Goniec.pl
Patryk Vega

TRICOLORS/East News

Kontrowersyjny reżyser i jego twórczość. Który film Patryka Vegi jest najlepszy?

27 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Które filmy Patryka Vegi są najlepsze? Które produkcje scenarzysty i reżysera warto obejrzeć? Zaglądamy do filmografii kontrowersyjnego artysty i układamy zestawienie najciekawszych tytułów, które wyszły spod jego ręki.

Patryk Vega to jeden z najbardziej kontrowersyjnych twórców w polskim kinie. Jest bardzo płodnych scenarzystą i reżyserem, a jego produkcje są niezwykle popularne od czasu serialowego “PitBulla”. Które filmy twórcy są najlepsze?

Które filmy Patryka Vegi są najlepsze?

Nie można nie zauważyć popularności filmów Patryka Vegi, który ma nosa do wybierania tematów, a także promowania swoich dzieł. Wśród produkcji reżysera znaleźć możemy kilka perełek (o których powiemy), ale także wiele tytułów, które z wielu powodów nie dorównują pozostałym.

Od “Kryminalnych” do “Pętli”, czyli filmografia Patryka Vegi

Poniżej przygotowaliśmy dla was nasze zestawienie filmów Vegi, które uważamy za najlepsze. Nie znalazły się wśród nich np. “Plagi Breslau” oraz “Polityka”, ponieważ według nas wyraźnie odstają od reszty pod względem jakościowym. Przyjęliśmy również założenie, że na liście mogły się znaleźć jedynie filmowe wersje projektów scenarzysty i reżysera.

Jak zatem wygląda nasz ranking najlepszych filmów Patryka Vegi? (Kolejność od najgorszego z najlepszych do najlepszego z najlepszych lub do 5 do 1)

5. Pętla

Zestawienie rozpoczynamy od ostatniego filmu reżysera, jaki pojawił się w kinach. Opowiada on historię Daniela Śnieżka (Antoni Królikowski), policjanta, który postanawia rozkręcić biznes na boku i m.in. otworzyć ekskluzywne kluby dla ważnych osobistości, które świadczą usługi erotyczne.

Jednocześnie Śnieżek nagrywał swoich gości, a materiał wykorzystywał do ich szantażowania. Patryk Vega dość mocno skręcił w stronę moralizowania w końcowej fazie tej produkcji.

4. Bad Boy

“Bad Boy” to również film Vegi, w którym jedną z głównych ról odgrywa Antoni Królikowski. To historia dwóch braci Pawła (Królikowski) oraz Piotra (Maciej Stuhr), którzy stoją po przeciwnych stronach prawa.

Piotr to policjant próbujący rozbić pewną strukturę mafijną, Paweł to chuligan, który tworzy swoje imperium m.in. dzięki zakupowi klubu piłkarskiego i działalności przestępczej.

3. Botoks

“Botoks” to produkcja, która na dobre rozpoczęła szał na filmy Patryka Vegi. Ten medyczny thriller opowiada historię czterech kobiet pracujących w służbie zdrowia: Danieli, Beaty, Magdy oraz Patrycji i pokazuje na ich przykładach kontrowersyjne sprawy, do których rzekomo miało dochodzić w polskich szpitalach i pogotowiu ratunkowym.

Ten film Vegi wzbudza do dzisiaj bardzo wiele kontrowersji przez swoją tematykę, a także sposób przedstawienia służby zdrowia. Jednocześnie cały czas stymuluje do dyskusji i pojawia się w prasie.

2. Kobiety Mafii (i Kobiety Mafii 2)

Seria “Kobiety mafii” to próba przedstawienia przestępczego półświatka oczami kobiet, które znajdują się w jego środku. Poznajemy historię dziewczyn, żon, córek i kochanek gangsterów związanych z Grupą Mokotowską.

Wszystko rozpoczyna się od byłej policjantki Beli (Olga Bołądź), która zostaje oficerem pod przykrywką i próbuje przedostać się do otoczenia Padrino (Bogusław Linda), szefa organizacji.

1. Seria Pitbull

Kultowa seria, która zadebiutowała w 2005 roku filmem kinowym, by największym sukcesem okazać się w formie trzech serii telewizyjnych. Fantastyczne role Marcina Dorocińskiego, Andrzeja Grabowskiego, Pawła Królikowskiego, a także Weroniki Rosati sprawiły, że seria w niektórych kręgach ma status kultowej.

Seria opowiada o pracy i życiu policjantów z warszawskiego wydziału zabójstw i doczekała się już czterech filmów kinowych (czwarty wyreżyserowany przez Władysława Pasikowskiego; w produkcji jest także piąty “Pitbull. Królowa Chuliganów", za który znów odpowiada Patryk Vega).

Już niedługo dwa nowe filmy polskiego reżysera

Już niedługo, gdy tylko kina zostaną otwarte, będziemy mogli obejrzeć dwie nowe produkcje spod ręki Patryka Vegi. Na początku “Miłość, seks & pandemia”, który opowie nam o relacjach i samotności w czasie izolacji społecznej.

Później otrzymać powinniśmy “Small World”, który pierwotne na dużym ekranie miał pojawić się w listopadzie 2020 roku. Jest to historia skupiająca się na handlu ludźmi, opowiadająca o procederze przez pryzmat młodej kobiety, która została porwana kilkanaście lat temu.

A jak wygląda lista waszych ulubionych filmów Patryka Vegi?

Podobne artykuły

Michał Wiśniewski napisał intymny list do mamy

Gwiazdy

Michał Wiśniewski napisał list do matki. Nawiązał do problemów z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >