Goniec.pl
znalazł na plaży tajemniczą istotę

Edinburgh Live/Facebook

Znalazł to na plaży. Był przekonany, że natrafił na kosmitę

23 Listopada 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Mieszkaniec Edynburga podczas spaceru po plaży Portobello znalazł na piasku dziwne stworzenie, które było niepodobne do wszystkiego, co znał. Tajemnicza istota wciąż się ruszała i wyglądała, jakby była nie z tej ziemi. Miała wiele odnóży, wystające z ciała kolce i... świeciło. Mężczyzna był przekonany, że ma do czynienia z kosmitą, ale prawda okazała się zupełnie inna.

Szkocja. Mieszkaniec Edynburga znalazł na plaży istotę "z kosmosu"

33-letni Mike Arnott wybrał się w poniedziałek na znajdującą się w Edynburgu plażę Portobello, gdzie znalazł dziwne, 30-centymetrowe stworzenie, którego wygląd wprawił go w osłupienie. Mężczyzna nigdy wcześniej nie widział niczego podobnego i natychmiast sfotografował stworzenie, by chwilę później zapytać internautów, z czym ma do czynienia.

Pogrzeb Jerzego Połomskiego: oburzające sceny pod kościołem

Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Pod kościołem odbyła się manifestacja, oburzające

CZYTAJ DALEJ

Ruszające się, fluorescencyjne żyjątko z wieloma odnóżami i wystającymi z ciała kolcami było prawdziwą zagadką. Po chwili namysłu Mike Arnott uznał, że może mieć do czynienia z istotą żyjącą w głębinach.

W sprawie wypowiedzieli się eksperci, którzy dość szybko rozwikłali zagadkę. Według nich tajemnicze stworzenie, które mężczyzna spotkał na plaży to, tzw. mysz morska, zwana również afrodytą tęczową lub złotorunką, która najprawdopodobniej została wyrzucona na plażę podczas odpływu.

Szkocja. Tajemnicze stworzenie okazało się pochodzić z ziemi

Mysz morska to bezkręgowiec daleko spokrewniony z pospolitą dżdżownicą, który żyje w głębinach u wybrzeży Morza Północnego, Morza Śródziemnego i Atlantyku. Ma grzbietobrzusznie spłaszczone ciało - zwykle o długości 10-20 cm oraz grubości do 4 cm. Okaz, który spotkał Mike Arnott, był zauważalnie większy.

Mysz Morska

Mysz Morska/ MichaelMaggs - Praca własna, CC BY-SA 3.0

Myszy morskie otoczone są po bokach barwnym "futerkiem" miękkich, metalicznie mieniących się szczecinek i żywią się drobnymi bezkręgowcami. Mysz morska jest gatunkiem rozdzielnopłciowym i prowadzi przydenny tryb życia. Zwierzęta te drążą kilkucentymetrowe tunele w dnie i oczekują na zdobycz. Są drapieżnikiem specjalizującym się w jedzeniu wolno poruszających się lub osiadłych organizmów. Same z kolei stanowią pożywienie między innymi dla dorszy i plamiaków.

"Totalne remonty Szelągowskiej" - Bydgoszcz. Pani Agnieszka nie może ruszyć do przodu po stracie ukochanego męża. Dorota Szelągowska przybywa na ratunek.
(fot. screen z programu "Totalne remonty Szelągowskiej, TVN/materiały prasowe TVN)

"Totalne remonty Szelągowskiej" - Bydgoszcz. Mąż pani Agnieszki popełnił samobójstwo. Kobieta została sama z dwójką dzieci

"Totalne remonty Szelągowskiej" - Bydgoszcz Dorota Szelągowska ze swoją ekipą zawitała do Bydgoszczy, gdzie mieszka pani Agnieszka. Kobieta na co dzień pracuje z trudną młodzieżą, ale sama nie ma lekkiego życia. Kilka miesięcy temu jej mąż popełnił samobójstwo - zostawiając ją samą z dwójką dzieci. Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło, bo kilka lat wcześniej w ten sam sposób życie odebrał sobie tata pani Agnieszki. Kobieta wciąż nie może ruszyć do przodu po śmierci męża - w mieszkaniu ciągle są jego rzeczy. 49-metrowy lokal jest przepełniony i urządzony niefunkcjonalnie. Bliscy pani Agnieszki zrobili jej niespodziankę Bliscy pani Agnieszki postanowili pomóc jej zrobić pierwszy krok po śmierci ukochanego męża. Remont i segregacja rzeczy mają jej ułatwić uporać się ze stratą. "Totalne remonty Szelągowskiej" zapewnią jej nie tylko wymarzony remont kuchni, lecz także metamorfozę całego mieszkania. Zobaczcie efekty przemiany wnętrza u pani Agnieszki.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Powrócisz do żywych w moment. Genialny sposób na pozbycie się bólu gardła

  • Na co pomaga neo-angin? Sprawdź

  • Magda Gessler pochwaliła się zdjęciem z wanny. Miała na sobie tylko naszyjnik

Źródło: Wikipedia

Piotr SzczurowskiAutor

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Monety z PRL mogą być warte fortunę

Lifestyle

Monety z PRL mogą być warte fortunę. Sprawdź, czy masz je w domu

Czytaj więcej >
materiały prasowe

Lifestyle

Biedronka będzie rozdawać produkty za darmo. Zacznie się w poniedziałek

Czytaj więcej >
Niższe rachunki za ogrzewanie? To możliwe! Fot. pxhere.com

Lifestyle

Jeden prosty trik pomoże zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Mało osób wiedziało

Czytaj więcej >
Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Wyłoniono finałową 20-stkę słów. Dlaczego łymen reluje z sigmą i kto pytał?

Lifestyle

Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Wyłoniono finałową 20-stkę słów. Dlaczego łymen reluje z sigmą i kto pytał?

Czytaj więcej >
Wytłaczanki po jajkach: nie wyrzucaj ich, możesz ich użyć ponownie

Lifestyle

Wyrzucałeś wytłaczanki po jajkach? To wielki błąd, mogą być bardzo przydatne

Czytaj więcej >
fot. Tiktok @yotadude

Lifestyle

Umieścił kamerkę przy łóżeczku dziecka. "Dlatego boję się dzieci"

Czytaj więcej >