Goniec.pl
Hanna Bakuła
Piotr Molecki/East News

Piotr Molecki/East News

Hanna Bakuła jest winna lekarzowi medycyny estetycznej aż 750 tys. zł? Wściekła malarka komentuje medialne doniesienia

27 Września 2022

Autor tekstu:

Monika Majko

W ostatnich dniach krajowe media obiegły zaskakujące informacje o znanej polskiej malarce, Hannie Bakule. Wszystko za sprawą jej głośnego konfliktu z lekarzem medycyny estetycznej i rzekomej kary finansowej, którą artystka miałaby zapłacić na rzecz medyka. Oburzona Hanna Bakuła wydała oświadczenie w tej sprawie.

Hanna Bakuła to nie tylko znana polska malarka, ale także scenografka, kostiumolożka i pisarka oraz przyjaciółka gwiazd. Niedawno na medialnym świeczniku znalazła się jednak nie z powodu swoich dokonań artystycznych, a "wojny" sądowej z lekarzem medycyny estetycznej, dr Adamem Gumkowskim, który w 2003 roku wykonał jej zabieg liftingu.

iwona pavlović

Iwona Pavlović nie miała litości dla Karoliny Pisarek. Z ust jurorki padły bardzo mocne słowa

CZYTAJ DALEJ

Hanna Bakuła przeszła zabieg liftingu

Malarka wykonała lifting, by zniwelować skutki wypadku, któremu uległa kilka lat wcześniej. Hanna Bakuła nie była zadowolona z efektów pracy lekarza, a po zabiegu miało dojść do powikłań. Jak wyznała w rozmowie z Radiem Zet w 2020 roku, wskutek operacji zmagała się z ropowicą twarzy i sepsą.

Lekarz i artystka spotkali się w sądzie, a Hanna Bakuła uważa, że wygrała proces. Sprawie przyjrzała się jednak redakcja Pomponika, a informacje, do których dotarli dziennikarze, są zaskakujące. Jak wskazali, z dokumentacji wynika, że po kilkuletnim procesie dr Adam Gumkowski oczyszczony z zarzutów. Dodatkowo w 2020 roku sąd miał zobligować malarkę do przeproszenia lekarza za bezprawne naruszanie jego dóbr osobistych, co ta miała zignorować.

- Bakuła nie uczyniła tego i według dokumentów, do których dotarliśmy, jest winna Gumkowskiemu aż 750 tys. zł, bowiem sąd naliczył jej karę za każdy dzień zwłoki z przeprosinami - 1500 zł dziennie - wskazuje Pomponik.

Hanna Bakuła komentuje sprawę

Hanna Bakuła nie pozostała jednak obojętna na medialne doniesienia. Malarka wydała oświadczenie w tej sprawie, i kategorycznie zaprzeczyła oskarżeniom, wskazując, że są to nieprawdziwe informacje.

- W nawiązaniu do nieprawdziwych informacji, publikowanych na zlecenie Pana Gumkowskiego, z którym od wielu lat jestem w sporze, informuję, że sąd nigdy nie zasądził wobec mnie odszkodowania w związku z naruszeniem dóbr osobistych Pana Gumkowskiego - miała napisać malarka w oświadczeniu przesłanym do redakcji Pomponik.

Maryla Rodowicz

Maryla Rodowicz o serialu "Osiecka". Przekazała opinię o aktorce, która ją zagrała

CZYTAJ DALEJ

Artystka utrzymuje, że wspomniana w artykułach kwota nie jest odszkodowaniem dla lekarza, a dodatkowo jest "rażąca i skandalicznie wysoka". Hanna Bakuła dodała także, że podjęła już odpowiednie kroki prawne w celu wyjaśnienia tych doniesień i obecnie czeka na "wydanie rozstrzygnięcia".

- Co więcej, nie miałam możliwości pełnej obrony swoich praw w postępowaniach, gdyż nie brałam nich udziału - korespondencja z nimi związana nie była do mnie faktycznie doręczona - zacytował słowa Hanny Bakuły serwis Pomponik.

/fot. www.instagram.com/katarzynacichopek

Apartament Katarzyny Cichopek olśniewa. Jedno pomieszczenie robi piorunujące wrażenie

Katarzyna Cichopek chętnie dzieli się z fanami swoim życiem prywatnym, a w mediach społecznościowych nie brakuje zdjęć, wykonanych w jej mieszkaniu. Aktorka wraz z mężem i dziećmi mieszka w eleganckim apartamencie na warszawskiej Sadybie i jak widać na fotografiach, przyłożyła się do urządzania wnętrza, w którym spędza czas ze swoją rodziną. W mieszkaniu Kasi Cichopek dominuje biel i odcienie szarości. Choć gwiazda postawiła na prostotę, to eleganckie dodatki sprawiają, że apartament nabiera charakteru, a każdy kat potrafi zaskoczyć gości. Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowy taras oraz nietypowo urządzony pokój dziecięcy. /fot. www.instagram.com/katarzynacichopek

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Agnieszka Chylińska świętuje 12. rocznicę ślubu. Mąż przygotował dla niej niespodziankę

  • Anna Lewandowska trafiła z córką do szpitala. Pokazała zdjęcie, które zaniepokoiło fanów

  • Disco polo jednak pozostanie w TVP? Nowego prezesa stacji przekonały pieniądze?

Źródło: Pomponik/Goniec.pl

Tagi:

Monika MajkoAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: monika.majko@goniec.pl

Podobne artykuły

Dominik Abus fot. YouTube @Hi_5

Gwiazdy

"Gogglebox. Przed telewizorem". Dominik Abus zatrzymany przez policję, doszło do ostrej sprzeczki

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Skiby dokonał coming outu. "Jestem biseksualny"

Czytaj więcej >
Lech Wałęsa fot. JOHN MACDOUGALL/AFP/East News

Gwiazdy

Sławomir Wałęsa "zgarnięty" przez policję. Funkcjonariusze zapukali do jego drzwi

Czytaj więcej >
Iwona Pavlović wspomina Beatę Tyszkiewicz. Fot. Tomasz Zukowski/East News

Gwiazdy

Iwona Pavlović szczerze o kłótniach z Beatą Tyszkiewicz. "Nie były reżyserowane"

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

Małgorzata Rozenek z intrygującą fryzurą. Ta grzywka zaskoczyła wszystkich

Czytaj więcej >
Małgorzata Ohme udzieliła pewnej rady Paulinie Smaszcz. Fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Małgorzata Ohme nie zawahała się oceniając zachowanie Pauliny Smaszcz. Padły bardzo mocne słowa

Czytaj więcej >