Goniec.pl
pilot

pixabay.com

Dziś w TV ponadczasowa polska komedia. Wieczorem widzowie zobaczą "U Pana Boga w ogródku"

29 Lipca 2022

Autor tekstu:

Sandra Gozdur

Udostępnij:

Dziś w TV będzie nie lada gratka dla miłośników kultowych komedii. Wszyscy fani tego gatunku będą mieli okazję zobaczyć "U Pana Boga w ogródku" w reżyserii Jacka Bromskiego. To druga część komedii uwielbianej przez Polaków i to nie tylko tych ze starszego pokolenia. Jeśli jednak macie ochotę na inne kino w piątkowy wieczór - wszystko jest możliwe. Stacje wyemitują filmy z różnych gatunków. Sprawdźcie, co warto obejrzeć dziś w TV, 29 lipca 2022 r.

Wybraliśmy najlepsze propozycje, które warto zobaczyć dziś w tv. Przygotujcie się na chwile pełne emocji, wzruszeń i przerażenia.

Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger kończy 75 lat. Mięśniak, który osiągnął nieprawdopodobny sukces

CZYTAJ DALEJ

Dziś w tv: "U Pana Boga w ogródku"

"U Pana Boga w ogródku" to kontynuacja filmu "U Pana Boga za piecem" przedstawiającego barwną społeczność kresowego miasteczka. Kontynuacja powstała po blisko 10 latach, ale przez ten czas w Królowym Moście niewiele się zmieniło. To wciąż to samo miasteczko z kościelną wieżą górującą nad okolicą i złotą kopułą cerkwi, z charyzmatycznym proboszczem i posłusznymi parafianami. To świat, w którym czas niemal się zatrzymał. W filmie "U Pana Boga w ogródku" powracają ci sami bohaterowie - miejscowy komendant policji i ksiądz proboszcz, który ma niemal całkowitą władzę nad duszami parafian. Jest i organista Witek, dziś już stateczny mąż i ojciec czwórki dzieci. Pojawiają się też nowe postaci. Do Królowego Mostu trafiają najgorszy absolwent szkoły policyjnej i świadek koronny, któremu trzeba zapewnić ochronę.

"U Pana Boga w ogródku", piątek, 29 lipca 2022, TVP Kultura, godz. 20:00

Dziś w tv: co jeszcze zobaczymy?

Dziś w TV możecie znaleźć także inne, równie ciekawe propozycje. Między innymi film "X-Men: Pierwsza klasa". To widowiskowe kino akcji, ukazujące początki epickiej sagi X-Men. Zanim Charles Xavier (James McAvoy) i Erik Lensherr (Michael Fassbender) przybrali imiona Profesor X i Magneto, byli młodymi ludźmi, którzy odkryli w sobie niezwykłe moce. Nim zostali zaciętymi wrogami, byli bliskimi przyjaciółmi, którzy połączyli swe siły z innymi Mutantami, aby zapobiec największemu zagrożeniu, przed którym stanął świat. Wkrótce jednak rozdzielił ich konflikt, który doprowadził do wybuchu wiecznej wojny między Bractwem skupionym wokół Magneto a grupą X-Men, której przewodził Profesor X.

"X-Men: Pierwsza klasa" piątek, 29 lipca 2022, Polsat, 22:30

Inną produkcją, którą będzie można zobaczyć dziś w tv jest kultowy film sensacyjny z 1973 roku "Żyj i pozwól umrzeć". W roli super agenta 007 debiutuje Roger Moore i znakiem firmowym jego Jamesa Bonda stanie się od tej pory ironicznie wzniesiona brew. Akcja - podobnie jak w pierwszej części przygód Bonda - rozgrywa się na Jamajce. Trzej brytyjscy agenci tracą życie w tajemniczych okolicznościach, a ich wyjaśnienie należy do Bonda. Podczas śledztwa przyjdzie mu się zmierzyć nie tylko z niebezpiecznym mordercą ale także z niezwykłymi mocami wyznawców Voodoo. Jane Seymour wciela się w rolę pięknej kapłanki Voodoo odczytującej przyszłość i przeznaczenie z kart tarota, która traci jednak swą moc i niewinność ulegając czarowi (i małemu podstępowi) przystojnego super agenta. Natomiast w roli przestępcy doskonałego, w tym egzotycznym epizodzie bondowskiej serii, występuje Yaphet Kotto.

"Żyj i pozwól umrzeć", piątek, 29 lipca 2022, TVP1, godz. 22:20

Na miłośników komedii czeka z kolei film "Zawsze tylko ty". Piękna Anne Devereaux (Renne Zellweger) opuszcza swego męża, lidera zespołu muzycznego i rusza by znaleźć swoje nowe miejsce w życiu. W tej niezwykłej podróży przez Amerykę lat 50. towarzyszą jej nastoletni synowie. Opowiedziana z perspektywy młodszego syna Georga (Logan Lerman) skrząca dowcipem historia, prowadzi bohaterów do Hollywood, gdzie wszystko wydaje się być możliwe.

"Zawsze tylko ty", piątek, 29 lipca 2022, TVP2, godz. 23:20

ADAM NOCON/East News

Nie tylko "13 posterunek". Te sitcomy bawiły nas przez lata. Pamiętasz je wszystkie?

Sitcomy wywodzą się ze Stanów Zjednoczonych i są rodzajem serialu komediowego, w którym dominuje tzw. humor sytuacyjny. Specyficzna narracja jest nasycona zabawnie przedstawionymi zbiegami okoliczności, niespodziewanymi wpadkami i sytuacjami, z których twórcy tego gatunku czerpią inspirację do żartów. Doczekaliśmy się w latach 90. polskich sitcomów, które czasem były adaptacją zagranicznych produkcji, a niekiedy własnym pomysłem. Pierwszym polskim sitcomem był "13 posterunek", który zadebiutował w 1997 r. Które seriale równie bardzo podbiły serca rodaków? Zobacz nasze zestawienie najciekawszych polskich sitcomów.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Marta Manowska dawno nie wyglądała na tak szczęśliwą. „Kocham ten stan”. Pokazała zdjęcia niezwykłego miejsca

  • Katarzyna Dowbor obawia się nadchodzącej zimy. Wszystko przez aktualną sytuację w Polsce

  • "Pytanie na śniadanie". Tomasz Kammel "oświadczył się" koleżance na wizji. Zadziwiający żart prezentera

Źródło: Goniec.pl

Sandra GozdurAutor

Redaktorka portalu Goniec.pl. Absolwentka dziennikarstwa, z mediami związana od 2015 roku. Doświadczenie zdobyła w największym w Polsce wydawnictwie regionalnym. Uwielbia rozmawiać z ludźmi, dlatego najbliższą jej sercu formą tekstu są wywiady. Zafascynowana muzyką, ale nie ogranicza się do jednego gatunku. Miłośniczka rowerowych podróży. 

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: sandra.gozdur@goniec.pl

Podobne artykuły

Krzysztof Krawczyk zostawił ogromny majątek Sąd przychylił się do prośby wdowy po artyście. To jej pierwsze zwycięstwo

Gwiazdy

Sąd przychylił się do wniosku Ewy Krawczyk. To jej pierwsze zwycięstwo nad Krawczykiem juniorem

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Diletta Leotta zaliczyła wpadkę we włoskim programie rozrywkowym. Dziennikarka wywinęła kozła na wizji

Czytaj więcej >
zrzut ekranu, Youtube / NBS News, Facebook @Muzeum Auschwitz

Gwiazdy

Arnold Schwarzenegger wpisał się do księgi muzeum w Oświęcimiu. Słowa wzbudziły spore kontrowersje

Czytaj więcej >
Chłopaki do wzięcia - nowy sezon od 2 października. Poznajcie nowych bohaterów
(fot. Polsat Play)

Gwiazdy

"Chłopaki do wzięcia". Nowi bohaterowie w nowym sezonie. Mamy zdjęcia

Czytaj więcej >
Karol III, fot. instagram.com/theroyalfamily

Gwiazdy

Karol III pojawi się na nowych monetach w Wielkiej Brytanii. Pokazano pierwsze zdjęcia

Czytaj więcej >
zrzut ekranu, tvp.vod.pl

Gwiazdy

„Pytanie na śniadanie”. Potężna wpadka na planie programu. Łukasz Nowicki został uderzony przez kolegę

Czytaj więcej >