Goniec.pl
jaroslaw-kulczycki-trudne-zycie

East News AGENCJA SE

Jarosław Kulczycki nagle zniknął z TVP. Przeżył śmierć syna

14 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

W 2015 roku Jarosław Kulczycki musiał na nowo spojrzeć nie tylko na swoją karierę dziennikarską, ale całe dotychczasowe życie. Odnoszący sukcesy redaktor nagle i niespodziewanie stracił nastoletniego syna. Ta osobista tragedia niezwykle nim wstrząsnęła. Zaledwie cztery miesiące później dziennikarz otrzymał kolejny cios i zniknął z mediów.

W niedzielę 13 września 2015 roku Jarosław Kulczycki odebrał telefon, którego nie chciałby otrzymać żaden rodzic. Choć dziennikarz później miał trudności z tym, żeby przypomnieć sobie, co robił tego dnia, na zawsze zapamięta słowa, które usłyszał przez słuchawkę. Dowiedział się, że jego syn nie żyje.

taniec z gwiazdami

Internauci krytycznie wypowiadają się o Izie Małysz. "Jest faworyzowana"

CZYTAJ DALEJ

Syn Jarosława Kulczyckiego w dniu śmierci miał zaledwie 19 lat. Za nieco ponad miesiąc obchodziłby swoje 20. urodziny. Kilka dni po tej tragedii dziennikarz opublikował pożegnalny list na łamach „Super Expressu”: „(…) I tych kilka kropel z nieba, kiedy ze złamanym sercem płakałem na cichej plaży. To było „żegnaj tato”? Gdzie jesteś synku? Gdzie teraz wędrujesz? Czy wiesz już wszystko? Tulimy cię ostatni raz do snu. Przykrywamy kołderką gorącej miłości, dumy, żeś taki wspaniały, wymarzony syn”.

Niespodziewanie cztery miesiące później Jarosław Kulczycki otrzymał kolejny cios. Znany i ceniony dziennikarz został zwolniony z TVP. Po tym na dobre zniknął z telewizji. W rozmowie z mediami przyznał, że po dramacie, który przeżył, nic nie będzie takie jak dawniej.

Dramat Jarosława Kulczyckiego

W dniu, w którym odszedł syn Jarosława Kulczyckiego, dziennikarz wybierał się na plażę wraz z żoną Dorotą i dwójką małych dzieci. Rodzina przebywała nad polskim morzem. W trakcie wypoczynku w Ustce otrzymał telefon od mamy 19-latka. Jej partner przekazał mu, że Filip nie żyje.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Wspominając, Jarosław Kulczycki ujawnił, że resztę tego dnia spędził w samotności. Próbował pogodzić się z bolesną stratą na plaży. Po raz ostatni rozmawiali przez telefon w środę – cztery dni przed tym, jak doszło do tragedii. Filip opowiadał mu o swoich podróżach.

– Przez 13 minut ostatni raz słyszałem głos mojego dziecka. Gdy odłożyłem telefon, napisałem jeszcze SMS: „Nie martw się, Orla będzie na ciebie czekać” – wspominał na łamach „Na żywo”.

Okazało się, że syn dziennikarza najprawdopodobniej zmarł z powodu zapalenia mięśnia sercowego, które było wywołane infekcją wirusową. Filip ćwiczył na siłowni i nagle źle się poczuł. Niestety akcja reanimacyjna, która trwała godzinę, nie przyniosła efektów.

Jarosław Kulczycki traci pracę

Zwolnienie Jarosława Kulczyckiego, do którego doszło cztery miesiące później, wywołało duże kontrowersje. Dziennikarz od 20 lat związany był z Telewizją Polską. Jego koledzy i koleżanki z pracy nie potrafili zrozumieć tej decyzji, próbowali interweniować. Redaktor jednak zareagował ze spokojem.

To mnie nawet nie obeszło. Zgrubiała mi skóra. Nie poddaję się dla Filipa. I moich małych dzieci – ujawnił wówczas.

Później Jarosław Kulczycki pracował w Nowa TV oraz Superstacji. Ostatecznie jednak postanowił odejść z telewizji na dobre. Stwierdził, że nie jest mu ona potrzebna do spełnienia zawodowego. Zaczął prowadzić kanał na platformie YouTube oraz szkolenia branżowe. Zajął się też wykładaniem w szkole biznesu Akademii Leona Koźmińskiego.

Wygrałbyś główną nagrodę w "Milionerach"? 5 pytań o milion, które zadał Hubert Urbański

Pytanie 1 z 5

Który ssak się nie spoci?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Viva!

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Krzysztof Krawczyk junior zaśpiewa w amfiteatrze

Gwiazdy

Krzysztof Krawczyk junior wystąpił w nowym odcinku "Uwagi". Opowiedział o konflikcie z Ewą Krawczyk

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Piotr Kurowski, zawodnik MMA

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Andrzej Piaseczny żartuje z wypowiedzi Jana Dudy. "Ponoć można się czymś ode mnie zarazić"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maryla Rodowicz wniosła apelację od wyroku rozwodowego. Chce walczyć o alimenty od męża

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Gwiazdy

Zmarła uczestniczka "Kuchennych rewolucji". Marzenna Koniuszy prowadziła bar w Gorzowie Wielkopolskim

Czytaj więcej >
Andrzej Grabowski

Gwiazdy

Andrzej Grabowski przyznał, że musiał przejść kolejną operację

Czytaj więcej >