Goniec.pl > Galerie > Katarzyna Skrzynecka - ikona stylu, "twarz pasztetów" i wierna towarzyszka Marcina Łopuckiego. Jak zmieniła się przez dekadę?
02.12.2022 09:09

Katarzyna Skrzynecka - ikona stylu, "twarz pasztetów" i wierna towarzyszka Marcina Łopuckiego. Jak zmieniła się przez dekadę?

Katarzyna Skrzynecka kończy 52. lata. Z tej okazji warto nieco bardziej przybliżyć jej wieloletnią obecność na celebryckim poletku. Jak zaczynała, jakich wpadek nie uniknęła i czy którychś stylizacji powinna się wstydzić? Jakie są jej największe sukcesy i kiedy zrodziła się miłość, która trwa do dziś? Te fakty z życia Skrzyneckiej przedstawimy w fotograficznym skrócie, głęboko sięgając do archiwów polskiego show-biznesu. Katarzyna Skrzynecka kończy 52. lata. Jak wpływała na krajowy show-biznes?Katarzyna Skrzynecka urodziła się 3 grudnia 1979 roku, jest rodowitą warszawianką. Od najmłodszych lat wykazywała zdolności do występów na scenie. Przez lata było ich wiele, a w najlepszych czasach jej kariery (od 2003 roku) fraza "Katarzyna Skrzynecka" była szóstą najczęściej wyszukiwaną w Google w kategorii "najpopularniejsze aktorki polskie". W 2005 roku była to siódma pozycja,, zaś rok później uplasowała się na 20. miejscu w rankingu najbardziej znanych polskich gwiazd. Nie ma więc wątpliwości, ze miała wpływ na polską popkulturę. Katarzyna Skrzynecka obchodzi 52. urodziny. Nie zawsze wszystko jej wychodziłoNie wystawiamy jednak Katarzynie Skrzyneckiej laurki, bo dobrze pamiętamy rozkoszne kadry sprzed dekady oraz pamiętną kampanię medialną, która do dziś zapewne przyprawia ją o bóle głowy. Nie wszyscy wiedzą, ale kilka lat temu Katarzyna Skrzynecka była złośliwie nazywana "królową pasztetów" W galerii wyjaśnimy, dlaczego, a zatem jeśli chcecie powrócić do ubiegłych lat – usiądźcie gdzieś wygodnie, aby udać się w wir wspomnień śladami Katarzyny Skrzyneckiej.

katarzyna skrzynecka kończy 52. lata
Katarzyna Skrzynecka kończy 52. lata. Foto: Kadr z reklamy produktów firmy Profi, Youtube, 2006. / TRICOLORS/East News / Tomasz Zukowski/East News

Slajd 1 z 13

katarzyna skrzynecka w reklamie pasztetów

Obiecaliśmy, że napiszemy o wpadce, a więc jest i ona. W 2006 roku była gwiazdą osobliwej kampanii reklamowej. W telewizji co rusz pokazywano, jak pochłania ogromne ilości pasztetu, zachwycając jego walory smakowe. Ubrana w różową, satynową suknię zerkała kusząco z billboardów w całej Polsce, w ręce dumnie dzierżąc pasztet z serii "fantazyjny". Jeśli dziś nie rozpatruje tego w kategoriach wizerunkowej gafy, to mamy nadzieję, że przynajmniej zainkasowała sowitą gażę. To odrobinę równoważy gorzkie wspomnienia sprzed lat.

Slajd 2 z 13

katarzyna skrzynecka marcin łopucki

Katarzyna Skrzynecka była szczęśliwą (albo i nie) żoną Zbigniewa Urbańskiego. Jej wybranek prowadził spokojne życie, chociaż pracował w policji. Gdy wspólnie przeprowadzili się do nowego apartamentu w prestiżowej warszawskiej dzielnicy, okazało się, że mają ciekawego sąsiada. Był nim Marcin Łopucki, który samotnie wychowywał bliźnięta. Był rok 2004, kiedy para po raz pierwszy spojrzała sobie w oczy.

Slajd 3 z 13

katarzyna skrzyneca marcin łopucki na balu fundacji tvn, 2010

Minęły trzy lata ich wspólnego, sąsiedzkiego życia, które dziwnym trafem zaburzyło małżeński spokój Zbigniewa Urbańskiego. Skrzynecka rozwiodła się z nim w 2007 roku, by dwa lata później ponownie powiedzieć "tak" nowemu wybrankowi. Na uroczystej kolacji zorganizowanej na rzecz Fundacji TVN w 2010 roku zaprezentowali się oficjalnie jako para, co było początkiem ich regularnych, wspólnych występów "na ściankach". Wnikliwe oczy powinny na zdjęciu zauważyć także Annę Głogowską (po lewej). To były czasy!

Slajd 4 z 13

katarzyna skrzynecka jako prowadząca taniec z gwiazdami

Obecność na balu organizacji TVN nie dziwi. Katarzyna Skrzynecka była uczestniczką pierwszej edycji popularnego tanecznego show. Partnerował jej Marcin Hakiel, para odpadła w 6. odcinku po feralnym wykonaniu fokstrota, którego najbardziej się obawiali. Aktorka spodobała się producentom, więc zaproponowali jej rolę gospodyni.

Slajd 5 z 13

katarzyna skrzynecka, taniec z gwiazdami

Katarzyna Skrzynecka prowadziła "TzG" przez jedenaście edycji. W pewnym momencie straciła nawet rachubę, a wpadka została zarejestrowana przez kamery jednego z portali plotkarskich. Wróćmy jednak do największego szczęścia w życiu blondwłosej artystki, czyli udanego związku.

Slajd 6 z 13

Katarzyna Skrzynecka w serialu Duża przerwa, 2000, Polsat

Katarzyna Skrzynecka zadebiutowała na deskach Studia Buffo w musicalu "Metro" w 1992 roku. Pracowała jako aktorka również w innych warszawskich teatrach, jednak angażowała się także w mniej ambitne produkcje. Okres od marca do grudnia 2000 roku spędziła na nagraniach do pozbawionego zabawnych dialogów, niskobudżetowego serialiku pt. "Duża przerwa". Wcieliła się w rolę atrakcyjnej poliglotki, która na dalekiej prowincji zadawała szyku w bluzce w zebrę i czerwonej mini. Dzieło zdjęto z anteny po 16. odcinkach.

Slajd 7 z 13

katarzyna skrzynecka w ciąży, katarzyna cichopek

Katarzyna Skrzynecka doczekała się owocu swojej miłości do Marcina Łopuckiego. W 2011 roku brylowała na salonach, ochoczo prezentując ciążowy brzuszek. Dumny mąż dzielnie asystował jej w pełnieniu zawodowych obowiązków. Katarzyna Cichopek nie mogła oprzeć się, by zrobić wspólne zdjęcie z ciężarną. Obie panie łączył partner taneczny, Marcin Hakiel, który po 17 latach razem (w tym 14 małżeństwa) dostał od żony piękny prezent, czyli możliwość (konieczność) ułożenia sobie życia na nowo. Na szczęście te rozterki nie dotyczyły i nie dotyczą Skrzyneckiej i Łopuckiego.

Slajd 8 z 13

katarzyna skrzynecka trzyma dziecko, marcin łopucki

Katarzyna Skrzynecka w wieku 40 lat po raz pierwszy została mamą. Marzenie o macierzyństwie ziściło się po wielu trudnych staraniach o powiększenie rodziny. Wyczekiwanej córeczce zakochani dali na imię Alikia Ilia, co w języku greckim oznacza krystaliczna, szczera i szlachetna.

Slajd 9 z 13

katarzyna skrzynecka z rodziną

Dziś dziewczynka jest już nastolatką, a rodzice zapewniają jej wspaniałe warunki. Wspólnie jeżdżą na wakacje i cieszą się sielankowym życiem rodzinnym. Bunty okresu dojrzewania w wykonaniu córki dopiero przed nimi, więc niechaj cieszą się bajecznymi wczasami.

Slajd 10 z 13

katarzyna skrzynecka marcin łopucki

Aktorka i sportowiec od lat nie szczędzą sobie czułości i bez oporów pokazują najlepsze kąski ze swojego barwnego życia na Instagramie. Od ślubu minęło już 13 lat, a przez ten czas – jak sami zobaczyliście – wydarzyło się naprawdę dużo. Małżonkom należy pogratulować wytrwałości. Nie da się ukryć, że łączy ich wielkie uczucie!

Slajd 11 z 13

katarzyna skrzynecka marcin łopucki

Aż miło popatrzeć!

Slajd 12 z 13

katarzyna skrzynecka jako juror twoja twarz brzmi znajomo

Katarzyna Skrzynecka powtórzyła historię z "Tańca z gwiazdami", ponieważ i tym razem producenci również zwrócili się do niej z propozycją. Z przyjemnością przyjęła posadę jurorki, którą piastuje do dziś. Tym sposobem dotarliście do ostatniego slajdu. Jak sądzicie, co czeka Katarzynę Skrzynecką w następnych latach? Jednego jesteśmy pewni - uczucie, jakim darzy Marcina Łopuckiego (z wzajemnością)z czasem nabiera nie maleje, a nabiera na sile. Goniec życzy samych pomyślności!

Slajd 13 z 13

katarzyna skrzynecka w twoja twarz brzmi znajomo

W 2014 roku Katarzyna Skrzynecka zakończyła romans z TVN i przeszła do Polsatu, który zaproponował jej uczestnictwo w pierwszej edycji show "Twoja Twarz brzmi Znajomo". Nasza bohaterka ma szczęście do pierwszych odsłon popularnych przebojów telewizyjnych, jednak tym razem fortuna dopisała podwójnie. Udało jej się zwyciężyć, a finałowym jednoczesnym wcieleniem się w Andrea Bocellego i Sarah Brightman.

<iframe width="100%" height="430" src="https://www.youtube.com/embed/VK4OfehCEYk" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Tagi: