Goniec.pl
Sławomir Zapała z żoną

TRICOLORS/East News

Sławomir i jego droga na szczyt. Jak przebiegała kariera znanego aktora i uwielbianego wokalisty?

27 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Sławomir to postać, na której punkcie w ostatnich latach oszalała Polska. Aktor, piosenkarz i osobistość telewizyjna. Jak przebiegała jego droga na szczyt? W jakich projektach występował na początku swojej kariery? Przyjrzeliśmy się jego drodze na

Sławomir to postać, którą można kochać lub nienawidzić. Nie ma chyba w naszym kraju osoby, która nie miałaby wyrazistego zdania na temat aktora, wokalisty, performera, prezentera i celebryty, który stał się kimś, o kim można powiedzieć, że zrealizował swój „amerykański sen” - tylko że w Polsce.

Od Sławomira Zapały do… Sławomira, bożyszcza całej Polski

Droga Sławomira Zapały to przykład mądrego budowania kariery, po pójściu na pewne kompromisy. Jeśli nie wolno, ale bardzo się chce, to… można? W jego przypadku na pewno!

Jak rozpoczęła się przygoda wesołego faceta z wąsem, przez jakie etapy kariery przechodził i w jakich projektach brał udział? Tego dowiecie się już za chwilę.

Początki Sławomira były trudne

Na początku Sławomir Zapała pojawiał się wszędzie tam, gdzie było na to zapotrzebowanie. To właśnie dlatego oglądając stare odcinki polskich seriali telewizyjnych, możemy natknąć się na jego twarz. Aktor występował w rolach epizodycznych m.in. w: Klanie, Dwóch stronach medalu, Egzaminie z życia, Hotelu 52, czy Synach.

Pomimo coraz większych ról i coraz częstszych występów w telewizji, Sławomir Zapała cały czas uchodził za aktora od grania „ogonów”, co nie pozwalało mu na artystyczny rozwój. W latach 2009-2014 Sławomir zaliczył kilka bardziej rozległych występów, m.in. w Ojcu Mateuszu, Blondynce i Piątym Stadionie.

Kluczem do sukcesu okazał się wyjazd do Stanów Zjednoczonych

W 2014 roku Sławomir Zapała postanowił porzucić nazwisko i przetestować swoje umiejętności konferansjera za Oceanem, a dokładniej na Long Island w Nowym Jorku, gdzie występował dla polskich imigrantów. To właśnie wówczas do oferowanych usług zaczął dodawać również śpiewanie.

Po powrocie do Polski coraz więcej zaczęło dziać się w życiu zawodowym Sławomira. Chociaż jeszcze przez kilka lat nie doczekał się żadnej prominentnej roli filmowej, to rozpoczął podbój telewizji - choć pierwotnie jako bohater reklam.

Jednak już w 2015 roku zaczęło się kręcić u Sławomira. Wszystko po tym, jak wypuścił pierwszy muzyczny singiel - „Megiera”, a teledysk do utworu ma dzisiaj już ponad 52 miliony wyświetleń na YouTube.

Sławomir stał się wokalistą i showmanem, którego chcieli wszyscy

Dzięki sukcesowi wszystkich trzech utworów, które wydał w tamtym czasie (oprócz „Megiery”, także „Ni mom hektara” i „Aneta”), zaczęło się o nim robić coraz głośniej w mediach. Rok 2016 to dla Sławomira przede wszystkim udział w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, który udowodnił, że jest w naszym kraju zapotrzebowanie na artystę tego pokroju.

O Sławomirze muzyku i performerze głośno na poważnie zrobiło się w 2017 roku, gdy nie tylko z powodzeniem występował w show „Twoja twarz brzmi znajomo”, ale także wydał pierwszy album „The Geatest Hits”, które dało Polakom „Miłość w Zakopanem”. Utwór na samym YouTube ma obecnie 228 milionów odsłon.

31 grudnia 2017 roku wykonał ten utwór na Sylwestrze marzeń z Dwójką w… Zakopanem.

„Miłość w Zakopanem” była dopiero początkiem

Od tamtego momentu wszyscy wiedzieli, że mają do czynienia ze scenicznym „potworem”, któremu nie przeszkodzi nic w osiągnięciu sukcesu. Udowodniły to kampanie reklamowe, które nie tylko przyniosły Sławomirowi jeszcze większy rozgłos, ale pokazały też, że wraz ze swoim teamem od wizerunku może zrobić coś, co jeszcze w Polsce nie udało się nikomu.

Jak inaczej można nazwać głośnik „Power Audio Sławomir Edyszyn”, który pojawił się w ogólnopolskiej sieci RTV AGD Max Electro lub prowadzenie dwóch programów telewizyjnych: Big Music Quiz oraz Piosenki z drugiej ręki? Wszyscy chcieli kawałeczek Sławomira dla siebie!

Co czeka na Sławomira w przyszłości?

W październiku 2020 roku jako muzyk wypuścił swój drugi album, tym razem pod nazwą „The Best of”, z którego pochodzą „Weselny pyton” i „Totalny Love”. Choć ostatnio, ze względu na sytuację na świecie Sławomir nie bierze udziału w spektakularnych projektach, wiemy, że jeszcze wszystko przed nim.

Ma przecież dopiero 37 lat i na pewno wiele pomysłów w głowie.

Artykuły polecane przez redakcję portalu Goniec.pl:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Agnieszka Gozdyra boi się o swoje bezpieczeństwo. Otrzymała groźbę, sprawa zgłoszona policji

Czytaj więcej >
Jolanta Kwaśniewska

Gwiazdy

Jolanta Kwaśniewska jest zachwycona teściami swojej córki. „Dla nich wartości rodzinne są najważniejsze”

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Gwiazdy

Dziennikarze Wirtualnej Polski są rozczarowani restauracją po rewolucjach Magdy Gessler

Czytaj więcej >
Klan

Gwiazdy

Twórcy „Klanu” po 24 latach zmieniają czołówkę serialu. Widzowie nie usłyszą już Ryszarda Rynkowskiego

Czytaj więcej >
Magda Narożna

Gwiazdy

Magda Narożna zaprezentowała się w tiulowej sukience. Fani ją skrytykowali

Czytaj więcej >
Zenek Martyniuk

Gwiazdy

Syn Zenka Martyniuka spędził urodziny na morzu. Daniel tęskni za rodziną

Czytaj więcej >