Widzisz zwierzę na tym zdjęciu? Tylko osoby o wyjątkowym zmyśle są w stanie dostrzec tego drapieżnika
Rozwiązując zagadki obrazkowe, zapędzamy nasz mózg do pracy i dbamy o jego dobrą kondycję. Jak wynika z badania, które ukazało się na łamach prestiżowego czasopisma "Neurology", takie aktywności mogą przyczynić się do opóźnienia rozwoju choroby Alzheimera.
Kot ukrył się na poniższym zdjęciu. Potrafisz go dostrzec?
Na poniższym obrazku ukrył się pewien drapieżnik, który z pewnością dzięki swojemu kamuflażowi bez problemu może zakraść się do ptaszka, czy innej wiewiórki. Warto więc poświęcić chwilę, sprawdzić swoje możliwości i przy okazji rozgrzać trochę szare komórki, poszukując ukrytego na obrazku kota.
Zadanie jest wyjątkowo trudne, a zwierzaka niezmiernie ciężko jest odnaleźć na poniższej grafice. Obrazek został opublikowany w mediach społecznościowych na grupie facebookowej poświęconej futrzastym pupilom. Przetestuj swoją spostrzegawczość i zobacz, czy twoja zdolność dostrzegania szczegółów jest lepsza od przeciętnego internauty.
Dla wielu osób na przedstawionym obrazku znajduje się jedynie drzewo z polem w tle. Przyglądając się grafice, dostrzeżemy również fragment ściany oraz znajdujące się w oddali drzewa. W tym konkretnym przypadku dość łatwo można je wykluczyć, gdyż raczej nie nie dostrzegliśmy kota wśród oddalonych o kilkaset metrów gałęzi.
Jesteś w stanie znaleźć kota ukrytego na zdjęciu? To zadanie dla najbystrzejszych obserwatorów
Na grafice znajduje się ukryty kot i mało kto jest w stanie go dostrzec. Jeśli ci się to uda, to oznacza, że masz wybitnie dobry wzrok. Zalecamy powiększyć je podczas poszukiwań, gdyż znaleźć zwierzaka na obrazku jest niezmiernie trudno.
Co istotne, rozwiązując podobne zagadki, zachęcamy nasz mózg do pracy. Jak wynika z badania, które ukazało się na łamach prestiżowego czasopisma "Neurology", takie aktywności mogą, np. pomóc nam opóźnić rozwój choroby Alzheimera. Warto więc czasem poświęcić chwilę, sprawdzić swoje możliwości i przy okazji rozgrzać trochę szare komórki, aby na starość cieszyć się z bystrego umysłu.
Badanie sugeruje, że aktywny poznawczo styl życia może o kilka lat opóźnić objawy poznawcze choroby Alzheimera i powiązanych z nim zaburzeń, a tym samym znacznie zmniejszyć długość życia w stanie niepełnosprawności poznawczej [...] Wykazaliśmy, że na szybkość wystąpienia objawów demencji nie wpływało ani wykształcenie uczestników, ani ich aktywność umysłowa na wcześniejszych etapach życia. Znaczenie miała głównie gimnastyka umysłu w późniejszym życiu - wyjaśniła dr Robert Wilson, która prowadziła badanie.
Gdzie ukrył się kot? Odpowiadamy
Naukowcy zauważają, że dbanie o dobrą kondycję naszego umysłu jest ważna niezależnie od wieku. Ich zdaniem rozgrzewanie szarych komórek za młodu pozwala opóźnić potencjalne problemy w przyszłości, np. chorobę Alzheimera. Eksperci zauważają, że w późnym wieku ćwiczenie szarych komórek pozwala zachować bystrość umysłu i utrzymać go w formie.
A więc udało wam się znaleźć ukrytego na zdjęciu kota? Jeśli nie, to podpowiadamy, gdzie się ukrył:
Zaczęły młodnieć z dnia na dzień. Wiele Polek już wdrożyło 3 zasady i nie poznaje się w lustrze