Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Galerie > Gęsty dym nad portem, wokół zrobiło się biało. W akcji 8 zastępów strażaków
13.11.2022 15:20

Gęsty dym nad portem, wokół zrobiło się biało. W akcji 8 zastępów strażaków

W porcie w Kołobrzegu doszło do groźnego pożaru. Płomienie objęły jeden z tamtejszych jachtów. Do zdarzenia doszło około godziny 14:30, a strażacy musieli prowadzić akcję gaśniczą w otoczeniu innych łodzi. Niemal cały port pokryty został specjalną pianą. Zdjęcia pokazują skalę zniszczeń. Śledczy znają już prawdopodobną przyczynę pożaru jachtu.

Kołobrzeg: jacht stojący w porcie stanął w płomieniach
Kołobrzeg: jacht stojący w porcie stanął w płomieniach

Slajd 1 z 14

Pożar jachtu w Kołobrzegu

W kołobrzeskim porcie pojawiło się 8 zastępów straży pożarnej (JRG Kołobrzeg, OSP Ustronie Morskie, OSP Dygowo, OSP Stary Borek, OSP Korzystno, OSP Tryton). Akcja była bardzo trudna. Na zdjęciach udostępnionych przez strażaków ochotników widać na ziemi coś, co na pierwszy rzut oka imituje śnieg.

Slajd 2 z 14

Kołobrzeg: pożar jachtu stojącego w porcie

Strażacy zdecydowali się na użycie specjalnej piany gaśniczej zamiast wody. Port pokrył się białą substancją. Mimo zapowiadania przez IMGW "ataku" zimy w Polsce sobotni widok w Kołobrzegu nie miał nic wspólnego ze zmianą aury.

Slajd 3 z 14

Kołobrzeg: jacht stanął w płomieniach

Na fotografiach widać, że z płonącego jachtu wydobywał się gęsty dym. Jednostka stała na specjalnym podwyższeniu, ale wokół niej zlokalizowane były także inne łodzie.

Slajd 4 z 14

Pożar jachtu w Kołobrzegu

Kołobrzeg. Pracowita sobota strażaków. Około godziny 14:30 nad portem przy ul. Stoczniowej zaczął unosić się gęsty, czarny dym. Szybko ustalono, iż doszło do pożaru jachtu. Jednostka nie była zwodowana.

Slajd 5 z 14

Pożar jachtu w Kołobrzegu

Postawienie aut zbyt daleko od płonącego jachtu utrudniałoby właściwą akcję gaśniczą. Strażacy pracujący w porcie w Kołobrzegu musieli dobrze zaplanować przebieg akcji.

Slajd 6 z 14

Kołobrzeg: pożar jachtu w porcie

Piana była dosłownie wszędzie, a strażacy z ogromną dokładnością sprawdzali miejsca, gdzie mogły ukryć się zarzewia pożaru. Obecne dookoła maszyny nie ułatwiały pracy. Mimo przeciwności udało się opanować sytuację.

Slajd 7 z 14

Jacht stanął w płomieniach

Zdjęcia udostępnione przez OSP biorące udział w akcji gaśniczej jachtu w Kołobrzegu pokazało, co zostało z wnętrza jednostki. Łódź będzie wymagała gruntownego remontu.

Slajd 8 z 14

Kołobrzeg: pożar jachtu w porcie

Straż miała trudności nie tylko z akcją gaśniczą, ale ze znalezieniem miejsca do zaparkowania dla ciężkich i szerokich samochodów gaśniczych. Osiem jednostek zajęło nie tylko przestrzeń przed portem, ale także w bocznych uliczkach dojazdowych.

Slajd 9 z 14

Pożar jachtu w kołobrzeskim porcie

Akcja gaszenia jachtu nie była łatwa. Wewnątrz łodzi panowała ciemność, a z sufitu wisiały kable. Nie jest wiadome, czy przewody były tam wcześniej, czy doszło do usterki w związku z pożarem.

Slajd 10 z 14

Pożar jachtu w Kołobrzegu

W porcie zaroiło się od służb. Strażacy skupili się na znalezieniu źródła pożaru oraz jego zgaszeniu. Policja natomiast prowadziła działania mające wyjaśnić przyczynę pojawiania się w porcie w Kołobrzegu ognia. - Prawdopodobną przyczyną pożaru mogły być prowadzone prace spawalnicze - poinformował portal strazacki.pl.

Slajd 11 z 14

Pożar jachtu w Kołobrzegu

Strażacy po przyjeździe na miejsce pożaru, bardzo szybko ustalili, że ogniem objęty jest nie tylko sam kadłub jachtu. Pożar zlokalizowany w środkowej części jednostki objął także ciecze palne, które znajdowały się na łodzi.

Slajd 12 z 14

Kołobrzeg: pożar jachtu w porcie

Akcja gaśnicza została zakończona sukcesem. Po sobotnim pożarze port w Kołobrzegu wymaga specjalnego sprzątania. Konieczne jest usunięcie piany gaśniczej.

Slajd 13 z 14

Pożar jachtu w Kołobrzegu

Zdjęcia strażaków pokazują skalę działań oraz samego zagrożenia związanego z gaszeniem jachtu. Bliskość innych jednostek nie pomagała w opanowaniu pożaru.

Slajd 14 z 14

Pożar w kołobrzeskim porcie

Pożar w porcie przy ul. Stoczniowej. Spłonął jeden jachtów.

Tagi: