Goniec.pl
TRICOLORSEAST/Pawel Wodzynski/East News

TRICOLORSEAST/Pawel Wodzynski/East News

Edward Miszczak odchodzi z TVN. Media donoszą, że przejdzie do Polsatu

9 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Sandra Gozdur

Edward Miszczak po 25. latach odchodzi z TVN. Media donoszą, że Miszczak przejdzie do Polsatu i zastąpi Ninę Terentiew. Funkcję dyrektora programowego w konkurencyjnej stacji miałby objąć od przyszłego roku.

Edward Miszczak to postać, która ze stacją TVN związana była od 1997 roku. O jego odejściu jako pierwszy napisał Presserwis. Katarzyna Kieli, prezeska Warner Bros. Discovery w Polsce wysłała pracownikom e-mail z informacją, że wieloletni dyrektor programowy opuszcza stację.

Hubert Urbański

Hubert Urbański na zdjęciu w młodości. Gwiazda TVN złamała niejedno serce?

CZYTAJ DALEJ

Edward Miszczak przechodzi do Polsatu?

Edward Miszczak zaskoczył swoją decyzją opinię publiczną. Bardzo szybko zaczęły pojawiać się pytania o przyczynę odejścia ze stacji TVN. Sam Miszczak na razie nie zdradził, jakie ma plany, ale są już pierwsze głosy. Portal Plotek.pl napisał, że powodem odejścia Miszczaka ma być transfer do konkurencji, czyli do stacji Polsat. Miałby zająć miejsce Niny Terentiew. Źródłem tych wiadomość ma być osoba związana z TVN. Portal Wirtualnemedia.pl napisał, że udało mu się nieoficjalnie potwierdzić te doniesienia. Edward Miszczak miałby przejść do nowej stacji w 2023 r. Z kolei Nina Terentiew, która od 2007 r. jest dyrektorką programową Polsatu, miałaby pożegnać się ze stanowiskiem podczas planowanej na grudzień uroczystej gali 30-lecia Telewizji Polsatu i odejść na emeryturę.

Rzecznik prasowy Polsatu nie potwierdził medialnych doniesień ani nim nie zaprzeczył. - Jeśli mamy coś do zakomunikowania to zwykle to robimy. W tej sprawie nie mam nic do powiedzenia - napisał Wirtualnymmediom Tomasz Matwiejczuk.

Z kolei pracownik Polsatu w rozmowie z Plotkiem potwierdził, że te doniesienia wywołały w siedzibie stacji duże poruszenie, ale jego zdaniem mało prawdopodobne, żeby Miszczak zajął stanowisko Terentiew.

- Nina Terentiew to zaufany człowiek Zygmunta Solorza, a ten, co udowodnił przez lata, jest wierny swoim. Owszem, od lat przebąkuje się, że pani dyrektor mogłaby uroczyście przekazać obowiązki swojemu następcy podczas planowanej na grudzień gali 30-lecia Polsatu, ale ostatnio to ucichło, a Nina jest w stu procentach zaangażowana w codzienną pracę nad ramówką. Jeśli Miszczak rzeczywiście miałby przejść na Ostrobramską [siedziba Polsatu znajduje się na tej ulicy - przyp.], to być może powierzono by mu inną rolę, gdzieś indziej w strukturach Grupy - mówi Plotkowi pracownik Polsatu.

Edward Miszczak - kariera

Edward Miszczak pracował w TVN od 1997 roku. Rok później został dyrektorem programowym stacji. Miszczak występował również przed kamerą - w swojej karierze prowadził programy takie jak „Ludzie w drodze”, „Urzekła mnie twoja historia”, „Cela nr” oraz „Cela". Pełnił funkcję wiceprezesa zarządu spółki akcyjnej TVN (2004–2009, 2018–2020). Dołączył również do zarządu spółki TVN Grupa Discovery. Zanim pojawił się w TVN, w 1990 roku był jednym z założycieli radia RMF FM, pełnił tam funkcje dyrektora anteny i wiceprezesa, prowadził też program publicystyczno-informacyjny „RMF FM – Radio, Muzyka, Fakty”.

„Królowe życia”. Najbardziej kontrowersyjni bohaterowie show. To przez nich zakończono emisję?

„Królowe życia”. Najbardziej kontrowersyjni bohaterowie show. To przez nich zakończono emisję? [GALERIA]

„Królowe życia” nie będą kontynuowane. Ostatnio informowaliśmy, że w oficjalnym oświadczeniu Biuro Prasowe Grupy TVN podało, że czwartkowy odcinek (2.06) będzie ostatnim przed zawieszeniem emisji. Program nie powróci na jesieni.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wirtualnemedia.pl/Plotek

Tagi:

Sandra GozdurAutor

Redaktorka portalu Goniec.pl. Absolwentka dziennikarstwa, z mediami związana od 2015 roku. Doświadczenie zdobyła w największym w Polsce wydawnictwie regionalnym. Uwielbia rozmawiać z ludźmi, dlatego najbliższą jej sercu formą tekstu są wywiady. Zafascynowana muzyką, ale nie ogranicza się do jednego gatunku. Miłośniczka rowerowych podróży. 

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: sandra.gozdur@goniec.pl

Podobne artykuły

Iwona Pavlović wspomina Beatę Tyszkiewicz. Fot. Tomasz Zukowski/East News

Gwiazdy

Iwona Pavlović szczerze o kłótniach z Beatą Tyszkiewicz. "Nie były reżyserowane"

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

Małgorzata Rozenek z intrygującą fryzurą. Ta grzywka zaskoczyła wszystkich

Czytaj więcej >
Małgorzata Ohme udzieliła pewnej rady Paulinie Smaszcz. Fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Małgorzata Ohme nie zawahała się oceniając zachowanie Pauliny Smaszcz. Padły bardzo mocne słowa

Czytaj więcej >
Robert Janowski zmaga się z problemem psychofanki. Fot. Tomasz Zukowski/East News

Gwiazdy

Robert Janowski zmaga się z psychofanką. Kobieta zdołała odnaleźć nowy dom gwiazdora

Czytaj więcej >
Magdalena Stępień szykuje się na trudny czas. Fot. instagram.com/magdalena___stepien

Gwiazdy

Magdalenę Stępień czeka trudny okres. Mama zmarłego Oliwiera podzieliła się z fanami swoim bólem

Czytaj więcej >
Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski pokazali, jak kibicują Polakom. Zdjęcie pary obiegło sieć

Czytaj więcej >