Goniec.pl
Ewa Szykulska o emeryturze

TRICOLORS/East News

Ewa Szykulska ujawniła prawdę na temat swojej emerytury

11 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Ewa Szykulska pomimo osiągnięcia wieku emerytalnego nie zwalnia swojej kariery zawodowej. Gwiazda wyznała, że nie ma zamiaru kończyć z aktorstwem i póki starczy jej sił, będzie pojawiać się w kolejnych produkcjach. Aktorka wyznała, że w ten sposób nie tylko realizuje się artystycznie, ale również dorabia do skromnej emerytury.

Niedawno fani Ewy Szykulskiej mogli oglądać ją w nowej polskiej produkcji, udostępnionej na platformie Netflix. 71-letnia gwiazda wyznała w rozmowie z dziennikarzami, że pomimo osiągnięcia wieku emerytalnego nie zamyka się na kolejne propozycje filmowe. Szykulska, tak jak wielu jej kolegów po fachu, nie może pochwalić się wysoką emeryturą.

Ewa Szykulska wyjawiła prawdę o swojej emeryturze

Fani aktorki podziwiali ją niedawno w serialu „Sexify” Piotra Domalewskiego i Kaliny Alabrudzińskiej. Ewa Szykulska gra w nim drugoplanową postać portierki w akademiku i choć pojawia się w krótkich epizodach, to bardzo ubarwia historię. 

W rozmowie z redakcją „Plejady” gwiazda wyznała, że nie zamierza na razie kończyć swojej kariery filmowej. Aktorka skończyła 71 lat, jednak pomimo osiągnięcia wieku emerytalnego wcale nie zamierza rezygnować z aktywności zawodowej.

- Nie zamykam się na nowe oferty pracy. Jakoś muszę sobie przecież zagospodarować życie. Bardzo cieszę się wszystkim drobnymi rolami, które są mi proponowane. One dla mnie w ogóle nie są drobne - tłumczyła aktorka.

Dzięki kolejnym angażom gwiazda nie tylko wciąż realizuje się artystycznie, ale również wiąże koniec z końcem. Niestety aktorka, tak, jak wielu jej kolegów po fachu, na emeryturze zmuszona jest utrzymywać się z wyjątkowo skromnego świadczenia.

Choć Ewa Szykulska nie podała konkretnej kwoty, jaką miesięcznie pobiera z ZUS, z jej wypowiedzi można wnioskować, że nie jest ona wysoka. Gwiazda dodała, że musi pracować „dopóki będzie w stanie podrywać się z łóżka”.

- Jedno jest pewne: że ludzie myślą, że artyści mają niebosiężne emerytury i że to jest oczywiste. To nie jest oczywiste i to nieprawda. To jest jedyna rzecz, którą mogę powiedzieć - wyznała Szykulska.

Jednocześnie Ewa Szykulska podkreśliła, że choć pieniądze są ważne w życiu, to nie stanowią dla niej wyznacznika sukcesu. Gwiazda stara się po prostu nie wydawać więcej, niż zarabia.

Na szczęście aktorka nie może narzekać na brak nowych propozycji zawodowych i choć wiek czasami utrudnia jej pracę, nie poddaje się i nie chce publicznie narzekać. Aktorka przyznała, że choć zmaga się z problemami zdrowotnymi, to nie zamierza się nad sobą użalać, żeby nie zniechęcać producentów do obsadzania jej w kolejnych rolach.

  • Nie żyje były prezydent Gdańska

  • Aleksandrów Łódzki: dwie osoby nie żyją, dwie trafiły do szpitala po wypadku

  • Chińska rakieta spadła do Oceanu Indyjskiego

Podobne artykuły

Michał Wiśniewski napisał intymny list do mamy

Gwiazdy

Michał Wiśniewski napisał list do matki. Nawiązał do problemów z dzieciństwa

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuszczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >
Dariusz Szpakowski

Gwiazdy

Wpadka za wpadką na żywo w TVP. Internauci są bezlitośni dla Dariusza Szpakowskiego

Czytaj więcej >