Goniec.pl

TOP10 kultowych programów TVN. Pamiętacie je wszystkie?

3 Października 2022

Autor tekstu:

Udostępnij:

TVN świętuje swoje 25-lecie. Pamiętacie kultowe programy stacji?

Slajd 1 z 10

"Big Brother"

"Big Brother"/TVN

"Big Brother"

Kultowy program wystartował 4 marca 2001 roku i był bezsprzecznie jednym z najpopularniejszych i najbardziej przełomowych w historii polskiej telewizji. Reality show prowadzone na żywo przez Martynę Wojciechowską i Grzegorza Miecugowa momentami potrafiło przyciągnąć przed ekrany niemal... 9 milionów widzów! Choć minęło 20 lat i większość uczestników "Big Brothera " dawno zniknęła z życia publicznego, to wielu Polaków do dziś doskonale ich pamięta. Pierwszą edycję programu zwyciężył Janusz Dzięcioł, na którego głosowało ponad 65% telewidzów.

Slajd 2 z 10

"Chwila Prawdy"/TVN

"Chwila Prawdy"/TVN

"Chwila Prawdy"

Choć program zagościł w telewizji na krótko (był emitowany w latach 2002-2004), to do dziś wiele osób go wspomina ze względu na wyjątkowy format. Połączenie reality show i teleturnieju prowadził Zygmunt Chajzer , a w każdym odcinku udział brały trzy rodziny.

Przed reprezentantem każdej z nich stawiano arcytrudne zdanie, za którego wykonanie można było wygrać atrakcyjne nagrody. W programie śledziliśmy przygotowania członków rodziny do "chwili prawdy" oraz finałowe zmierzenie się z zadaniem.

Co ciekawe, w jednym z odcinków wzięli udział politycy, m.in Lech Kaczyński , który musiał zapamiętać twarze, imiona oraz osiągnięcia stu sławnych kobiet. Fragment programu możecie zobaczyć poniżej:

Slajd 3 z 10

"Jestem, jaki jestem"/TVN

"Jestem, jaki jestem"/TVN

"Jestem, jaki jestem"

Kolejny pionierski reality show TVN-u emitowane w latach 2003-2004. W przeciwieństwie do wcześniejszych formatów tutaj widzowie mogli na bieżąco obserwować życie Michała Wiśniewskiego , czyli największej ówcześnie gwiazdy w kraju.

Popularny "Wiśnia" był jednym z "heroldów" zachodniej kultury w kraju i mnóstwo widzów zasiadało przed telewizorami, aby obserwować życie jego rodziny, którego można było obserwować dzięki kamerom zamieszczonym w niemal każdej części jego luksusowego domu w Józefowie.

Do historii przeszedł jego ślub z Martą "Mandaryną " Wiśniewską na kole podbiegunowym. Widzowie byli też świadkami, jak został ojcem, wybrał nową wokalistkę zespołu i przygotowywał się do reprezentowania Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji.

Slajd 4 z 10

"Ananasy z mojej klasy"/TVN

"Ananasy z mojej klasy"/TVN

"Ananasy z mojej klasy"

Prowadzącą program była najpierw Sandra Nowak (Walter), którą później zastąpił nieoceniony Zygmunt Chajzer. W programie gwiazdy cofały się do swoich czasów szkolnych i spotykały ze znajomymi sprzed lat.

Jednym ze stałych punktów programu było "wyłonienie" spośród publiczności kolegów, koleżanki i nauczycieli z czasów szkoły średniej, którzy wspierali ich jako członkowie ich zespołów.

W 2002 roku program został wybrany najzabawniejszym talk-show podczas III Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku.

Slajd 5 z 10

"To było grane"/TVN

"To było grane"/TVN

"To było grane"

Muzyczny teleturniej prowadzony przez piosenkarkę Kayah w latach 1998-1999. W programie dwie drużyny mierzyły się między sobą w konkurencjach polegających na odgadywaniu przebojów z danego roku. Na czele zespołów stali Bożena Dykiel i Andrzej Krzywy z zespołu De Mono, a w każdym odcinku występował muzyczny gość specjalny.

Slajd 6 z 10

" Rozmowy w toku"/TVN

" Rozmowy w toku"/TVN

" Rozmowy w toku"

Pierwszy codzienny talk-show w polskiej telewizji, który od początku wzbudzał mnóstwo emocji. W każdym odcinku poruszany był inny problem, który omawiany był z ekspertami i specjalnie zaproszonymi gośćmi, którzy opowiadali o swoich doświadczeniach.

Ewa Drzyzga wraz ze specjalistami zaproszonymi do studia starali się znaleźć rozwiązanie. Nieoficjalnie mówi się, że wiele sytuacji było wyreżyserowanych, a gośćmi byli początkujący aktorzy - nie zmienia to faktu, że do dziś program cieszy się dużą sympatią widzów.

4 listopada 2016 r. zakończono emisję programu. Początkowo przez krótki okres program prowadziły Ewa Bakalarska i Anna Maruszeczko.

Slajd 7 z 10

"Wybacz mi"/TVN

"Wybacz mi"/TVN

"Wybacz mi"

Program z 2000 r., do którego zgłaszały się osoby chcące przeprosić osoby, które zraniły. Bohaterami "Wybacz mi" byli poróżnieni przyjaciele, sąsiedzi, znajomi, rodzice, dzieci, którzy chcieli przyznać się do błędu i poznać racje drugiej strony. W ich imieniu TVN wysyłał bukiet do osoby, którą chciały przeprosić.

Jeśli zraniona osoba wyraziła chęć pojednania, dochodziło do zgody na wizji.

Slajd 8 z 10

"Kuba Wojewódzki Show"/"Szymon Majewski Show"

"Kuba Wojewódzki Show"/"Szymon Majewski Show"

"Kuba Wojewódzki" oraz "Szymon Majewski Show"

Kuba Wojewódzki od 2002 roku prowadził swój autorski show w Polsacie , ale w 2006 zdecydował się o przejściu do TVN. Ta zmiana barw była wówczas dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem, ale finalnie wyszła prezenterowi na dobre. Przez wiele lat program Kuby Wojewódzkiego był jednym z najpopularniejszych w stacji, a on sam do dziś nazywany jest "królem TVN-u".

Program "Szymon Majewski Show" powstał w 2005 roku i był w pewnym sensie TVN-owską odpowiedzią na autorski program Wojewódzkiego. W obu formatach goście mogli liczyć na nieszablonową rozmowę pełną poczucia humoru. Finalnie jednak po 6 latach uznano, że prowadzący wyczerpał swój potencjał i w 2011 roku zakończono emisję. Jak wszyscy doskonale wiedzą, program Kuby Wojewódzkiego emitowany jest do dzisiaj.

Slajd 9 z 10

"Automaniak"/TVN

"Automaniak"/TVN

"Automaniak"

Przełomowy program motoryzacyjny, który emitowany był w latach 1998-2006. Prowadzącymi byli Martyna Wojciechowska i Maciej Wisławski, którzy przedstawiali m.in. nowinki ze świata motoryzacji, relacje z wyścigów i rajdów, testy aut i informowali o zmianach w kodeksie drogowym.

W 2006 roku program został zastąpiony przez "Automaniak max" i przeniesiony na antenę TVN Turbo. Prowadzącym programu został Marcin Prokop .

Slajd 10 z 10

"Superniania"/TVN

"Superniania"/TVN

"Superniania"

Polska wersja programu "SuperNanny", emitowanego w USA. Do reality show Doroty Zawadzkiej zgłaszały się rodziny, które miały problem wychowawczy ze swoimi dziećmi. Tytułowa superniania pomagała im opanować niesforne pociechy i rozwiązać problemu trawiące rodzinę.

Wokół programu emitowanego w latach 2005-2008 narosło sporo kontrowersji. Psychologowie i rodzice twierdzili, że jej metody takie jak ignorowanie płaczu dziecka, lekceważenie dzieci czy wysyłanie ich za karę na "karny jeżyk" zahaczają o przemoc psychiczną. Co gorsza, rodzice nie mogli przerwać nagrywania programu, gdyż w takiej sytuacji musieliby ponieść ogromną karę za zerwanie kontraktu.

instagram.com/robert.gorski.official

Robert Górski ma dom jak z bajki. Posiadłość kabareciarza to marzenie wielu

Robert Górski wraz z żoną i córeczką mieszka na Mazurach. Posiadłość króla polskiego kabaretu sprawia, że można się rozmarzyć. Piękny drewniany dom i bajeczna, malownicza okolica, są godne pozazdroszczenia!

Zobacz nastepną galerię >