Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Wiadomości > Pogoda na Boże Narodzenie. Alerty RCB i przerwy w dostawie prądu
Irmina Jach
Irmina Jach 24.12.2023 17:11

Pogoda na Boże Narodzenie. Alerty RCB i przerwy w dostawie prądu

wichura
DOMIN/AGENCJA SE/East News

Wigilia i Boże Narodzenie nie będą rozpieszczać dobrą pogodą. Zarówno na 24 grudnia, jak i na pierwszy dzień świąt synoptycy prognozują silne wiatry. Eksperci RCB i IMGW wydali ostrzeżenia. W niektórych regionach mogą wystąpić przerwy w dostawie energii elektrycznej.

RCB ostrzega mieszkańców dwóch województw

Uwaga! W nocy i jutro (24/25.12) prognozowany silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr — alarmuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Powyższe ostrzeżenie zostało wysłane do mieszkańców dwóch województw: pomorskiego (powiaty: lęborski, pucki, Słupsk, słupski i wejherowski) i zachodniopomorskiego (powiaty: gryficki, kamieński, kołobrzeski, Koszalin, koszaliński, sławieński, Świnoujście).

Minister kultury w Wigilię przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje Izabella Cywińska

Pogoda na Boże Narodzenie. Będzie wiało

W Wigilię i Boże Narodzenie podmuchy wiatru mogą osiągać prędkość 60-80 kilometrów na godzinę. Prognozowane są także opady śniegu przechodzące w deszcz i opady deszczu ze śniegiem. W ciągu dnia najmocniej wiatr zawieje na południu i zachodzie kraju. Wieczorem wichury wystąpią także we wschodniej i północnej części Polski.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia wietrzna pogoda się nasili. W północnych województwach wiatr powieje z prędkością 80-100 kilometrów na godzinę. To niejedyne niebezpieczeństwo, które grozi nam podczas świąt.

ZOBACZ TAKŻE: Kłodzko. Zaginął 10-letni Filip Ochenkowski. Policja apeluje o pomoc

Pogoda na Boże Narodzenie. Alerty IMGW

IMGW wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla całego kraju. Kierowcy powinni uważać na słabe opady marznącego deszczu i gołoledź. Utrudnienia na drogach wystąpią szczególnie w północno-wschodniej oraz południowo-zachodniej części Polski. 

IMGW alarmuje także, że nadchodzi odwilż, a wraz z nią zagrożenia hydrologiczne. Istnieje ryzyko przekroczenia stanów ostrzegawczych dla Odry od ujścia Baryczy do ujścia Bobru, oraz alarmowych dla Kwisy, Izery, Kaczawy oraz Skory. Opady deszczu sięgną 5-10 mm na dobę, a lokalnie 20-25 mm na dobę.