"365 dni: Ten dzień" najgorszym filmem 2022 roku. "Ta abominacja nigdy nie powinna powstać"
Film "365 dni: Ten dzień" pobił rekordy popularności nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. Okazuje się jednak, że niewielu osobom produkcja przypadła do gustu. Portal Metacritic uznał "365 dni: Ten dzień" za najgorszy film 2022 roku.
"365 dni: Ten dzień" najgorszym filmem 2022 roku
"365 dni: Ten dzień" to filmowa adaptacja drugiej części trylogii autorstwa Blanki Lipińskiej. Produkcja w reżyserii Barbary Białowąs i Tomasza Mendesa przedstawia kontynuację losów pięknej Laury i ganstera Massimo.
Choć film okazał się prawdziwym hitem pod względem oglądalności i cieszył się na Netflixie ogromną popularnością, szybko okazało się, że nie wynika ona z zachwytów nad ekranizacją powieści Blanki Lipińskiej. Widzowie z całego świata odtwarzali film raczej z ciekawości, a opinie internautów niemal jednoznacznie wskazują, że zdecydowanie nie jest to kino najwyższych lotów.
"365 dni: Ten dzień" zmiażdżony przez krytyków
Krytycy również nie pozostawili na produkcji suchej nitki. Oberwało się nie tylko scenariuszowi i reżyserii, ale także grze aktorskiej i szkodliwości społecznej filmu. Co więcej, twórcy "365 dni: ten dzień" mogą się pochwalić nietypowym wyróżnieniem. Społeczność internetowa amerykańskiego portalu Metacritic zawierającego recenzje filmowe, uznała "365 dni: Ten dzień" za najgorszy film 2022 roku. Użytkownicy serwisu nie hamowali się w komentarzach.
- To moja pierwsza tak negatywna recenzja jakiegokolwiek filmu. Ta abominacja nigdy nie powinna powstać - napisał jeden z internautów. - Możecie przestać się oszukiwać i po prostu obejrzeć film pornograficzny zamiast? To znacznie łatwiejsze - dodał kolejny.
Artykuły polecane przez Goniec.pl:
Anna i Robert Lewandowscy w Cannes. Piłkarz spotkał się z gwiazdą "365 dni" [GALERIA]
Magdalena Boczarska i Simone Susinna mają płomienny romans. Będzie goręcej niż w "365 dniach"? [+18]
Julia Wieniawa nie rozumie dlaczego nie traktuje się jej poważnie. Gwiazda jest zdziwiona
Źródło: Metacritic