Goniec.pl
Marcin Hycnar

Pawel Wodzynski/East News

Kim jest Marcin Hycnar, który zagra główną rolę w "Słudze narodu"? Ruszyły zdjęcia do polskiej wersji serialu

20 Lipca 2022

Autor tekstu:

Sandra Gozdur

Marcin Hycnar zagra główną rolę w polskiej wersji serialu „Sługa Narodu". Aktor wcieli się w postać, którą wcześniej grał Wołodymyr Zełenski. Stacja Polsat, która wykupiła prawa do produkcji polskiej wersji "Sługi Narodu", poinformowała, że już ruszyły zdjęcia. Marcin Hycnar ma przed sobą ogromne wyzwanie, ale kto wie, czy ta rola nie przyniesie mu takiej popularności, jak obecnemu prezydentowi Ukrainy.

Marcin Hycnar - kim jest?

Marcin Hycnar urodził się w 1983 roku. Jest nie tylko wszechstronnym aktorem, ale i reżyserem. Ukończył Wydział Aktorski i Wydział Reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. W czasie studiów związany był z alternatywną grupą teatralną La M.ort, później także m.in. z warszawskim Teatrem Polskim, Teatrem Syrena, Montownią i Teatrem Narodowym, w którym stworzył wiele wybitnych kreacji. Marcin Hycnar jest jednym z najczęściej nagradzanych aktorów młodego pokolenia. Na swoim koncie ma m.in. nagrodę im. Leona Schillera przyznawaną za wybitne osiągnięcia aktorskie, w tym m.in. za rolę Artura w "Tangu" Sławomira Mrożka w reżyserii Jerzego Jarockiego. Należy zaznaczyć, że portfolio aktorskie Marcin Hycnar ma ogromne. Przez lata zagrał w wielu filmach, serialach i spektaklach telewizyjnych. Na szklanym ekranie zadebiutował w 2004 r. za sprawą filmu "Do potomnego". Niewykluczone, że ta najważniejsza rola jest jest jeszcze przed nim i kto wie, czy nie będzie to właśnie serial "Sługa Narodu".

Wołodymyr Zelenski

Wołodymyr Zełenski w roli aktora. W jakich produkcjach zagrał prezydent Ukrainy?

CZYTAJ DALEJ

Marcin Hycnar - wybrane role filmowe i serialowe

  • "Barwy Szczęścia" - Paweł Zwoleński

  • "Wałęsa. Człowiek z nadziei" - KOR-owiec Rysiek

  • "Sama Słodycz" - Wiktor, wspólnik i najlepszy przyjaciel Fryderyka

  • "Prawo Agaty" - Ksiądz Robert Dębski, brat Marka

  • "Supernova" - Adam Nowak

  • "Piłsudski" - Witold Jodko-Narkiewicz

  • "Czas Honoru" - Partyzant "Okoń", członek oddziału Władka

Marcin Hycnar - główny bohater w serialu "Sługa Narodu"

Marcin Hycnar, jak potwierdziła stacja Polsat, zagra główną rolę w polskiej wersji serialu "Sługa Narodu". Wiadomo już, że obok niego zobaczymy także całą plejadę wspaniałych aktorów. Na planie towarzyszą mu między innymi: Krzysztof Dracz, Danuta Stenka, Dorota Kolak, Sławomir Orzechowski, Magdalena Popławska i Izabela Dąbrowska. Z kolei za reżyserię odpowiada Maciej Bieliński, a nadzór artystyczny nad produkcją sprawuje Okił Khamidow.

"Sługa Narodu" - Wołodymyr Zełenski w oryginalnej wersji

Ukraiński serial „Sługa Narodu” opowiada o nauczycielu historii Wasylu Gołoborodce, który przypadkiem zostaje prezydentem kraju i musi zmierzyć się z armią skorumpowanych urzędników i oligarchów. Główną rolę w oryginalnej, ukraińskiej wersji zagrał Wołodymyr Zełenski. Serial "Sługa Narodu" cieszył się tak ogromną popularnością, że doczekał się trzech sezonów i wersji fabularnej, a Zełenski wyrósł na prawdziwą gwiazdę. Co ciekawe, po czterech latach od premiery fikcja zamieniła się w rzeczywistość. W 2019 roku aktor wystartował w wyborach, które wygrał i został prezydentem Ukrainy. Teraz stoi na czele kraju, który broni się przed rosyjska agresją.

Marcin Hycnar jako Ignacy Konieczny

W polskiej wersji główny bohater, którego zagra wspomniany Marcin Hycnar, nazywa się Ignacy Konieczny. Jest 36-letnim rozwodnikiem mieszkającym z rodzicami, siostrą i siostrzenicą. To intelektualista rozmiłowany w postaci brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, lubiany nauczyciel i porządny człowiek. Gdy zostaje prezydentem, odrzuca wszelkie przywileje i wygody i nadal do pracy dojeżdża rowerem.

- Sługa Narodu to komedia oparta na uniwersalnej historii, która mogła wydarzyć się w każdym kraju na świecie, bo mechanizmy władzy wszędzie są takie same. Pokazuje też marzenia ludzi o tym, by u sterów państwa znalazł się zwykły, porządny człowiek - mówi Okił Khamidow.

Prawa do serialu zostały zakupione przez Polot Media. Zdjęcia realizowane są w Warszawie. „Sługa Narodu” będzie dostępny najpierw w serwisie i aplikacji Polsat Box Go.

"Chłopaki do wzięcia". Wielu uczestników znalazło miłość w programie. Wiemy, jak wyglądają ich wybranki

"Chłopaki do wzięcia" to popularny program Polsatu, w którym mężczyźni z małych miasteczek poszukują swoich drugich połówek. Po kilku edycjach wielu z nich ma za sobą już wiele przygód, a część uczestników znalazła po długich zmaganiach szczęście w miłości. Program doczekał się już kilku par, a nawet małżeństw. Oto chłopaki, które już nie są do wzięcia i ich partnerki.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: mat. prasowe/Culture.pl

Tagi:

Sandra GozdurAutor

Redaktorka portalu Goniec.pl. Absolwentka dziennikarstwa, z mediami związana od 2015 roku. Doświadczenie zdobyła w największym w Polsce wydawnictwie regionalnym. Uwielbia rozmawiać z ludźmi, dlatego najbliższą jej sercu formą tekstu są wywiady. Zafascynowana muzyką, ale nie ogranicza się do jednego gatunku. Miłośniczka rowerowych podróży. 

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: sandra.gozdur@goniec.pl

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Skiby dokonał coming outu. "Jestem biseksualny"

Czytaj więcej >
Lech Wałęsa fot. JOHN MACDOUGALL/AFP/East News

Gwiazdy

Sławomir Wałęsa "zgarnięty" przez policję. Funkcjonariusze zapukali do jego drzwi

Czytaj więcej >
Iwona Pavlović wspomina Beatę Tyszkiewicz. Fot. Tomasz Zukowski/East News

Gwiazdy

Iwona Pavlović szczerze o kłótniach z Beatą Tyszkiewicz. "Nie były reżyserowane"

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

Małgorzata Rozenek z intrygującą fryzurą. Ta grzywka zaskoczyła wszystkich

Czytaj więcej >
Małgorzata Ohme udzieliła pewnej rady Paulinie Smaszcz. Fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Małgorzata Ohme nie zawahała się oceniając zachowanie Pauliny Smaszcz. Padły bardzo mocne słowa

Czytaj więcej >
Robert Janowski zmaga się z problemem psychofanki. Fot. Tomasz Zukowski/East News

Gwiazdy

Robert Janowski zmaga się z psychofanką. Kobieta zdołała odnaleźć nowy dom gwiazdora

Czytaj więcej >