Goniec.pl Rozrywka Kariera Krzysztofa Ibisza. Wszystkie programy telewizyjne ukochanego prezentera Polaków
Piotr Molecki/East News

Kariera Krzysztofa Ibisza. Wszystkie programy telewizyjne ukochanego prezentera Polaków

6 maja 2021
Autor tekstu: Kamil Matuszak

Aktor, prezenter i polityk - Krzysztof Ibisz próbował wielu rzeczy

Krzysztof Ibisz jest postacią, którą kojarzymy obecnie przede wszystkim z prowadzenia przeróżnych wydarzeń muzycznych oraz pojawiania się na łamach portali plotkarskich. Jednak celebryta, który według internetu się nie starzeje, rozpoczynał swoją karierę jako obiecujący aktor, występując m.in. w Teatrze Ochoty, a także Teatrze Studio.

Zanim przebranżowił się na bardzo lubianego przez Polaków gospodarza teleturniejów, próbował sił w filmach, a nawet w świecie polityki - w latach 1991-1993 był posłem na Sejm z ramienia Polskiej Partii Przyjaciół Piwa.

Dużą część jego kariery stanowiło prowadzenie programów na żywo. Był hostem reality show „Dwa światy” i „Bar”, brylował także jako gospodarz znanych i lubianych programów z nagrodami.

Teleturnieje to największa część kariery Krzysztofa Ibisza

Jak jednak rozpoczęła się droga Krzysztofa Ibisza jako gospodarza teleturniejów? Czy pamiętacie jego początki?

Pierwszym programem telewizyjnym Krzysztofa Ibisza był „Czar par” , którego emisja rozpoczęła się w lutym 1993 roku w TVP1. Program polegał na rywalizacji par o nagrodę główną dom i samochód. Było to coś nowego na antenie telewizji publicznej, co przyciągnęło całkiem sporą widownię.

Po trzech Wiktorach Publiczności otrzymanych w latach 1994-1996 Ibisz postanowił spróbować czegoś nowego i zamienił TVP na TVN.

Przejście z TVP do TVN pozwoliło Ibiszowi wpłynąć na mniej znane wody

To właśnie tak rozpoczął się program „Wszystko albo nic”, czyli rywalizacja rodzin, które wykonywały zadania, by zdobyć nagrodę główną. Podobno Krzysztof Ibisz odpowiedzialny był za wymyślanie konkurencji, do których przystępowali uczestnicy. Teleturniej zakończono w 1999 roku po trzech latach emisji.

Ibisz zaliczył jeszcze jeden program rozrywkowy w TVN. W latach 1999-2000 był prowadzącym „Gorączki złota”. Nie był to typowy teleturniej, a raczej cotygodniowy finał ogólnopolskiej loterii, który transmitowany był na żywo.

W „Gorączce złota” po zakupieniu losu można było wygrać m.in. sztabkę złota, samochód, mieszkanie czy motocykl.

Ibisz w Polsacie - dopiero tutaj zaczął odnosić sukcesy jako gospodarz

W 2000 roku Ibisz przeszedł do stacji Polsat, z którą obecnie przede wszystkim jest kojarzony. Swoją przygodę rozpoczął tam od „Życiowej szansy”, która była czymś w rodzaju hazardowej wersji „Milionerów” , a później poprowadził kultowy teleturniej - „Awantura o kasę”.

Krzysztof Ibisz prowadził równocześnie „Rosyjską ruletkę”, a właściwie drugą edycję teleturnieju. Uczestnicy odpowiadali na pytania i jeśli odpadali, otwierała się pod nimi zapadka, w której znikali na oczach roześmianych telewidzów.

Jednym z teleturniejów, które odniosły największy komercyjny sukces, a były prowadzone przez Ibisza była „Gra w ciemno”. Doczekała się 5 serii i 343 odcinków. Uczestnik walczył o zawartość koperty, nie wiedząc jaka kwota się w niej znajduje.

Krzysztof Ibisz w 2008 i 2009 roku prowadził program „Gdzie jest Kłamczuch?”, w którym chodziło… dokładnie o to, na co wskazuje tytuł – znalezienie kłamczucha.

Obserwuj nas w
autor
Kamil Matuszak

Studiował filologię polską, bo chciał opanować język i literaturę, by stać się rzetelnym dziennikarzem. Po wszystkim trafił do… agencji marketingowych, w których odpowiedzialny był za media społecznościowe. Po kilku latach rozpoczął pisanie i wydawanie portalu z wiadomościami. Zakochany w filmach i serialach, w wolnych chwilach rozbudowuje kolekcję winyli, poszukując ulubionych albumów.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl
non-fiction wiadomości finanse technologia zdrowie rozrywka sport