Goniec.pl
Małżeństwo

imgur.com

24-latek z Ukrainy poślubił 81-letnią kobietę. Chciał uniknąć poboru do wojska

3 Lipca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

24-letni Aleksander Kondratuk i 81-letnia Zinaida Illarionovna niedawno stanęli na ślubnym kobiercu. Mimo znacznej różnicy wieku i pokrewieństwa, partnerzy twierdzą, że połączyła ich prawdziwa miłość. Sąsiedzi uważają jednak, że młodzieniec chciał uniknąć wojska.

Ceremonia zaślubin odbyła się we wsi Bajkowka w środkowej części Ukrainy. 24-letni Aleksander Kondratuk pojął za żonę 81-letnią kuzynkę. Jego wybranka Zinaida Illarionovna utrzymuje, że mężczyzna jest dobrym człowiekiem i od dawna sprawuje nad nią opiekę.

LPR

Lubuskie: Wypadek samochodowy w Słubicach. Pięć osób zostało rannych

CZYTAJ DALEJ

Miłość, czy niechęć do wojska?

Świeżo upieczony pan młody, podobnie jak jego partnerka, utrzymuje, że ich małżeństwo zostało zawarte z miłości. Inne zdanie na ten temat mają przedstawiciele organów ścigania, którzy uważają, że młodzieniec chciał uniknąć poboru do wojska.

Służba wojskowa jest na Ukrainie obowiązkowa. Istnieją jednak wyjątki, które pozwalają uniknąć wypełnienia obowiązku. Jednym z nich jest małżeństwo z kobietą wymagającą stałej opieki partnera.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Zinaida Illarionovna, która poślubiła Aleksandra Kondratuka, jest osobą niepełnosprawną, co zostało potwierdzone stosowną dokumentacją. Dzięki zawarciu z nią małżeństwa 24-latek nie musi przystępować do naboru.

Sąsiedzi staruszki otrzymują, że małżonek starszej pani rzadko pojawia się w miejscu jej zamieszkania. Kobietą mają opiekować się wnuki, siostry oraz siostrzeńcy. Co więcej, 81-latka mieszka samotnie.

Aleksander Kondratuk ma pojawiać się u żony, kiedy okolicę odwiedzają członkowie zarządu komisji rekrutacyjnej do wojska. Jego postępowanie jest zgodne z prawem - akt małżeństwa jest usprawiedliwieniem unikania obowiązkowej służby.

Wojsko odmawia wszczęcia postępowania

Urzędnicy mają możliwość wezwania sąsiadów seniorki do złożenia stosownych zeznań w tej sprawie. Znajomi i bliscy kobiety musieliby opowiedzieć o tym, czy 24-latek opiekuje się schorowaną małżonką i wypełnia małżeńskie obowiązki.

Obecnie nikt nie prowadzi postępowania w tej sprawie. Członkowie zarządu komisji rekrutacyjnej tłumaczą, że nie mają czasu na zajęcie się sprawą nietypowego małżeństwa.

Dopóki nieszczere intencje Aleksandra Kondratuka nie zostaną udowodnione, mężczyzna nie musi stawiać się do wojska. Trudno stwierdzić, czy jego intencje do poślubienia starszej pani były czyste. Myślicie, że połączyła ich prawdziwa miłość?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Ryszard Terlecki potwierdził. PiS właśnie podjął decyzję ws. kandydata na RPO

  • Zakonnica nawołuje do Polaków. Siostra Michaela ostrzega przed "zwiększonym popędem"

  • Nie żyje Leszek Faliński, były perkusista zespołu "Dżem"

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Popularne.pl

Podobne artykuły

Lifestyle

Mężczyzna rozkuł ścianę podczas remontu. Znalazł podziemne miasto

Czytaj więcej >

Lifestyle

9-latek napisał list do Roberta Lewandowskiego. Żona napastnika reaguje

Czytaj więcej >

Lifestyle

Sąsiadowi nie podobały się kredowe rysunki dzieci na chodniku. Zagroził policją

Czytaj więcej >

Lifestyle

Złodzieje oznaczają mieszkania, które chcą obrabować. Co mówią poszczególne znaki?

Czytaj więcej >

Lifestyle

Co oznaczają linie Rascetta znajdujące się na nadgarstku?

Czytaj więcej >

Lifestyle

Przyszła panna młoda z Indii odwołała ślub. Powodem wada wzroku narzeczonego

Czytaj więcej >