Goniec.pl

Wyjątkowo przykry widok grobu gwiazdy "Czterech pancernych", "Na dobre i na złe" i "M jak miłość"

21 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Udostępnij:

Groby

Slajd 1 z 10

barbara krafftówna 3

TVP

Kim była Barbara Krafftówna?

Barbara Krafftówna znana jest ze swoich ról w polskich i zagranicznych serialach i filmach. Największą sławę na ojczystej ziemi zdobyła dzięki zagraniu Honoratki w serialu "Czterej pancerni i pies".

Slajd 2 z 10

barbara krafftówna 2

TVP

Kim była Barbara Krafftówna?

Stała się wielką gwiazdą również dzięki występom w popularnym Kabarecie Starszych Panów. Użyczyła swojego talentu i głosu m.in. w piosence "Przeklnę cię", która stała się wielkim hitem. Krafftówna zazwyczaj grała postaci tak charakterystyczne, jak ona sama.

Slajd 3 z 10

barbara krafftówna 4

WFDiF

Barbara Krafftówna w "Jak być kochaną"

Choć popularność przyniosły jej role w "Czterech pancernych" i Kabarecie Starszych Panów, to Krafftówna zachwyciła również swoją kreacją Felicji w "Jak być kochaną", gdzie zagrała u boku Zbyszka Cybulskiego.

Slajd 4 z 10

barbara krafftówna 5

Wikimedia Commons/Berasategu

Barbara Krafftówna doświadczyła wielkiej tragedii

Barbara Krafftówna dwukrotnie owdowiała, a ponadto zmarł jej jedyny syn. Aktorka, według relacji sąsiadów, nie traciła jednak pogody ducha i wciąż chętnie utrzymywała kontakt ze światem zewnątrznym.

Slajd 5 z 10

barbara krafftówna 6

Wikimedia Commons/Fryta 73

Barbara Krafftówna pod koniec życia

Lubili ją wszyscy sąsiedzi. Barbara Krafftówna była uwielbiana przez sąsiadów mieszkających niedaleko niej w Warszawie. Twierdzili, że zachowała dużo ze swojej serdeczności i pogody ducha do samego końca.

Slajd 6 z 10

barbara krafftówna 7

Goniec.pl

Grób Barbary Krafftówny

Barbara Krafftówna zmarła 23 stycznia 2022 roku w Konstancinie-Jeziornie. Została pochowana na Powązkach Wojskowych. Jej grób nie doczekał się jeszcze pomnika.

Slajd 7 z 10

barbara krafftówna 8

Goniec.pl

Grób Barbary Krafftówny

Jak na razie nie zapowiedziano żadnych planów związanych z budową pomnika dla gwiazdy. W tej chwili na grobie wysiana jest jedynie trawa.

Slajd 8 z 10

barbara krafftówna 9

Goniec.pl

Grób Barbary Krafftówny

Przy grobie stoi parę zniczy oraz kwiaty. Widać jednak, że na grób rzadko ktokolwiek przychodzi. Być może więcej światełek zaświeci się w listopadzie, na razie jednak niewielu przechodniów zostawia po sobie jakiś znak pamięci.

Slajd 9 z 10

barbara krafftówna 10

Goniec.pl

Grób Barbary Krafftówny

Nagrobek Krafftówny znajduje się również w otoczeniu kilku innych znanych osobistości. Tuż obok niej leży Andrzej Strzelecki, a niedaleko znajduje się grób Pawła Królikowskiego, na którym zawsze świecą się znicze.

Slajd 10 z 10

Grób Barbary Krafftówny

Goniec.pl

Grób Barbary Krafftówny

Czy jej nagrobek doczeka się pomnika? Jak na razie widać, że nie tylko zmarła aktorka czeka na jego postawienie. Póki co, jej grób wygląda jednak wciąż dość schludnie, a w przyszłości może całkiem zmieni swoje oblicze.

instagram.com/robert.gorski.official

Robert Górski ma dom jak z bajki. Posiadłość kabareciarza to marzenie wielu

Robert Górski wraz z żoną i córeczką mieszka na Mazurach. Posiadłość króla polskiego kabaretu sprawia, że można się rozmarzyć. Piękny drewniany dom i bajeczna, malownicza okolica, są godne pozazdroszczenia!

Zobacz nastepną galerię >