Goniec.pl
Wielechowski S/AGENCJA SE/East News

Wielechowski S/AGENCJA SE/East News

Czesław Michniewicz zostanie selekcjonerem? Znajomy Adama Nawałki: "Kabaret. Wieś tańczy i śpiewa"

29 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Adam Nawałka miał rzekomo ustalone warunki kontraktu z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i był o krok od ponownego objęcia reprezentacji Polski. Jak donoszą media, na ostatniej prostej przegrał jednak z Czesławem Michniewiczem.

Jeszcze w sobotę po południu wydawało się, że Adam Nawałka obejmie stanowisko selekcjonera kadry narodowej. Do mediów wyciekły nawet warunki kontraktu, który miał zaoferować 64-latkowi Polski Związek Piłki Nożnej.

Reprezentacja

Nieoficjalnie: Adam Nawałka mianowany selekcjonerem reprezentacji Polski?

CZYTAJ DALEJ

Adam Nawałka miał zarabiać fortunę

Adam Nawałka - zdaniem dziennikarzy "Przeglądu Sportowego" - miał zarabiać 200 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Dla porównania - podczas pierwszej kadencji na początku zarabiał około 80 tysięcy złotych brutto, a po udanym Euro 2016 - 120 tysięcy złotych brutto.

Kontrakt pomiędzy trenerem i PZPN miał obowiązywać do końca 2022 roku, nawet w przypadku porażki w barażach i słabszych wynikach w Lidze Narodów. Dziś po południu prezes Cezary Kulesza ogłosił oficjalnie, że szkoleniowiec kadry został wybrany.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Nowy selekcjoner ma odpowiednie predyspozycje i doświadczenie, by pełnić tę funkcję, a swoją dotychczasową pracą udowodnił, że zasłużył na taką szansę. Ma moje pełne zaufanie i wsparcie. Zaczynamy akcję "Rosja" - mówił.

Zaledwie trzy godziny później portale internetowe poinformowały, że Adam Nawałka nie może jednak liczyć na intratne stanowisko. Cezary Kulesza miał jednak zdecydować się na zatrudnienie Czesława Michniewicza, byłego trenera Legii Warszawa

Szkoleniowiec miał już rozwiązać kontrakt z drużyną. Media informują ponadto, że trener Michniewicz zgodził się podpisać kontrakt z federacją tylko na czas baraży. Nagła zmiana decyzji nie spodobała się osobom z otoczenia Adama Nawałki.

Nie żyje prof. Jacek Trznadel

Zmarł Wilhelm Worowski, legenda Lechii Sędziszów Małopolski

CZYTAJ DALEJ

Otoczenie Adama Nawałki nie kryje oburzenia. "Kabaret. Wieś tańczy i śpiewa"

Znajomi Adama Nawałki mają być oburzeni faktem, że Cezary Kulesza kolejny raz potraktował 64-letniego trenera w lekceważący sposób. - Określę to jednym słowem: kabaret. Poziom wybierania trenera porównałbym do disco-polo. Wieś tańczy i śpiewa - mówił przyjaciel byłego selekcjonera w rozmowie z Wirtualną Polską.

Oficjalna prezentacja nowego selekcjonera reprezentacji Polski poznamy w poniedziałek podczas konferencji prasowej zaplanowanej na godzinę 13:00.

Adam Małysz mieszka w niezwykłej rezydencji. Marmurowy kominek to dopiero początek

Adam Małysz przez lata zachwycał Polaków znakomitymi występami w konkursach skoków narciarskich. Dziś sportowiec jest już na emeryturze i w pełni korzysta z uroków swojej eleganckiej willi. Fot. East News ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Wirtualna Polska/Przegląd Sportowy

Tagi:

Irmina JachAutor

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Ćwierćfinał zagrożony? Tornado w katarze. Foto - screen z nagrania serwisu informacyjnego Arabia Weather, Twitter @ArabiaWeatherSA

Sport

Katar 2022. Ćwierćfinał pod znakiem zapytania? Ogromne tornado nawiedziło Katar

Czytaj więcej >

Sport

Wspaniały gest Piotra Zielińskiego. "Już jest bohaterem. Brawa dla niego"

Czytaj więcej >

Sport

Mateusz Morawiecki pilnie wezwał prezesa PZPN. Wiadomo, jaki był temat rozmowy

Czytaj więcej >

Sport

Katar 2022. Syn Wojciecha Szczęsnego dał popis w szatni Polaków. Lewandowski zadał mu jedno pytanie

Czytaj więcej >

Sport

Katar 2022. Czesław Michniewicz przerwał milczenie ws. premii dla kadry. Padły ważne słowa

Czytaj więcej >
Czesław Michniewicz

Sport

Burza w PZPN. Co dalej z Czesławem Michniewiczem?

Czytaj więcej >