Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Katar 2022. Stał się cud w meczu Arabii z Meksykiem, Polacy awansowali do 1/8 finału MŚ
Bartłomiej Cieślak
Bartłomiej Cieślak 30.11.2022 22:02

Zrzut ekranu 2022-11-30 o 22.01.50
TVP

Katar 2022. Mecz Arabia Saudyjska - Meksyk był nie tylko ważny dla obu tych drużyn, ale też dla Polski i Argentyny, bowiem wszystkie drużyny miały szansę na awans do 1/8 finału.

Katar 2022. Arabia Saudyjska - Meksyk

Od początku spotkania widać było, że na obu drużynach ciąży duża presja. Mecz obfitował w walkę, ale niezbyt wiele sytuacji podbramkowych, które byłyby dużym zagrożeniem.

Meksykanie prowadzili grę i spokojnie budowali ataki pozycyjne, utrzymując się dłużej przy piłce. Ich starania jednak skutecznie dusili Saudyjczycy i do przerwy żadnej z drużyn nie udało się zdobyć choćby jednej bramki.

Zaraz po zmianie stron Meksyk objął jednak prowadzenie. Bramkę w 47. minucie zdobył Martin, który z bliskiej odległości wepchnął piłkę do siatki po dobrze rozegranym rzucie rożnym.

W 53. minucie Meksyk prowadził już 2:0. Kapitalnie z rzutu wolnego uderzył Chavez i podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Trzy minuty później mogło być już 0:3, ale gol Martina nie został uznany ze względu na pozycję spaloną. W tamtym momencie bramka ta pozwoliłaby awansować Meksykowi, a wyrzuciłaby z Mundialu Polaków.

W 86. minucie Meksyk ponownie strzelił bramkę, która nie została uznana! To oznaczało, że wciąż to Polacy byli w 1/8 turnieju, a nie Meksykanie, ponieważ przy równym bilansie bramkowym mieli... mniej żółtych kartek w turnieju.

W doliczonym czasie gry Arabia Saudyjska zdobyła gola, który przypieczętował awans Polaków, ponieważ w tym momencie Meksyk potrzebował aż dwóch bramek, żeby awansować.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:2 i to Argentyna i Polska wyszły z grupy!