Goniec.pl
fot. Goniec

fot. Goniec

Gang Bystrzaków w Biedronce. Kultowa oferta z pluszakami powróci w nowej odsłonie, znamy szczegóły

27 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Udostępnij:

Gang Świeżaków, Słodziaków, Fajniaków i Swojaków to nazwy, które kojarzą się z siecią sklepów Biedronka. Zabawa polegająca na kolekcjonowaniu pluszowych misiów z tych kolekcji zyskała dużą popularność wśród najmłodszych klientów. Jeronimo Martins Polska szykuje powrót do kultowej promocji, tym razem w nowej odsłonie. Do wyżej wymienionych kolekcji ma dołączyć Gang Bystrzaków.

Na czym polegały wcześniejsze edycje?

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem w Biedronce wystartuje kolejna edycja lubianej promocji. Polegała ona na zbieraniu naklejek, które dostaje się za zrobione zakupy. Im wyższa ich kwota, tym więcej naklejek można było zdobyć. Po co? By czym prędzej wymienić je na zabawki.

Anna Popek EA

Anna Popek zdradziła, co sądzi o inflacji. Gwiazda TVP opowiedziała o plusach drożyzny

CZYTAJ DALEJ

Nazwa Gang Bystrzaków mocno sugeruje, że tym razem motywem przewodnim kolekcji będzie szkoła i nauka. Czy i ten pomysł okaże się to marketingowym „strzał w dziesiątkę”? Dotychczasowe pluszaki z kolejnych gangów cieszyły się tak dużym popytem, że Biedronka nie nadążała z dostarczaniem ich do sklepów.

Duże zainteresowanie maskotkami

Oryginalne pluszowe zabawki dla dzieci przyciągały do Biedronki mnóstwo klientów. Nie zawsze jednak w ich posiadanie można było wejść za pomocą zakupów. Maskotek w sklepach brakowało, więc ci, którym udało się je dostać, sprzedawali je później na aukcjach internetowych.

Rodzice chcący zdobyć dla swoich pociech wszystkich „członków gangu”, musieli się naprawdę postarać. Do dziś pluszaki z Gangu Świeżaków (promocja obowiązywała w 2017 r.) można kupić w sieci za 15 do 35 złotych.

– W ramach dotychczas organizowanych kampanii rozdaliśmy w sumie aż ponad 40 milionów maskotek i ponad 6 milionów książek. Co do zasady nasze akcje mają charakter edukacyjny, a ich grupą docelową są najmłodsi. Aktualnie finalizowane są założenia nowej akcji, o której szczegółach będziemy mogli poinformować w późniejszym terminie – mówił Piotr Szymanowicz, starszy menedżer ds. marketingu w sieci Biedronka w rozmowie z portalem Wirtualne Media.

Gang Bystrzaków w Biedronce?

Z informacji udostępnionych przez stronę Dlahandlu.pl wynika, że wkrótce do sklepów z żółto-czerwonym logiem trafi nowa kolekcja zabawek pod nazwą Gang Bystrzaków. Portugalscy właściciele ponad trzech tysięcy sklepów na terenie całej Polski złożyli do Urzędu Patentowego wniosek o zalegalizowanie i zastrzeżenie znaku towarowego i słownego „Gang Bystrzaków”.

Można się zatem spodziewać, że promocja rozpocznie się już niebawem. Wszystko wskazuje na to, że będzie to najbliższy poniedziałek, 29 sierpnia br. Wciąż nie wiadomo jednak, jak dokładnie będą wyglądać nowe maskotki, po które tłumnie ruszą do supermarketów najmłodsi wraz z portfelami swoich rodziców.

Poprzednio „towary deficytowe” można było zdobyć w zamian za zebrane naklejki. Czy nowa oferta będzie obejmowała tę, czy inną formę wymiany? Ogólnopolski sukces marketingowy pozwala przypuszczać, że i tym razem poprzednie założenia promocji zostaną powtórzone.

Jak mieszkają rolnicy z 9. edycji "Rolnik szuka żony"?

"Rolnik szuka żony 9". Imponujące gospodarstwa bohaterów programu. Zobacz, jak mieszkają rolnicy

Przed nami 9. edycja "Rolnik szuka żony". Za nami premierowy odcinek hitowego programu TVP, w którym poznaliśmy wizytówki uczestników nowego sezonu. Podczas prezentacji rolników mogliśmy również zobaczyć, jak wyglądają ich gospodarstwa i domy. U niektórych uczestników kamery nawet zajrzały do wnętrza mieszkań. Zobaczcie, jak mieszkają bohaterowie 9. edycji "Rolnik szuka żony"

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Wiemy, kiedy Rozenek poprowadzi „Dzień dobry TVN”. W tle obrażeni prowadzący i duże pieniądze

  • Juror "Mam Talent" zdradził swoją opinię na temat Sary James. Młoda gwiazda usłyszała ważne słowa

  • Bartosz Obuchowicz był jednym z najpopularniejszych aktorów. Jak teraz wygląda i czym się zajmuje?


    Źródło: rodzice.pl, allegro.pl

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Atrakcyjna oferta Lidla dla uczniów. Sieć rozdaje artykuły szkolne za darmo

Lifestyle

Atrakcyjna oferta Lidla dla uczniów. Sieć rozdaje artykuły szkolne za darmo

Czytaj więcej >
Festiwal okazji od Biedronki. Sieć przygotowała szereg promocji na ten tydzień

Lifestyle

Festiwal okazji od Biedronki. Sieć przygotowała szereg promocji na ten tydzień

Czytaj więcej >
Biedronka przygotowała świetne promocje
materiały prasowe

Lifestyle

Biedronka rozdaje kultowe produkty całkowicie za darmo. Termin mija w sobotę

Czytaj więcej >
Lidl przygotował atrakcyjne promocje

Lifestyle

Lidl będzie zwracał klientom pieniądze za mleko. Akcja startuje we wtorek

Czytaj więcej >
Pole

Lifestyle

Rolnikowi puściły nerwy, pokazał, co ludzie wyprawiali na jego polu. Jest nagranie

Czytaj więcej >

Lifestyle

Niebywałe sceny na weselu. Panna młoda zrobiła zaskakującą rzecz. Nagranie stało się hitem sieci

Czytaj więcej >