Goniec.pl
Jan A.P. Kaczmarek, fot. KAPiF

KAPiF

Jan A.P. Kaczmarek, zdobywca Oscara, jest nieuleczalnie chory. Jego córka błaga o pomoc

24 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Jan A.P. Kaczmarek w 2005 r. otrzymał Oscara za muzykę skomponowaną do filmu "Marzyciel". Dziś artysta zmaga się z nieuleczalną chorobą i potrzebuje wsparcia w wykonywaniu najprostszych codziennych czynności. Jego córka zwróciła się o pomoc do internautów.

Jan A.P. Kaczmarek jest nieuleczalnie chory

Jan A.P. Kaczmarek stworzył muzykę, która dziś uznawana jest za jeden z najlepszych "produktów eksportowych" naszego kraju. Muzyk skomponował ścieżkę dźwiękową do filmu "Marzyciel", za którą otrzymał Oscara w 2005 r., pokonując Jamesa Newtona Howarda, a nawet Johna Williamsa.

Michał Wiśniewski i Pola Wiśniewska

Prawda o małżeństwie Michała Wiśniewskiego wyszła na jaw. "Stwierdziliśmy, że nie możemy tak dłużej"

CZYTAJ DALEJ

Rozchwytywany przez zagranicznych twórców, nie zapomniał o swoich korzeniach i wciąż zdarzało mu się tworzyć kompozycję do polskich obrazów. Dziś jego aktywność zawodowa została zawieszona z powodu choroby.

69-letni Jan A.P. Kaczmarek cierpi na MSA, czyli zanik wieloukładowy. Artysta nie jest w stanie samodzielnie się poruszać ani wykonywać najprostszych czynności. Rodzina nie chciała, by świat dowiedział się o przypadłości muzyka, z czasem jego córka Anastazja uznała jednak, że ujawni ją światu i poprosi o pomoc.

Edyta i Łukasz Golec

Edyta Golec apeluje o pomoc dla chorej dziewczynki. 6-letnia Zosia cierpi na rzadką wadę wrodzoną

CZYTAJ DALEJ

Córka muzyka prosi o pomoc

Anastazja Davis, córka z pierwszego małżeństwa artysty założyła w sieci zbiórkę, gdzie można wpłacać pieniądze potrzebne na leczenie jej ojca. "To horror dla nas jako rodziny patrzeć, jak ten niezwykły człowiek toczy swoją nierówną walkę" napisała na jej stronie.

Podkreśliła, że koszty rehabilitacji znacznie przerosły możliwości całej rodziny, w związku z czym nie pozostaje jej nic innego, jak prosić o pomoc fanów artysty. "Stan zdrowia taty doszedł do momentu, gdy wymaga on więcej specjalistycznej pomocy pielęgniarskiej, kolejnego opiekuna i więcej sprzętu wspomagającego i terapii" opowiadała o zmaganiach Jana A.P. Kaczmarka w opisie zbiórki.

Kompozytorowi potrzebna jest całodobowa opieka, ponieważ często zdarza mu się tracić przytomność. Osoby o dobrym sercu, chcące wesprzeć jednego z najsławniejszych żyjących Polaków mogą zrobić to, klikając w >>TEN LINK<<

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego

Ostatnia droga Emiliana Kamińskiego. Tak wyglądała wyjątkowa uroczystość, która poruszyła tłumy

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego odbył się w środę, 4 stycznia 2023 roku w Warszawie. Na uroczystości obecni byli oczywiście bliscy aktora: żona Justyna Sieńczyłło z dziećmi i siostra Dorota Kamińska. Na ostatnim pożegnaniu pojawiły się także tłumy gwiazd oraz osób ze świata polityki.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Paweł SekmistrzAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pawel.sekmistrz@goniec.pl

Podobne artykuły

"The Voice Senior". Uczczono przedwczesną śmierć jednego z uczestników. Fot. kadr z programu The Voice Senior, prod. TVP, wyd. 04.02.2023r., TVP VOD

Gwiazdy

Ostatni występ Adama Anusewicza w "The Voice Senior" przed śmiercią

Czytaj więcej >
Ralph Kamiński obiektem drwin w sieci. Fot. Kapif

Gwiazdy

Ralph Kamiński obiektem drwin w sieci. "To dramat"

Czytaj więcej >
"The Voice Senior". Burza po decyzji Piotra Cugowskiego. Fot. kadr z programu The Voice Senior, prod. TVP, wyd. 2023r., TVP VOD

Gwiazdy

Piotr Cugowski podpadł widzom "The Voice Senior". Wszystko przez jedną decyzję

Czytaj więcej >
Kuba Wojewódzki zareagował na samochód TVP. Fot. kadry z programu Onet Rano, prod. Onet, wyd, 2019r,, Youtube @onetrano

Gwiazdy

Kuba Wojewódzki zobaczył pojazd TVP i nie wytrzymał. Otworzył drzwi i zaczął krzyczeć

Czytaj więcej >
Tak wyglądała 30 lat temu, dziś zna ją cała Polska. Fot. Instagram @kingarusin, kadr z programu TVP1, prod. TVP, wyd. 05.02.1993 r.

Gwiazdy

Tak wyglądała 30 lat temu. Dziś zna ją cała Polska

Czytaj więcej >
Krzysztof Skiba rozlicza gwiazdy z chałtur. Marcin Prokop i Maciej Stuhr zdekonspirowani. Fot. Kapif

Gwiazdy

Krzysztof Skiba wyjawił tajemnicę Prokopa i Stuhra. Na pewno nie będą zadowoleni

Czytaj więcej >