Goniec.pl
Franciszek Pieczka 
(fot. Mariusz Kubik, http://www.mariuszkubik.pl, CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons)

(fot. Mariusz Kubik, http://www.mariuszkubik.pl, CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons)

Franciszek Pieczka - dzieci opiekowały się nim do samego końca

29 Września 2022

Autor tekstu:

Karolina Kruszewska

Franciszek Pieczka - dzieci otaczały go opieką do samego końca. Aktor mógł liczyć na pomoc swoich latorośli w trudnych chwilach. Ile dzieci miał Franciszek Pieczka?

Franciszek Pieczka nie żyje

Franciszek Pieczka nie żyje - taką informację przekazały dzieci aktora 23 września 2022 roku. Wybitny aktor zmarł w wieku 94 lat.

- Panie Franciszku będziemy pamiętać nie tylko Pański wielki kunszt aktorski, ale także wspaniałe serce, empatię i ogromną dobroć - napisał o zmarłym Franciszku Pieczce dziennikarz i prezes RDC Tadeusz Deszkiewicz.

Pogrzeb Franciszka Pieczki

Wiemy, gdzie zostanie pochowany Franciszek Pieczka. To miejsce bliskie sercu aktora

CZYTAJ DALEJ

Franciszek Pieczka - dzieci

Franciszek Pieczka miał dwoje dzieci. W 1956 roku na świecie pojawiła się jego córka Ilona. Wówczas żona aktora przejęła obowiązki domowe, aby jej ukochany mąż mógł rozwijać karierę. Szesnaście lat później urodził się syn Piotr, który był wcześniakiem. Franciszek Pieczka nie ukrywał, że pojawienie się chłopca na świecie było prawdziwym cudem.

- Podczas odwiedzin zobaczyłem, że mój taki chudy jak pajączek leży z drugim noworodkiem, większym, silnym, bo dużo się dzieci wcześniej urodziło i leżały parami. Pomyślałem sobie: 'Ojojoj, jest źle'. Ale okazało się, że mój przeżył, a tamten nie. Takiego słabeusza Anioł Stróż ochronił, zaprotegował u Boga - mówił w rozmowie z "Gościem Niedzielnym"

Franciszek Pieczka - dzieci opiekowały się nim do samego końca

Dzieci Franciszka Pieczki otoczyły go opieką. Aktor zamieszkał z synem, Piotrem i jego rodziną, za co był mu ogromnie wdzięczny.

- Mam wielkie szczęście. Mieszkam u syna i mam swoje pokoje. Opiekuje się mną cudowna synowa, która jest pielęgniarką i bardzo dba o moje zdrowie i samopoczucie. A mój wnuk robi mi zakupy - mówił aktor w 2021 roku, kiedy na świecie szalała pandemia.

Franciszek Pieczka - żona

Żoną Franciszka Pieczki była Henryka. Historia ich związku to prawdziwe love story, o którym każdy może marzyć. Aktor poznał ukochaną zupełnym przypadkiem, o czym opowiedział w "Gościu Niedzielnym".

- Z kolegami adorowaliśmy wtedy Lidkę Korsakównę, która zagrała w "Przygodzie na Marien­sztacie" i była słynna. Kiedy siedzieliśmy u niej, zgasło światło i poszedłem je naprawić. Przy skrzynce z korkami majstrowała moja przyszła małżonka. "Może koleżanka pozwoli sobie pomóc?" – zapytałem, ale nie pozwoliła. To była miłość od pierwszego wejrzenia, która trwała tyle lat.

Henryka zmarła w wieku 71 lat po długiej chorobie. Franciszek Pieczka nie ukrywał, że to on wolałby umrzeć pierwszy. W książce "Jak mieć w życiu frajdę" wyznał, że nie boi się śmierci, bo wierzy, że wtedy znów spotka się ze swoją ukochaną.

- Ja się śmierci nie boję. Ja swoje przeżyłem. Już nie mam jakichś aspiracji ani życiowych, ani osobistych, ani zawodowych. Tylko proszę Boga, żeby odejść w miarę spokojnie, bez boleści. No i żeby później spotkać się z małżonką. Tam, na górze. Może już przygotowała dla mnie jakie przyjęcie? To by było fantastyczne!

Piotr Woźniak-Starak zmarł 3 lata temu. Ta historia wstrząsnęła całą Polską
(fot. TRICOLORS/East News)

Piotr Woźniak Starak zmarł 3 lata temu. Tak wygląda jego grób, jeden szczegół wyciska morze łez

Piotr Woźniak-Starak nie żyje - ta informacja wstrząsnęła Polską 3 lata temu. Wszystko zaczęło się od dramatycznych poszukiwań na jeziorze Kisajno. 18 sierpnia 2019 roku media obiegła wiadomość, że na Mazurach najprawdopodobniej z łódki wypadł Piotr Woźniak-Starak. Okazało się, że producent filmowy pływał motorówką w nocy z 27-latką, której po wypadku udało się dotrzeć na brzeg. Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka trwały 5 dni, po których z jeziora wyłowiono ciało 39-latka. Z sekcji zwłok wynikało, że mężczyzna zmarł w wyniku uszkodzenia mózgu, do którego doszło po uderzeniu łopat śruby motorówki. 29 sierpnia 2019 roku odbyła się msza żałobna za Piotra Woźniaka-Staraka w Konstancinie-Jeziornej, a jego ciało przewieziono do rodzinnej posiadłości w Fuledzie, gdzie został pochowany. Późniejsza kontrola sanepidu wykazała nieprawidłowości w związku z pochówkiem mężczyzny na terenie prywatnym i przeniesiono go do grobowca na warszawskich Starych Powązkach. Zobaczcie, jak wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl, cozatydzien.pl

Tagi:

Karolina KruszewskaAutor

Szefowa działu "Rozrywka". Od 2010 roku jestem związana z Internetem. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w jednym z największych serwisów telewizyjnych i rozrywkowych, dzięki czemu doskonale znam świat mediów i show-biznesu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: karolina.kruszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Krystyna Janda fot. TRICOLORS/Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Krystyna Janda gorzko o macierzyństwie: "Trudno było być matką odpowiedzialną"

Czytaj więcej >
Edyta Golec fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Edyta Golec szczerze opowiedziała o swoim życiu. Wyjawiła swoją tajemnicę, ma poważny problem

Czytaj więcej >
Ida Nowakowska, Łukasz Nowicki fot. Pawel Wodzynski/TRICOLORS/East News

Gwiazdy

"Pytanie na śniadanie". Łukasz Nowicki może liczyć na wsparcie kolegów z programu. Ida Nowakowska zdradziła szczegóły

Czytaj więcej >
Jacek Kurski wyśmiany w Szkle kontaktowym. Foto: Pawel Wodzynski/East News / screen z programu szkło kontaktowe, tvn24, 2022

Gwiazdy

Jacek Kurski wyśmiany w TVN24. Sianecki przypomniał, co były prezes TVP zrobił 8 lat temu

Czytaj więcej >
ALeksandra Kwaśniewska zapowiada kolejny live z tatą. Foto: Instagram @aleksandraleksandrowna

Gwiazdy

Aleksandra Kwaśniewska przekazała świetne informacje. Kolejny live z jej ojcem już za kilka dni

Czytaj więcej >
Meghan Markle i ksiażę Harry. Jak się poznali? Foto: Janet Mayer / SplashNews.com/East News

Gwiazdy

Wszyscy się mylili. Wydało się, jak poznali się Meghan Markle i książę Harry

Czytaj więcej >