Goniec.pl
Warto rozmawiać

pixabay.com, autor: Gadini

5 min przed emisją TVP zdjęło z anteny program "Warto rozmawiać". Gościem miał być minister edukacji

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Przybyłowski

Udostępnij:

Widzowie TVP3 przeżyli nie lada zdziwienie, kiedy okazało się, że zamiast programu "Warto rozmawiać" wyemitowany został film "Stan zagrożenia" dot. katastrofy smoleńskiej. Zmiana w ramówce była również zaskakująca dl

Gościem 207 odcinka programu „Warto rozmawiać” miał być minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jan Pospieszalski zapowiadał poruszenie m.in. kwestio tego, jakie negatywne skutki niesie za sobą przedłużające się zdalne nauczanie.

Niestety, widzowie nie mieli okazji zobaczyć zapowiadanej debaty. Wszystko przez decyzję Telewizji Polskiej, która w ostatnim momencie zarządziła zmiany w ramówce. Ekipa realizująca program dowiedziała się o niej na kilka minut przed startem zdjęć.

Program nagle zniknął z anteny. Zamiast niego film o Smoleńsku

- Przed wejściem do studia poinformowano nas, że program jest nagrywany i zostanie wyemitowany później Tyle dowiedziałem się od dyrekcji anteny Kiedy? Nie wiem Nagrany program z udziałem ministra P. Czarnka dot. konsekwencji nauczania zdalnego dla dzieci, nauczycieli, rodzin - napisał na Twitterze Jan Pospieszalski.

Kilka minut później w sieci pojawiła się kolejna wiadomość, tym razem umieszczona na twitterowym profilu programu. Dowiadujemy się z niej, że całość programu została nagrana i będzie przedstawiona widzom w nowym terminie.

Zastanawiający jest również fakt, że powtórka programu, zaplanowana na późne godziny wieczorne w TVP1, również nie pojawiła się na ekranach telewizorów. Na ten moment nie wiadomo, czy był to przypadek, czy celowe działania, chociaż wydarzenia ostatnich dni mogą dawać pewne wskazówki.

W ubiegłym tygodniu posłanka PiS Joanna Lichocka wyraziła swoje oburzenie ówczesnym wydaniem programu „Warto rozmawiać”. Goście zebrani w studio kwestionowali m.in. lockdown i sposób jego wprowadzania oraz strategię rządu dot. walki z pandemią.

Temat niewygodny dla władzy?

Posłanka zapowiedziała wtedy, że skieruje się bezpośrednio do Jacka Kurskiego celem otrzymania wyjaśnień. Lichocka zaznaczyła również, że jej zdaniem sytuacja wymaga natychmiastowego działania Rady Mediów Narodowych.

Na tem moment Telewizja Polska nie skomentowała zdjęcia programu Jana Pospieszalskiego z anteny. Nie wiadomo również, kiedy miałby zostać wyemitowany odcinek z gościnnym udziałem ministra edukacji i nauki.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Lichtman ujawnił, co stało się na przedostatnim spotkaniu z Krawczykiem. Padła wyjątkowa prośba

  • Minister zdrowia potwierdził prace nad luzowaniem obostrzeń

  • Wypadek w Brodnicy. Nie żyje 34-latka, dzieci przewiezione do szpitala

Patryk PrzybyłowskiAutor

Jestem głównym wydawcą portalu Goniec.pl. Od trzech lat współpracuję z Grupą Mediową Iberion, a wcześniej byłem związany z Radiem Sfera. Prywatnie pasjonuję się muzyką i angielską piłką nożną.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Willie Garson

Gwiazdy

Nie żyje aktor Willie Garson

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Karol Strasburger stanął przed sądem. Jest oficjalne oświadczenie jego prawnika

Czytaj więcej >
nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje aktor Melvin Van Peebles. Syn potwierdził tragiczne informacje

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Córka Przemysława Salety musi przejść kolejny przeszczep nerki. Szuka dawcy

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Karol Strasburger został oskarżony o zniesławienie Stana Borysa i jego partnerki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Pierwsza żona Krawczyka zaapelowała do Ewy Krawczyk

Czytaj więcej >