Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Galerie > Jak wyglądają i co robią dziecięce gwiazdy ekranu? Niektórych ciężko rozpoznać. Będziecie zdziwieni
17.11.2022 10:55

Jak wyglądają i co robią dziecięce gwiazdy ekranu? Niektórych ciężko rozpoznać. Będziecie zdziwieni

Jak zmieniły się dziecięce gwiazdy?Aleksander Ihnatowicz, Roger Karwiński, Julia Wróblewska, Sergiusz Żymełka, a może Mateusz Pawłowski? Jeśli wydaje Wam się, że większości z tych nazwisk nie kojarzycie, udowodnimy, że to nieprawda. Wszystkich wymienionych łączy jedno – na ekranie pojawili się, gdy mieli raptem kilka lat. W pamięci widzów wciąż trwają jako sympatycznie dzieciaki o anielskich buziach, ale jak wyglądają po latach? Sprawdzamy, co słychać u niegdysiejszych małoletnich gwiazd ekranu. Przy niektórych z nich będzie mocno zaskoczeni.

mateusz damiecki iga krefft aleksandra szwed
screeny z serialo Matki, żony i kochanki i Rodzina zastępcza / fot. Instagram @ofeliaigakrefft @mateuszdamiecki

Slajd 1 z 11

Iga Krefft

Najpierw "Akademia Pana Kleksa" na deskach Teatru Muzycznego Roma, a zaraz później sztandarowa telenowela publicznego nadawcy. Gdy Iga Krefft miała 11 lat, nie mogła narzekać na brak wrażeń. Jako postać miłej Uli Mostowiak zdobyła popularność i do dziś aktywnie rozwija się w wielu artystycznych branżach. Posługuje się pseudonimem Ofelia, śpiewa i aktywnie działa w mediach społecznościowych. Dlaczego gorzko wspomina swój pierwszy dzień na planie "M jak miłość"? O tym pisaliśmy tutaj.

Slajd 2 z 11

aleksandra szwed

Aleksandra Szwed zrobiła największą karierę spośród młodych gwiazd serialu. Do dziś funkcjonuje jako celebrytka i bierze udział w programach rozrywkowych. Pojawiała się w "Barwach szczęścia" i "Leśniczówce". 32-letnia artystka pracuje także jako aktorka dubbingowa.

Slajd 3 z 11

misheel jargalsaikhan

Chociaż jej nazwisko trudno wymówić, to twarz kojarzyli wszyscy. Od młodych lat dorastała razem z widzami popularnego serialu familijnego i choć jej koleżanka z planu, a fabularnie przyszywana siostra (Aleksandra Szwed) postawiła na karierę w show-biznesie, ona zamierzyła się medycynie. Urodzona w Mongolii 34-latka skończyła studia i sporadycznie pojawia się "na ściankach". W 2016 roku zagrała w serialu "Zmiksowani", jednak nie przyniosło jej odczekiwanego splendoru i powrotu w wielkim stylu.

Slajd 4 z 11

sergiusz żymełka

Jak wielkim aktorem trzeba być, żeby już jako dziecko stworzyć niepowtarzalną rolę i wykazać się znakomitym warsztatem? Przez długi czas przychylna łatka utalentowanego nastolatka przypięta była do Sergiusza Żymełki, jednak nie spełnił on oczekiwań filmowców. Pojawił się w kilku małych produkcjach oraz w filmie Patryka Vegi pt. "Kobiety mafii 2". Dziś ma 31 lat, a Swietłana kariera jeszcze przed nim.

Slajd 5 z 11

mateusz damięcki

Jurek Zarychta, czyli nadwyraz dojrzały, sympatyczny i zakochany w swojej mamie młodzieniec przebojem wdarł się w łaski wszystkich kobiet oglądających pierwszą polską telenowelę. Gdy zaczął występować w serialu, miał zaledwie kilkanaście lat. Właśnie wtedy zaczęła się jego przygoda z kinematografią, która trwa do dziś. Aktor znany jest z wielu filmów i seriali, a ostatnio odniósł wielki sukces na Netfliksie. Produkcja z jego udziałem ("Furioza") została obejrzana przez miliony widzów na całym świecie.

Slajd 6 z 11

roger karwiński

Rezolutny, acz trudny dziedzic majątku bogatego taty, czyli jedyna rola, w jaką dotychczas wcielił się Roger Karwiński. Ma już 28 lat i nie zapowiada się, by zamierzał wrócić do show-biznesu. Całkowicie zrezygnował z występowania w telewizji i spróbował swoich sił na Youtube, gdzie publikował nagrania dotyczące gier komputerowych. Wybrał pracę, która nie jest związana z aktywnościami z dzieciństwa – jest menedżerem ds. marketingu.

Slajd 7 z 11

krystian  domagała

Krystian Domagała szybciej zagrał w telenoweli, niż nauczył się chodzić. Będąc niemowlakiem debiutował jako mieszkaniec serialowej Grabiny, a z czasem na ekranach obserwowaliśmy, jak dorasta. Dziś ma już 21 lat, a jego szkolne dzieciństwo, jak sam przyznał na łamach "Pytania na śniadanie", nie było łatwe. Nie brakowało drwin i okrzyków "kartony! ", jednak nauczył się mieć do tego dystans. W jego filmowym dorobku wciąż tkwi tylko jeden tytuł.

Slajd 8 z 11

Henryk Gołębiewski

Henryk Gołębiewski karierę rozpoczął w latach 70. Wcielał się w role łobuzów w takich serialach jak "Wakacje z duchami", "Podróż za jeden uśmiech", czy "Stawiam na Tolka Banana". Gdy dorósł, postanowił zrobić długą przerwę od kinematografii. Czy wyszła mu na dobre? Zdania są podzielone, wszak dzisiaj może zapomnieć o udziale w kasowych produkcjach. Grywa epizodycznie w niewymagającym serialach, np. "Lombard. Życie pod zastaw" i "Światwedług Kiepskich". Aktor ma 66 lat.

Slajd 9 z 11

julia wróblewska

Rozkoszna blond pociecha o rozckliwiającym, niebieskookim spojrzeniu skradała show w kinach podczas seansów jednej z pierwszych polskich komedii romantycznych. Uwielbiana przez widzów szybko została mianowana naczelną dziecięcą gwiazdą, jednak teraz sukcesów z dawnych lat nie wspomina z należytą satysfakcją. Jak sama informuje na swoim TikToku, aktualnie boryka się z problemami natury psychicznej. Na szczęście wszystko idzie w dobrą stronę. Może dorosłą, 24-letnią Julię Wróblewską znów zobaczymy w jakimś przeboju? Oby było coś ambitniejszego, niż sporadyczne udziały w "Wielkim teście TVP".

Slajd 10 z 11

aleksander ihnatowicz

Serialowy Romek, w przeciwieństwie do szalonego młodszego brata (Sergiusza Żymełki), nie pałał zbytnią ekspresyjnością. Stonowany, zachowawczy i poukładany był jako mieszkaniec słynnego domku w "Rodzinie zastępczej", a te cechy przydały mu się w późniejszym życiu. Dalej dalej pracuje przed ekranem, jednak komputera. Zamiast uwielbienia widzów wybrał solidną informatyczną pasję, której od lat z sukcesem się oddaje. Może pochwalić się pracą jako inżynier oprogramowania dla największego sklepu internetowego w Polsce. Jacek i Ania (rodzice w serialu) byliby dumni!

Slajd 11 z 11

mateusz pawłowski

Mateusz Pawłowski karierę przed ekranem zaczął już w wieku 4 lat, a na planie "Rodzinki.pl" pokazał się jako siedmiolatek. Błyskawicznie stał się jednym z najpopularniejszych dzieciaków w kraju. W swoją postać wcielił się tak przekonująco, że wielu było przekonanych, że realnym życiu również ma na imię Kacper. Serialowy brzdąc po zakończeniu prac nad serialem zrobił sobie chwilę przerwy na naukę, lecz w najbliższym czasie pragnie wrócić do aktorstwa, wszak ma już 18 lat.

Tagi: