Goniec.pl
beata-moze-stracic

East News TRICOLORS

Beata K. poniesie konsekwencje finansowe? "Na razie na kontrakty reklamowe nie ma co liczyć"

7 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Wiadomość o jednej z najsłynniejszych polskich piosenkarek Beacie K., która została została zatrzymana za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, wywołała wielką burzę w mediach. Gwiazda z pewnością poniesie konsekwencje prawne. Według ekspertów katastrofa wizerunkowa może przyczynić się także do ograniczenia zarobków.

Nadal nie wiadomo, jaki wyrok usłyszy Beata K. Obserwując jednak komentarze, które pojawiają się w mediach społecznościowych, nie ulega wątpliwości, że gwiazda Bajm zaczęła już ponosić konsekwencje swoich błędów. Internauci nierzadko przekraczają granice dobrego smaku, a krytyka zmienia się w mowę nienawiści.

Karolina Małysz

Małyszowie w prezencie ślubnym podarowali córce szczególny talon

CZYTAJ DALEJ

Katastrofa wizerunkowa Beaty K. – inaczej nie da się tego określić – z pewnością będzie miała daleko idące konsekwencje. Wbrew pozorom konsekwencje społeczne oraz zawodowe mogą okazać się znacznie dotkliwsze niż te prawne. Niedawno po konsultacji z Wojciechem Szalkiewiczem „Super Express” potwierdził, że wielu partnerów biznesowych oraz reklamodawców może odwrócić się od piosenkarki.

Ekspert nie ma złudzeń – przed Beatą K. długa droga

Po wydarzeniu związanym z Beatą K. Oświadczenie w tej sprawie opublikowała Coca-Cola. Warto przypomnieć, że w kwietniu 2021 roku gwiazda została ambasadorką marki. Według mediów liderka zespołu Bajm za udział w kampanii otrzymała aż 300 tysięcy złotych. Choć współpraca zakończyła się już w lipcu br., firma uznała, że musi się oficjalnie odciąć od piosenkarki.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Nasza współpraca z artystką oraz kampania z jej udziałem dobiegły końca w lipcu 2021 roku. Pragniemy podkreślić, że jako Coca-Cola nie akceptujemy żadnych przejawów łamania prawa ani zachowań, które mogą narażać na niebezpieczeństwo innych. Z całą stanowczością potępiamy jazdę po spożyciu alkoholu – przekazała marka.

Ekspert, z którym konsultowali się dziennikarze „Super Expressu”, nie ma wątpliwości co do tego, że przez tak poważne zarzuty Beata K. straci pieniądze. Może się okazać, że gwiazda stanie się persona non grata, czego efektem będzie brak reklam oraz ograniczenie działalności koncertowej. Spadek finansów jest niemal pewny.

Spadnie znacząco. W zależności od tego, jak ta sytuacja zostanie rozegrana przez sztab Beaty. Wykonała pierwszy właściwy ruch, czyli szybko przeprosiła. To podstawa. Gdyby kombinowała, byłoby coraz gorzej. Będzie stratna finansowo, o czym świadczy reakcja firmy, która natychmiast odcięła się od współpracy z nią. Na razie na kontrakty reklamowe nie ma co liczyć. A jeśli chce znów występować, na pewno będzie musiała zejść ze stawki koncertowej. Popyt na nią przez najbliższe miesiące będzie słaby – oświadczył Wojciech Szalkiewicz.

Niejasna przyszłość Beaty K.

Beata K. nie jest pierwszą gwiazdą, która ma problemy związane z alkoholem. Jednak prowadzenie samochodów pod wpływem substancji odurzających zawsze spotyka się z bardzo surową krytyką społeczną. Po głośnym zatrzymaniu z mediów na długo zniknął choćby Kamil Durczok.

Zdaniem Szalkiewicza piosenkarka może jedynie konsekwentnie przepraszać. Być może liderka zespołu Bajm powinna zdobyć się na szczery wywiad. Niewykluczone, że wokalistka bardzo długo będzie musiała pracować na odbudowę zaufania. Na jej Instagramie pojawiły się już przeprosiny.

Przepraszać, przepraszać i jeszcze raz przepraszać. Powinna udzielić wywiadu-spowiedzi, na przykład w "Super Expressie". Cała reszta to już zmniejszanie strat. Ale nawróceni grzesznicy cieszą się sympatią, więc Beata ma szansę odzyskać przychylność ludzi – dodał Wojciech Szalkiewicz.

Za jadę pod wpływem alkoholu Beata K. może zostać skazana na dwa lata pozbawienia wolności. Artystka przyznała się do zarzutów, ale odmówiła składania zeznań. W obronie celebrytki stanął Piotr Gąsowski, który został za swoje słowa obrażony przez internautów. Uznał, że musi zniknąć z mediów społecznościowych.

Największe sekrety rodziny Małyszów. Numer 4 wprawia w osłupienie nawet największych fanów

Pytanie 1 z 6

W jakim programie obecnie występuje żona Adama Małysza?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio ZET

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Radosław Majdan

Gwiazdy

Mama Radosława Majdana wygląda bardzo młodo. Małgorzata Rozenek udostępniła zdjęcia

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Gwiazda "M jak miłość" urodziła w wieku 60 lat. Wiemy, jak potoczyły się losy jej bliźniaków

Czytaj więcej >
Agnieszka Chylińska

Gwiazdy

Agnieszka Chylińska przerwała występ uczestnika "Mam talent". Nie podobał jej się jego głos

Czytaj więcej >
Ewa Błaszczyk

Gwiazdy

Ewa Błaszczyk buduje klinikę "Budzik" dla dorosłych. Napotkała problemy finansowe

Czytaj więcej >
Polsat/ WBF

Gwiazdy

Iza Małysz tańczy lepiej, gdy jej mąż siedzi na widowni. Adam Małysz przynosi jej szczęście?

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Artur Barciś zdementował plotki. Poszło o nadgorliwy katolicyzm

Czytaj więcej >