Goniec.pl
Krzysztof Krawczyk piękny rejs

Fot. East News TRICOLORS

Andrzej Kosmala opublikował zdjęcie z pogrzebu Krzysztofa Krawczyka

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Andrzej Kosmala po raz ostatni pożegnał Krzysztofa Krawczyka. Wieloletni menedżer i przyjaciel króla estrady udostępnił w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym całuje trumnę artysty. Poruszający widok. Trwa żałoba po niespodziewanej ś

Nadal trwa żałoba po nagłej śmierci Krzysztofa Krawczyka. Polskiego Elvisa Presleya w sobotę 10 kwietnia pożegnało mnóstwo żałobników. Pogrzeb króla estrady miał charakter państwowy i rozpoczął się mszą świętą, która odbyła się w Bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi.

Trumna z ciałem Krzysztofa Krawczyka o godzinie 15:00 spoczęła na cmentarzu w Grotnikach. Oprócz rodziny wokalisty wśród żałobników znalazł się między innymi Daniel Olbrychski, który pożegnał swojego przyjaciela. Piosenkarz zmarł 5 kwietnia. Wcześniej chorował na COVID-19.

Andrzej Kosmala pożegnał Krzysztofa Krawczyka

Jedną z najważniejszych osób na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka był Andrzej Kosmala. Wieloletni menedżer i przyjaciel piosenkarza sam jednak zaznaczył podczas mszy świętej, że był w jego historii postacią drugoplanową.

Trudno jednak myśleć o polskim Elvisie Presleyu, pomijając Andrzeja Kosmalę. Pracował z artystą od początku jego solowej kariery. W dodatku to właśnie on odczytał w archikatedrze łódzkiej słowa wdowy po Krzysztofie Krawczyku, która nie czuła się na siłach, by występować publicznie.

Andrzej Kosmala był też osobą, która została na cmentarzu w Grotnikach, gdy teren opuścili już dziennikarze i pozostali żałobnicy. Były menedżer Krzysztofa Krawczyka czekał, aż znikną kamery, by w spokoju po raz ostatni pożegnać się ze swoim przyjacielem.

Dzisiaj tj. 12 kwietnia na jego Facebooku pojawiło się także poruszające zdjęcie, na którym Andrzej Kosmala pochyla się i całuje trumnę z ciałem piosenkarza. W opisie napisał krótko: „Żegnaj, przyjacielu”.

Pamięci Krzysztofa Krawczyka

W dniu pogrzebu Krzysztofa Krawczyka jeszcze przed rozpoczęciem mszy świętej w Bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi Andrzej Kosmala poświęcił chwilę dziennikarzom i przekazał sensacyjne wiadomości.

Okazało się, że przyjaciel piosenkarza jest w posiadaniu niepublikowanych dotąd materiałów. Rozmawiając z mediami, przyznał, że Krzysztof Krawczyk nagrywał aranżacje piosenek największych legend – Johnny’ego Casha oraz Leonarda Cohena.

[EMBED-243]

Menedżer zmarłej gwiazdy zaznaczył jednak, że utwory nie zostaną opublikowane w najbliższym czasie, ponieważ w październiku ukazała się płyta Krzysztofa Krawczyka – „Horyzont”. Niewykluczone, że fani doczekają się wreszcie wydania tego materiału.

Andrzej Kosmala dodał jeszcze, że zamierza doprowadzić do nazwania ronda w Łodzi imieniem Krzysztofa Krawczyka. W ten sposób chce uczcić pamięć wieloletniego przyjaciela i króla estradowego.

[EMBED-426]

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka został przy grobie do samego końca uroczystości

  • Krzysztof Krawczyk mieszkał w pięknej rezydencji

  • Podczas pogrzebu Krzysztofa Krawczyka jego żona przytuliła trumnę

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Polsat/ WBF

Gwiazdy

Iza Małysz tańczy lepiej, gdy jej mąż siedzi na widowni. Adam Małysz przynosi jej szczęście?

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Artur Barciś zdementował plotki. Poszło o nadgorliwy katolicyzm

Czytaj więcej >
aktorka

Gwiazdy

Krystyna Kołodziejczyk zmarła dwa tygodnie po śmierci drugiego męża

Czytaj więcej >
Doda

Gwiazdy

Doda opublikowała nowe zdjęcie. Wspięła się na barierki schodów w metrze

Czytaj więcej >
Michał Milowicz

Gwiazdy

Michał Milowicz pogrążony w żałobie. Nie żyje jego tata

Czytaj więcej >
Kuba Wojewódzki

Gwiazdy

Dorota Szelągowska gościła u Kuby Wojewódzkiego. Powiedziała mu, co myśli o jego zachowaniu

Czytaj więcej >