Goniec.pl
Kelnerka

YouTube CBS Miami

Kelnerka dostrzegła, że rodzice źle traktują syna. Natychmiast wezwała policję

15 Lipca 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Flavaine Carvalho to kelnerka z Ohio w USA, która podczas jednej ze zmian zauważyła, że rodzina dziwnie traktuje jedno z dzieci. Na jego twarzy zauważyła siniaki, więc po kryjomu zapytała go, czy potrzebuje pomocy. Gdy potwierdził, natychmiast wezwała policję.

W jednej z amerykańskich restauracji członkowie rodziny jedli zamówione dania. Wyjątkiem był 11-letni chłopiec, który siedział przy pustym talerzu. Flavaine Carvalho zaniepokoiła się tym widokiem, więc podeszła do stolika i zapytała, czy wszystko im smakuje.

David Olson

Podczas remontu domu znalazł 158 kuli do kręgli

CZYTAJ DALEJ

Ojciec, zapewne widząc zmieszany wzrok kelnerki, powiedział, że jego syn obiad zje później w domu. Kobieta nie uwierzyła jednak w te wyjaśnienia i postanowiła zainterweniować. Sama jest matką i bała się, że to dziecko jest źle traktowane.

Była już tego pewna, gdy przyjrzała się chłopcu i na jego twarzy zobaczyła siniaki i drobne rany. Podobnie wyglądały jego ręce. Nie mając chwili do stracenia, bo rodzina mogła niedługo opuścić restaurację, wzięła kartkę i napisała kilka słów.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

„Czy potrzebujesz pomocy?” - tak brzmiała treść na kartce, którą pokazała chłopcu w taki sposób, by tylko on mógł ją zobaczyć. Gdy na niego spojrzała, lekko skinął głową, co wystarczyło, żeby natychmiast wezwać policję.

Funkcjonariusze zjawili się na miejscu już po kilku minutach i zajęli się sprawą. Chłopiec trafił do lekarza i okazało się, że przez długi czas był przez ojca bity i głodzony. Gdyby nie reakcja kelnerki, która przejęła się losem chłopca, jego historia mogła potoczyć się zupełnie inaczej.

Aresztowano nie tylko ojca, ale również matkę, która pozwalała na takie traktowanie syna. Obojgu postawiono zarzuty znęcania się nad dzieckiem i zaniedbania.

Swoim bohaterskim zachowaniem kobieta uratowała go przed być może nawet latami kolejnych nadużyć ze strony własnej rodziny. Tylko jej przytomności umysłu i zainteresowaniu, którego wiele osób w ogóle by nie wykazało, chłopiec zawdzięcza, że udało mu się wyrwać z rąk sadystycznej rodziny.

Cała historia została poruszona m.in. w programie CBS Miami. Wycinek wiadomości dotyczący bohaterskiej Flavaine Carvalho pojawił się na YouTube i możecie obejrzeć go poniżej.

Donald Tusk czy Jarosław Kaczyński? Tylko bystrzaki odpowiedzą na wszystkie pytania

Pytanie 1 z 7

Który z nich był premierem w latach 2007 - 2014?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Newsner

Podobne artykuły

Lifestyle

Mężczyzna rozkuł ścianę podczas remontu. Znalazł podziemne miasto

Czytaj więcej >

Lifestyle

9-latek napisał list do Roberta Lewandowskiego. Żona napastnika reaguje

Czytaj więcej >

Lifestyle

Sąsiadowi nie podobały się kredowe rysunki dzieci na chodniku. Zagroził policją

Czytaj więcej >

Lifestyle

Złodzieje oznaczają mieszkania, które chcą obrabować. Co mówią poszczególne znaki?

Czytaj więcej >

Lifestyle

Co oznaczają linie Rascetta znajdujące się na nadgarstku?

Czytaj więcej >

Lifestyle

Przyszła panna młoda z Indii odwołała ślub. Powodem wada wzroku narzeczonego

Czytaj więcej >