Goniec.pl
Sara James miała problemy. Przez rówieśników musiała zmienić szkołę

"Kuba Wojewódzki"/Player.pl

Sara James u Kuby Wojewódzkiego o problemach przez kolor skóry. "Zmieniłam szkołę" - szczere wyznanie wokalistki

5 Października 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Sara James we wtorek 4 października gościła w programie Kuby Wojewódzkiego. W trakcie pierwszej dłuższej rozmowy od czasu fenomenalnej przygody z amerykańskim "Mam talent!" młoda artystka miała okazję podzielić się swoimi doświadczeniami zza oceanu. Przy okazji zdobyła się na szczere wyznanie i opowiedziała też o problemach, które miała przez kolor skóry.

Sara James otworzyła się w rozmowie z Kubą Wojewódzkim

Sara James otworzyła się na temat hejtu i przyznała, czego nauczyła ją wizyta w Stanach Zjednoczonych. Nie da się ukryć, że do Polski wróciła niemal jako bohaterka narodowa, co doskonale podkreślił gospodarz programu, oznajmiając, że jest jednocześnie jednym z najmłodszych i jednocześnie najsławniejszych gości w historii programu.

sara james

Sara James ma szansę na kontakt z amerykańską wytwórnią? Simon Cowell: podpisze umowę

CZYTAJ DALEJ

14-latkaod kilku tygodni nie schodzi z ust wszystkich. Choć do samego końca wierzono, że zwycięży amerykański "Mam talent!", to jednak przegrała w finale, zajmując szóste miejsce.

We wtorek 4 października Sara James po raz pierwszy od powrotu do Polski miała okazję w dłuższej rozmowie opowiedzieć o swojej wielkiej przygodzie. Podczas podróży do USA wiele się nauczyła. Zdaniem młodej artystki mentalność ludzi za wielką wodą znacznie odbiega od tego, co zaobserwować można w Polsce.

- Polacy są takimi bardziej realistami. Ja to bardzo cenię, to bardzo pomaga. Ja na przykład, przez to, że jestem realistką, jestem bardzo samokrytyczna. I to mi bardzo pomaga się szlifować. A Amerykanie są bardziej tacy z głową w chmurach, ale to też jest bardzo fajne. Ja widzę dwie perspektywy i to bardzo uczy - opowiedziała artystka.

W rozmowie wspomniała również o tym, jak zaczęła się jej przygoda z muzyką. Okazuje się, że za odkrycie muzycznego talentu Sary James powinniśmy podziękować jej mamie:

- Pierwsze koncerty, które grałam, panie i panowie... to były przed moimi pluszakami w moim pokoju [...] i tak grała sobie na pianinku plastikowym. Wtedy mama zapisała mnie na taki pierwszy konkurs wokalny. I wtedy mi się chyba właśnie spodobało. Wygrałam laureata i [...] ja sobie wtedy tak mówię "O! Sara! To jest to, co ty byś chciała robić w życiu" i tak jestem sobie właśnie i śpiewam - zdradziła.

Sara James

Sara James eksperymentuje z kolorem włosów. W swojej nowej stylizacji jest nie do poznania

CZYTAJ DALEJ

Sara James musiała zmienić szkołę przez kolor skóry

Z czasem Sara James zaczęła odnosić coraz większe sukcesy. W 2021 r. wzięła udział w programie "The Voice Kids" i udało jej się zwyciężyć, a niedługo później reprezentowała nasz kraj na Eurowizji Junior. Sława niestety przyniosła również niepożądane efekty:

- Czasami zdarza się hejt, czasami jesteś zmęczony. Ale, tak jak mówię, jak ja robię to, co kocham, naprawdę [...] ja nie zdawałam sobie sprawy z tego na początku, że wiadomo, jak wchodzisz w show-biznes i stajesz się rozpoznawalny i w ogóle, to gdzieś tam ludzie zaczynają być zazdrośni. Taka nienawiść bezsensowna. Strasznie tego nie rozumiem, bo nie jestem taką osobą wobec innych. Dopóki nie znam tej osoby, to po co mam ją oceniać. To nie jest spoko i nigdy nie było. Nie rozumiem tego, ale ludzie tacy są - z przejęciem odpowiedziała.

Gdy rozmowa zeszła na tematy hejtu i nieuzasadnionej nienawiści, Kuba Wojewódzki wprost zapytał artystkę, czy kiedykolwiek miała nieprzyjemności ze względu na swój kolor skóry. Wokalistka zaskoczyła wszystkich swoją odpowiedzią.

- Miałam problemy i to nie raz. Szczególnie jak zmieniłam szkołę, też mniej więcej trochę przez to - zdradziła Sara James.

Młoda artystka nie załamała się przez to i dodała, że życie ją nauczyło, że należy się kochać i być dumnym z siebie.

- To jest bez sensu takie zabijanie się od środka. Powinniśmy cieszyć się z tego, kim jesteśmy - stwierdziła.

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

"Nasz nowy dom" - metamorfoza mieszkania w Ostródzie. Pani Magda, która mieszka z matką i niepełnosprawną córką otrzymała szansę na lepsze życie.
(fot. Jakub/Polsat)

"Nasz nowy dom". Mieszkanie pani Magdy z Ostródy zostało wyremontowane i dostosowane do potrzeb niepełnosprawnej córki

Katarzyna Dowbor i ekipa "Nasz nowy dom" tym razem zawitała do Ostródy, gdzie w jednym z bloków mieszka bohaterka ostatniego odcinka. Córka pani Magdy, 15-letnia Weronika w wyniku choroby genetycznej i nieszczęśliwego wypadku jest niepełnosprawna. Dziewczyna może być tylko w pozycji leżącej. Pani Magda rozstała się z mężem, który pił i pewnego dnia wyznał jej, że wolałby, aby ich córka umarła, a nie była chora. Zobaczcie, jaką metamorfozę przeszło ostródzkie mieszkanie, w którym na co dzień przebywają pani Janina, pani Magda i Weronika.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Piotr SzczurowskiAutor

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Ślub od pierwszego wejrzenia. marta mówi o nowym związku macieja. Foto: kadr z programu Ślub od pierwszego wejrzenia, TVN, 2022

Gwiazdy

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Marta ujawnia prawdę o nowej partnerce Maćka. "Była na naszym ślubie. On się o niej ciepło wypowiadał"

Czytaj więcej >
Maciej Orłoś ocenia TVP. Foto: kadr z wywiadu dla Świata Gwiazd, Youtube

Gwiazdy

Maciej Orłoś nie widzi w TVP zmian na lepsze. "Już dawno straciłem nadzieję"

Czytaj więcej >
Marina Łuczenko-Szczęsna usłyszała dramatyczną diagnozę - nowotwór. Właśnie przeszła operację

Gwiazdy

Marina Łuczenko nie chce być jak Lewandowska? Żona Wojciecha Szczęsnego podsumowała koleżankę

Czytaj więcej >
Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski wkrótce wezmą ślub? Bukmacherzy zdradzili przewidywaną datę

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski podjęli decyzję. Paulina Smaszcz nie będzie zadowolona

Czytaj więcej >
Marcin Meller poprowadzi własny talk-show. Dziennikarz zdradził już szczegóły.
(fot. instagram.com/marcin_meller_arbuz/)

Gwiazdy

Marcin Meller z własnym talk-show. "Narzucam sobie jedno ograniczenie". Jakie?

Czytaj więcej >
Wyciekło zdjęcie syna Megna Markle i księcia Harry'ego. Fot: SplashNews.com/East News

Gwiazdy

Zdjęcie syna Meghan Markle i księcia Harry’ego wyciekło do sieci. "Proszę to skasować"

Czytaj więcej >