Goniec.pl

Wyjątkowo przykry widok grobu gwiazdy "Czterech pancernych", "Na dobre i na złe" i "M jak miłość"

21 Czerwca 2022

Udostępnij:

Goniec.pl

Barbara Krafftówna zmarła w styczniu 2022 roku. Aktorka została pochowana na Powązkach Wojskowych. Jej grób nie wygląda jednak tak, jak mogłaby sobie to wymarzyć. Brakuje jednego ważnego elementu.

Slajd 1 z 10

TVP

TVP

Kim była Barbara Krafftówna?

Barbara Krafftówna znana jest ze swoich ról w polskich i zagranicznych serialach i filmach. Największą sławę na ojczystej ziemi zdobyła dzięki zagraniu Honoratki w serialu "Czterej pancerni i pies".

Slajd 2 z 10

TVP

TVP

Kim była Barbara Krafftówna?

Stała się wielką gwiazdą również dzięki występom w popularnym Kabarecie Starszych Panów. Użyczyła swojego talentu i głosu m.in. w piosence "Przeklnę cię", która stała się wielkim hitem. Krafftówna zazwyczaj grała postaci tak charakterystyczne, jak ona sama.

Slajd 3 z 10

WFDiF

WFDiF

Barbara Krafftówna w "Jak być kochaną"

Choć popularność przyniosły jej role w "Czterech pancernych" i Kabarecie Starszych Panów, to Krafftówna zachwyciła również swoją kreacją Felicji w "Jak być kochaną", gdzie zagrała u boku Zbyszka Cybulskiego.

Slajd 4 z 10

Wikimedia Commons/Berasategu

Wikimedia Commons/Berasategu

Barbara Krafftówna doświadczyła wielkiej tragedii

Barbara Krafftówna dwukrotnie owdowiała, a ponadto zmarł jej jedyny syn. Aktorka, według relacji sąsiadów, nie traciła jednak pogody ducha i wciąż chętnie utrzymywała kontakt ze światem zewnątrznym.

Slajd 5 z 10

Wikimedia Commons/Fryta 73

Wikimedia Commons/Fryta 73

Barbara Krafftówna pod koniec życia

Lubili ją wszyscy sąsiedzi. Barbara Krafftówna była uwielbiana przez sąsiadów mieszkających niedaleko niej w Warszawie. Twierdzili, że zachowała dużo ze swojej serdeczności i pogody ducha do samego końca.

Slajd 6 z 10

Goniec.pl

Goniec.pl

Grób Barbary Krafftówny

Barbara Krafftówna zmarła 23 stycznia 2022 roku w Konstancinie-Jeziornie. Została pochowana na Powązkach Wojskowych. Jej grób nie doczekał się jeszcze pomnika.

Slajd 7 z 10

Goniec.pl

Goniec.pl

Grób Barbary Krafftówny

Jak na razie nie zapowiedziano żadnych planów związanych z budową pomnika dla gwiazdy. W tej chwili na grobie wysiana jest jedynie trawa.

Slajd 8 z 10

Goniec.pl

Goniec.pl

Grób Barbary Krafftówny

Przy grobie stoi parę zniczy oraz kwiaty. Widać jednak, że na grób rzadko ktokolwiek przychodzi. Być może więcej światełek zaświeci się w listopadzie, na razie jednak niewielu przechodniów zostawia po sobie jakiś znak pamięci.

Slajd 9 z 10

Goniec.pl

Goniec.pl

Grób Barbary Krafftówny

Nagrobek Krafftówny znajduje się również w otoczeniu kilku innych znanych osobistości. Tuż obok niej leży Andrzej Strzelecki, a niedaleko znajduje się grób Pawła Królikowskiego, na którym zawsze świecą się znicze.

Slajd 10 z 10

Goniec.pl

Goniec.pl

Grób Barbary Krafftówny

Czy jej nagrobek doczeka się pomnika? Jak na razie widać, że nie tylko zmarła aktorka czeka na jego postawienie. Póki co, jej grób wygląda jednak wciąż dość schludnie, a w przyszłości może całkiem zmieni swoje oblicze.

Tragedia w Karkonoszach

Tragedia w Karkonoszach. Na osobówkę spadło drzewo. Nie żyją 3 osoby, kierowca walczy o życie

Do wielkiej tragedii doszło po czeskiej stronie Karkonoszy w niedzielę. Ogromne drzewo upadło i zmiażdżyło przejeżdzające auto osobowe. W makabrycznym wypadku zginęły trzy osoby. Kierującego pojazdem cudem udało się uratować. Czescy strażacy opublikowali drastyczne zdjęcia z miejsca zdarzenia. Fot. Hasiči obce Horní Maršov

Zobacz nastepną galerię >