Goniec.pl
pawel-krolikowski-nowy-pomnik

East News TRICOLORS

Postawiono pomnik na grobie Pawła Królikowskiego. Pojawił się też napis

22 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Ponad rok od śmierci Pawła Królikowskiego na jego grobie stanął nowy piękny pomnik. Rodzina zmarłego aktora zdecydowała się na jasną płytę z pęknięciem w kształcie krzyża. Pod spodem znalazł się wygrawerowany cytat „Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech…” oraz podpis artysty. Jego fani mogą być wzruszeni.

Choć Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku, do niedawna jeszcze na jego grobie nie było pomnika, co zastanawiało fanów. Wreszcie jednak na warszawskich Powązkach pojawiła się piękna płyta nagrobkowa. Projekt okazał się bardzo prosty, ale wywołuje duże emocje.

justyna-zyla-idzie-pracowac

Justyna Żyła poszła do pracy. Zatrudniła się u mamy

CZYTAJ DALEJ

Na grobie Pawła Królikowskiego pojawiła się biała i wysoka płyta ze wzruszającym cytatem i podpisem artysty. Wrażenie robi także przecinające pomnik pęknięcie, które układa się w kształt krzyża. Nagrobek został niedawno ukończony, co widać po taśmie ochronnej oraz wspornikach.

Nowy grób Pawła Królikowskiego

Bardzo prawdopodobne, że grób Pawła Królikowskiego długo czekał na pomnik w związku z wybuchem pandemii koronawirusa. Branża pogrzebowa oraz kamieniarska mierzyły się z problemami wynikającymi z przerw w dostawach surowców. Wreszcie jednak rodzina aktora doczekała się nagrobka.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Część osób zauważyło, że pomniki powinny pojawiać się na grobach dopiero pół roku od pochówku, żeby uniknąć zapadania się w ziemię. Możliwe, że rodzina artysty również brała to pod uwagę. Teraz bliscy oraz fani aktora mogą stawiać znicze i kwiaty na odnowionym miejscu.

Warto przypomnieć, że 27 lutego br. minął równo rok od jego śmierci. Przykra informacja wstrząsnęła całym środowiskiem artystycznym. Pomnik aktora pojawił się w lipcu 2021 roku. Do tego czasu cały czas rodzina oraz przyjaciele odwiedzali miejsce pochówku na warszawskich Powązkach.

Śmierć Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski zaczął mieć poważne problemy zdrowotne już w 2015 roku. Kojarzony przede wszystkim z serialową rolą Kusego w „Ranczu” aktor przeszedł wówczas zabieg usunięcia tętniaka mózgu. Po czterech lata musiał po raz kolejny przejść operację neurochirurgiczną.

W 2019 roku lekarze znaleźli u niego guza mózgu. Na trochę przed śmiercią trafił do szpitala w ciężkim stanie. Odszedł, mając jedynie 58 lat. Pogrzeb artysty odbył się 5 marca 2020 roku. Na uroczystości pojawiło się mnóstwo znanych osób, które znały i pracowały z aktorem.

Wśród żałobników można było rozpoznać między innymi Cezarego Żaka oraz Artura Barcisia, z którymi Paweł Królikowski grał w „Ranczu”. Zjawili się również Piotr Gąsowski, Artur Żmijewski, Małgorzata Kożuchowska czy też Rafał Zawierucha.

Zmarły został pochowany w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odznaczył go pośmiertnie Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury polskiej.

grob krolikowski

Fot. screen o2.pl z mat. "Grób Pawła Królikowskiego. Fani aktora poruszeni" pod linkiem https://www.o2.pl/film/grob-pawla-krolikowskiego-fani-aktora-oslupieli-6663638244100896a, źr. facebook.com grupa Ranczawka

Tylko 1 na 10 osób odpowie na wszystkie pytania. Jeśli ci się uda, jesteś geniuszem

Pytanie 1 z 6

Kto był pierwszym królem Polski?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt

Podobne artykuły

Michał Wiśniewski napisał intymny list do mamy

Gwiazdy

Michał Wiśniewski napisał list do matki. Nawiązał do problemów z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >