Sport.Goniec.pl > Tenis > Australian Open. Iga Świątek i Hubert Hurkacz awansowali do 1/8 finału turnieju wielkoszlemowego
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 20.01.2023 13:53

Iga Świątek, Hubert Hurkacz
Iga Świątek, Hubert Hurkacz fot. MARTIN KEEP/AFP/East News, Rex Features/East News

Trwa turniej wielkoszlemowy Australian Open w Melbourne. Za nami emocjonujące rozgrywki polskich zawodników. Iga Świątek i Robert Hurkacz awansowali do 1/8 finału.

Australian Open. Iga Świątek awansowała do 1/8 finału

Iga Świątek idzie jak burza i pnie się na sam szczyt turnieju Australian Open. Liderka rankingu WTA wygrała z hiszpańską tenisistką Cristiną Bucsą. Polska zawodniczka straciła zaledwie jednego gema i pokonała rywalkę wynikiem 6:0, 6:1. Reprezentantka naszego kraju awansowała tym samym do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju Australian Open w Melbourne.

Mecz nie trwał nawet godzinę i zakończył się w 55 minucie. Iga Świątek nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem rywalki. Do wygrania pierwszego seta, podczas którego oddała Hiszpance zaledwie 1 punkt wystarczyły jej zaledwie 22 minuty.

Druga część rozgrywki trwała niewiele dłużej. Bucsa wygrała jedynego gema, gdy przegrywała już 0:5. Publiczność zareagowała gromkimi brawami, a chwilę później Polka zamknęła spotkanie.

- Cieszę się, że zachowywałam koncentrację, trzymałam się nakreślonej taktyki. Nie chciałam dać Cristinie okazji do powrotu w meczu - powiedziała Świątek na korcie.

Kolejną rywalką Polki będzie aktualna mistrzyni Wimbledonu Jelena Rybakina z Kazachstanu. Iga Świątek będzie miała okazję zrewanżowania się za porażkę w trakcie finałowego spotkania World Tennis League w Dubaju.

Australian Open. Hubert Hurkacz w 1/8 finału

Do 1/8 finału Australian Open awansował również Hubert Hurkacz. Tenisista pokonał w Melbourne Kanadyjczyka Denisa Shapovalova 3:2 w setach (7:6, 6:4, 1:6, 4:6, 6:3). Rozgrywka trwała 3 godziny i 40 minut.

Tym samym wrocławianin znalazł się wśród szesnastu najlepszych zawodników tegorocznego turnieju Australian Open. W 1/8 finału zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Sebastiana Korda z Daniłem Miedwiediewem.