Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Rozrywka > Ich miejsce w TVP Info zajęła wytatuowana po samą szyję prezenterka. Sieć zalała masa komentarzy. Kim jest?
Katarzyna Lendzion
Katarzyna Lendzion 04.01.2024 21:23

Ich miejsce w TVP Info zajęła wytatuowana po samą szyję prezenterka. Sieć zalała masa komentarzy. Kim jest?

TVP Info
KAPiF, kadr z TV Republika/ Ich miejsce w TVP Info zajęła wytatuowana po samą szyję prezenterka

W TVP rewolucje nadal trwają i wydaje się, że z każdym dniem zatrudniani są nowi dziennikarze. Tym razem przyszła kolej na restrukturyzację TVP Info - na antenie pokazała się nowa prezenterka, która raczej nie miałaby żadnych szans na emisję za czasów władzy PiS. 

TVP postawione w stan likwidacji

28 grudnia w programie ”19:30” na TVP mogliśmy usłyszeć Marka Czyża, który ostatecznie potwierdził decyzję ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza o wprowadzeniu spółek TVP, Polskiego Radia i PAP-u w stan likwidacji

Publiczne media do likwidacji — taka jest decyzja ministra kultury po informacji, że prezydent nie życzy sobie ich finansowania z obligacji emitowanych przez państwo. Likwidatorem został Daniel Gorgosz, a Tomasz Sygut ma zostać dyrektorem generalnym, odpowiedzialnym za wszystkie anteny i sprawy programowe — rozpoczął czwartkowe wydanie. 

Mimo że termin likwidacji kojarzy się z zamknięciem wszystkich spółek, nie oznacza jednak praktycznej anulacji publicznych mediów. Z anteny telewizji nie znikną ulubione seriale, a powracają nawet długo wyczekiwani prowadzący jak Maciej Orłoś w ”Teleexpressie”. Ten proces to bardziej formalny wybieg prawny ministra Sienkiewicza, w dodatku całkowicie legalny w przeciwieństwie do polemik prowadzonych na temat powoływania nowych prezesów. Prawdziwie szachowy manewr, by ostatecznie odebrać kontrolę nad mediami PiS-owi

Likwidacja oznacza specyficzny stan prawny, w którym zwykłe organy zarządzające spółką, takie jak zarząd czy rada nadzorcza, zostają zastąpione przez likwidatora, mianowanego przez właściciela. Jest to swoisty reżim biznesowy, gdzie obowiązują inne przepisy niż w normalnym funkcjonowaniu spółki. W tym okresie, podobnie jak podczas stanu wyjątkowego w państwie, obowiązują specjalne regulacje, które umożliwiają masowe zwolnienia, redukcję wynagrodzeń czy przesuwanie pracowników na inne stanowiska.

Minister Sienkiewicz od razu zaznaczył, że stan likwidacji może zostać cofnięty. Mimo to utrzyma się do momentu wprowadzenia nowych przepisów regulujących ich status, co zależy od przyjęcia nowej ustawy — być może nawet do wyborów prezydenckich w 2025 roku. 

Na ten moment stan likwidacji pozwala nowej władzy na obejście dwóch zasadniczych przeszkód: niekonstytucyjnej Rady Mediów Narodowych (sprawującej władzę nad mediami publicznymi) oraz prezydenta Andrzeja Dudę z prawem weta do blokowania zmian ustawowych dotyczących TVP, Polskiego Radia i PAP.

Już w sobotę wielki powrót uwielbianego formatu TVP! Widzowie mogą odetchnąć z ulgą

Do TVP Info dołączyły nowe prowadzące

Po ”ataku" na media publiczne 20 grudnia TVP Info powróciło do emisji 9 dni później. Widać nowe studio, bardziej wyselekcjonowaną ramówkę, a przede wszystkim zniknęły sławne paski, które niekiedy mogły obrazić osobę mającą przeciwne poglądy do poprzedniej władzy.

W antenie TVP Info pojawiła się Karolina Opolska, która wcześniej pracowała dla Onetu, TOK FM i kanału na Youtube braci Sekielskich (współgospodyni "Studia wyborczego”), oraz Małgorzata Walczak, poprzednio związana z Wirtualną Polską). Opolska po raz pierwszy na ekranie pojawiła się 4 stycznia po godzinie 8:00 w roli prowadzącej program publicystyczny. Rozmawiała z Januszem Schwertnerem z Gońca i Agatą Szczęśniak z OKO.press na temat sytuacji dziennikarzy w Polsce. Po godzinie 9 dyskutowała z prokurator Ewą Wrzosek i adwokatem Michałem Wawrykiewiczem. Walczak wraz z Jackiem Zimnikiem rozpoczęli czwartkowe pasmo poranne między godziną 7:00 a 11:00. 

W ostatnim czasie do stacji dołączyły też Aleksandra Kostrzewska i Justyna Śliwowska-Mróz (w przeszłości obie pracowały dla TVP). Obecnie prowadzą serwisy informacyjne, a Kostrzewska będzie również jednym z gospodarzy „Teleexpressu”. Z Polsatu przeszła do TVP Info Wioleta Wramba. Oprócz nich pojawią się także m.in. Paweł Kursa, Dominika Komarnicka, Adam Kisiołek, Michał Adamiuk i Maciej Jabłoński (prowadzą serwisy informacyjne), a także Piotr Jędrzejek, Dorota Grabowska, Jarosław Kulczycki i Maciej Zakrocki (są gospodarzami programów publicystycznych).

Prowadząca TVP Info z tatuażami?

Mimo wszystko, największą uwagę przykuła jednak Karolina Opolska. Posiada bardzo szerokie doświadczenie w pracy w mediach, ponieważ oprócz portali już wymienionych, pracowała także jako zastępczyni kierownika Katedry Dziennikarstwa i Nowych Mediów na Collegium Civitas, dla natemat.pl prowadziła wideocast "Przestępstwo (nie)doskonałe” oraz była dziennikarką w ”Forbes Women Polska”. 

Telewizja to jednak najbardziej wizualna forma przekazu, więc w oczy rzucały się duże tatuaże prezenterki. Opolska nie ukrywała kwiatowych wzorów na szyi. To jedna z największych nowości w czwartkowym pasie - poprzednia władza nie akceptowała wyraźnych znamion na ciele. Od 20 grudnia, największej rewolucji medialnej w kraju, minęły dwa tygodnie, a już czujemy powiew progresywności, nowoczesnych standardów i kształtowania rzetelnej opinii publicznej.

Występ Karoliny Opolskiej spotkał się z masą pozytywnych komentarzy, których w sieci wciąż przybywa. Internauci i widzowie wskazują, że czasy, gdy tatuaże kojarzyły się z kryminałem, już dawno minęły. Jednocześnie wyrażają aprobatę zwiększonej otwartości w telewizji. 

  • Ale komu przeszkadza to, że ktoś jest wytatuowany? Mi się tatuaże nie podobają, ale nikt nie zmusza mnie do robienia sobie ich. Tatuaże tej Pani dosłownie nikomu nie szkodzą.
  • W PL tatuaże są na tyle powszechne, że bez znaczenia jest czy dziennikarka z tv je posiada. 
  • Niech sobie każdy robi ze swoim ciałem, co chce.
  • Najważniejsze są chyba kompetencję, a nie kto i gdzie ma tatuaż - piszą internauci. 

Źródła: Wirtualne Media, Wirtualna Polska, OKO.press

Tagi: TVP Info
Powiązane
Reksio
QUIZ. Kultowe bajki z czasów PRL. Tylko najlepsi zdobędą chociaż osiem punktów