Goniec.pl > Galerie > Marsz Niepodległości 2022. Służby w pełnej gotowości, powołano specjalny sztab. Co się dzieje na ulicach Warszawy?
11.11.2022 14:04

Marsz Niepodległości 2022. Służby w pełnej gotowości, powołano specjalny sztab. Co się dzieje na ulicach Warszawy?

Policja od rana pracuje na ulicach Warszawy. Kulminacyjnym punktem działań służb w stolicy będzie zabezpieczenie Marszu Niepodległości 2022 oraz niedopuszczenie do chuligańskich wybryków w trakcie przemarszu oraz także już po nim. Od bladego świtu ulice, chodniki i place Warszawy wypełnione są funkcjonariuszami. Powołano specjalny sztab, by jak najszybciej zareagować na ewentualne nieprawidłowości.

20221111 140306
/fot. Goniec.pl

Slajd 1 z 8

Marsz Niepodległości 2022. Policja zorganizowała specjalny sztab

- W ramach realizacji zadań związanych z zabezpieczeniem dzisiejszych wydarzeń ważną rolę pełni sztab. Tu napływają wszystkie najważniejsze informacje i odbywa się koordynacja wszelkich działań Komendy Stołecznej Policji - czytamy w krótkim komunikacie.

Slajd 2 z 8

Marsz Niepodległości w Warszawie

Na godzinę 14 zaplanowano start Marszu Niepodległości 2022. Służby postawione są w stan najwyższej gotowości. Na ulicach Warszawy pojawiły się niezliczone ilości funkcjonariuszy. Dodatkowo w tłumie pojawią się specjalni policjanci, którzy będą dbać o bezpieczeństwo w ramach patroli cywilnych. Ryzyko pojawienia się wybryków chuligańskich nie jest bagatelizowane przez służby. Powołano specjalny sztab.

Slajd 3 z 8

Warszawa. Marsz Niepodległości 2022

Na jednym ze zdjęć widać, iż w sztabie obecny jest rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak. Nadzorowanie wydarzeń z ulic Warszawy oraz relacji mediów pozwoli na szybkie reagowanie i przekazywanie wiadomości na temat ewentualnych incydentów. Policji szukać należy nie tylko w specjalnym sztabie, ale również na ulicach.

Slajd 4 z 8

Warszawa. Marsz Niepodległości 2022

W specjalnym sztabie zorganizowanym w związku z organizacją Marszu Niepodległości 2022 pojawili się nie tylko policjanci. Na zdjęciach udostępnionych w mediach społecznościowych widać, że nad bezpieczeństwem czuwają także ratownicy medyczni, którzy gotowi są do organizacji specjalnych akcji ratunkowych dla ewentualnych poszkodowanych.

Slajd 5 z 8

Warszawa. Policja postawiona w stan gotowości

Na ulicach i uliczkach Warszawy roi się od policjantów. Funkcjonariusze wysłani zostali nie tylko na patrole piesze, ale również konne i motocyklowe. Stołeczne służby zabezpieczają nie tylko Marsz Niepodległości 2022, ale również inne wydarzenia zapłonowe w związku z obchodami 11 listopada.

Slajd 6 z 8

Warszawa. Marsz Niepodległości 2022

- W trakcie uroczystości na Placu Piłsudskiego możemy spotkać liczne patrole policji. O bezpieczeństwo dbają policjanci prewencji, jak również wydziału ruchu drogowego - napisała stołeczna policja w komunikacie. Pewne jest, że to zabezpieczenie Marszu Niepodległości 2022 będzie kluczowym zadaniem służb 11 listopada.

Slajd 7 z 8

Warszawa. Marsz Niepodległości 2022

Tabuny policjantów obecne były także na Placu Piłsudskiego, gdzie pojawił się Andrzej Duda. Funkcjonariusze dbali, by nie doszło do niebezpiecznych incydentów mogących zagrozić prezydentowi RP, zaproszonym gościom oraz zebranym Polakom, w tym dzieciom.

Slajd 8 z 8

Warszawa. Policja szykuje się na Marsz Niepodległości 2022

Chociaż policjanci skupiają się 11 listopada na Marszu Niepodległości 2022, to w Warszawie ma miejsce szereg innych wydarzeń, które wymagają zabezpieczenia policji. - Kolejne wydarzenie za nami. MotoParada Niepodległości 2022 dotarła do celu. O bezpieczny przejazd zadbali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji - czytamy w komunikacie opublikowanym po godzinie 13.

Tagi: