Goniec.pl
zrzut ekranu, Youtube @De'Longhi TV

zrzut ekranu, Youtube @De'Longhi TV

Anna Dymna w przerażającej charakteryzacji. W nowym serialu zaszokuje widzów

6 Października 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Anna Dymna przez wiele lat uchodziła ze przedstawicielkę piękniejszej strony polskiej kinematografii. Zachwycała naturalnością i słowiańską urodą w wielu produkcjach realizowanych jeszcze w XX wieku. Taką ją pamiętamy, jednak pomimo nieubłaganie mijającego czasu, artystka w dalszym ciągu cieszy się zainteresowaniem „filmowców” i występuje na ekranie. Zagra nowym serialu Netfliksa w charakteryzacji, która dla wielu fanów jej urody będzie szokująca. Mamy kadr z planu.

Anna Dymna powraca w nowej produkcji

„Kochaj albo rzuć”, „Siedlisko” i „Znachor” to tylko niektóre z dzieł, w których wystąpiła aktorka urodzona w 1951 roku w Legnicy. W jej bogatym dorobku pojawił się kolejny tytuł – szumnie zapowiadany przez platformę Netflix serial pt. „Wielka woda”.

Anna Dymna nie mogła w to uwierzyć. Nagle jej mąż oznajmił, że chce się wyprowadzić

Anna Dymna nie mogła w to uwierzyć. Nagle jej mąż oznajmił, że chce się wyprowadzić

CZYTAJ DALEJ

Producenci opisują serial jako sześcioodcinkową, katastroficzną opowieść o powodzi stulecia, która miała miejsce we Wrocławiu w 1997 roku. Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska do dziś wspominają ten czas z ciarkami na plecach. To koszmarne wydarzenia, które teraz zostaną ukazane z kinowej perspektywy.

Oprócz Anny Dymnej, w serialu wystąpią także Agnieszka Żulewska („Ślepnąc od świateł”), Tomasz Schuchardt („Jesteś Bogiem”) oraz Ireneusz Czop („Pokłosie”). Anna Kępińska, będąca autorką pomysłu i producentką serialu, została zapytana przez portal Pomponik, w jakich słowach opisałaby swoje dzieło.

– Zależało nam na powrocie do tamtego nastroju i emocji, ale jednak w gruncie rzeczy stworzeniu uniwersalnej historii o podejmowaniu trudnych decyzji, konflikcie pokoleń, jednostki z większością, wsi z miastem. O tym, że trzeba się zmierzyć ze swoimi "niezałatwionymi sprawami", nie da się od tego uciec. Ale też o niezwykłym pospolitym ruszeniu, chęci pomocy, solidarności i potrzebie działania. To było wyjątkowe. Z dnia na dzień zwykłą codzienność zastąpiła walka z żywiołem, a z tłumu wyłonili się zaufani liderzy. Powódź jest dla nas tylko tłem tej opowieści i katalizatorem zdarzeń – mówiła.

Anna Dymna zaszokuje wyglądem

Założycielka fundacji „Mimo wszystko” znów powróciła na plan filmowy. Tym razem nie wcieliła się w rolę, której nie można się było po niej spodziewać. Ekipa realizująca „Wielką wodę” przygotowała dla aktorki coś specjalnego. W takim anturażu w całej swojej dotychczasowej karierze jeszcze nie wystąpiła.

Anna Dymna odegra rolę chorobliwie otyłej mieszkanki, zalewanego przez wodny żywioł Wrocławia. Bohaterka serialu wskutek swojej zaawansowanej tuszy będzie miała problem, by poruszać się samodzielnie. Nie wychodzi bowiem z domu i wizja ucieczki przed powodzią będzie dla niej nierealna.

anna dymna

Anna Dymna w serialu "Wielka woda" (Netflix)

Borykająca się z problemami zdrowotnymi kobieta, grana przez 71-latkę, będzie więc miała spory problem. Czy znajdzie pomoc? Tego dowiedzą się jedynie widzowie serialu, który dziś ma premierę na platformie Netfliks.

Co sądzicie o charakteryzacji Anny Dymnej? Czy realizatorów przedsięwzięcia poniosło, czy należy docenić ich umiejętności kosmetyczne?

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

malgorzata_pienkowska

"M jak miłość". Zaskakujące, w jakich warunkach mieszka Małgorzata Pieńkowska, serialowa mama braci Mroczków

Małgorzata Pieńkowska największą popularność zdobyła, występując w telenoweli Telewizji Polskiej "M jak miłość". W serialu wciela się w rolę Marysi Mostowiak, która jest mamą Piotra i Pawła granych przez Marcina i Rafała Mroczka.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Maciej Kurzajewski nie spodziewał się takiego ciosu? Jego syn Franciszek zmienił nazwisko

Gwiazdy

Maciej Kurzajewski nie spodziewał się takiego ciosu. Jego syn Franciszek zmienił nazwisko

Czytaj więcej >
Justyna i Przemek ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" rozstali się, ale wszystko wyszło na jaw dopiero po finale.

Gwiazdy

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Justyna i Przemek też się rozstali. Wszystko okazało się dopiero po finale

Czytaj więcej >
Paulina Smaszcz reaguje na wieści o zaręczynach Cichopek i Kurzajewskiego. Mówi o "rychłej śmierci"

Gwiazdy

Paulina Smaszcz reaguje na wieści o zaręczynach Cichopek i Kurzajewskiego. Mówi o "rychłej śmierci"

Czytaj więcej >
Krzysztof Krawczyk junior ma problemy finansowe. Zdradzono, ile płaci za mieszkanie

Gwiazdy

Dramatyczne sceny z udziałem Krzysztofa Krawczyka juniora. Syn legendy trafił na SOR

Czytaj więcej >
Małorzata Gorol jest w ciąży. Foto: Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Małgorzata Gorol zaskoczyła wszystkich. Na premierze nowego filmu ujawniła, że jest w ciąży

Czytaj więcej >
Marta Podbioł zabrała głos po finale "Ślubu od pierwszego wejrzenia". Uczestniczka opublikowała wymowny wpis.
(fot. "Ślub od pierwszego wejrzenia", player.pl)

Gwiazdy

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Marta Podbioł zabrała głos po finale. "Chociaż słowa ranią, to mogą też zahartować"

Czytaj więcej >