Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Galerie > Wyjątkowo przykry widok grobu gwiazdy "Czterech pancernych", "Na dobre i na złe" i "M jak miłość"
21.06.2022 21:53

Wyjątkowo przykry widok grobu gwiazdy "Czterech pancernych", "Na dobre i na złe" i "M jak miłość"

Barbara Krafftówna zmarła w styczniu 2022 roku. Aktorka została pochowana na Powązkach Wojskowych. Jej grób nie wygląda jednak tak, jak mogłaby sobie to wymarzyć. Brakuje jednego ważnego elementu.

Groby
Goniec.pl

Slajd 1 z 10

barbara krafftówna 4

Choć popularność przyniosły jej role w "Czterech pancernych" i Kabarecie Starszych Panów, to Krafftówna zachwyciła również swoją kreacją Felicji w "Jak być kochaną", gdzie zagrała u boku Zbyszka Cybulskiego.

Slajd 2 z 10

barbara krafftówna 2

Stała się wielką gwiazdą również dzięki występom w popularnym Kabarecie Starszych Panów. Użyczyła swojego talentu i głosu m.in. w piosence "Przeklnę cię", która stała się wielkim hitem. Krafftówna zazwyczaj grała postaci tak charakterystyczne, jak ona sama.

Slajd 3 z 10

barbara krafftówna 5

Barbara Krafftówna dwukrotnie owdowiała, a ponadto zmarł jej jedyny syn. Aktorka, według relacji sąsiadów, nie traciła jednak pogody ducha i wciąż chętnie utrzymywała kontakt ze światem zewnątrznym.

Slajd 4 z 10

barbara krafftówna 3

Barbara Krafftówna znana jest ze swoich ról w polskich i zagranicznych serialach i filmach. Największą sławę na ojczystej ziemi zdobyła dzięki zagraniu Honoratki w serialu "Czterej pancerni i pies".

Slajd 5 z 10

barbara krafftówna 6

Lubili ją wszyscy sąsiedzi. Barbara Krafftówna była uwielbiana przez sąsiadów mieszkających niedaleko niej w Warszawie. Twierdzili, że zachowała dużo ze swojej serdeczności i pogody ducha do samego końca.

Slajd 6 z 10

barbara krafftówna 7

Barbara Krafftówna zmarła 23 stycznia 2022 roku w Konstancinie-Jeziornie. Została pochowana na Powązkach Wojskowych. Jej grób nie doczekał się jeszcze pomnika.

Slajd 7 z 10

barbara krafftówna 9

Przy grobie stoi parę zniczy oraz kwiaty. Widać jednak, że na grób rzadko ktokolwiek przychodzi. Być może więcej światełek zaświeci się w listopadzie, na razie jednak niewielu przechodniów zostawia po sobie jakiś znak pamięci.

Slajd 8 z 10

barbara krafftówna 8

Jak na razie nie zapowiedziano żadnych planów związanych z budową pomnika dla gwiazdy. W tej chwili na grobie wysiana jest jedynie trawa.

Slajd 9 z 10

barbara krafftówna 10

Nagrobek Krafftówny znajduje się również w otoczeniu kilku innych znanych osobistości. Tuż obok niej leży Andrzej Strzelecki, a niedaleko znajduje się grób Pawła Królikowskiego, na którym zawsze świecą się znicze.

Slajd 10 z 10

Grób Barbary Krafftówny

Czy jej nagrobek doczeka się pomnika? Jak na razie widać, że nie tylko zmarła aktorka czeka na jego postawienie. Póki co, jej grób wygląda jednak wciąż dość schludnie, a w przyszłości może całkiem zmieni swoje oblicze.

Tagi: