Miłośniczka rowerowych podróży. 

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: sandra.gozdur@goniec.pl

Podobne artykuły

Krzysztof Kiersznowski

Gwiazdy

Krzysztof Kiersznowski pochowany w podwarszawskim Komorowie. Wiemy, jak dziś wygląda jego grób

Czytaj więcej >
Marta Warchoł

Gwiazdy

Marta Warchoł z TVN jest zaręczona. Gratulacje złożyła nawet Monika Olejnik

Czytaj więcej >
Katarzyna Cichopek

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek rzuciła wszystko i pojechała z dziećmi na wakacje. Bawi się wyśmienicie

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Krzysztof Cugowski zaniepokojony sytuacją rodzinną. Jego synowie są w poważnym konflikcie

Czytaj więcej >
Julia Kuczała

Gwiazdy

Julia Kuczała nie żyje. 19-latkę pożegnała Katarzyna Zielińska

Czytaj więcej >
Justyna Wasilewska

Gwiazdy

Justyna Wasilewska, znana z serialu TVN, zrobiła coming out. Przyznała, że ma dziewczynę

Czytaj więcej >