Goniec.pl

Widok grobu Romana Kłosowskiego wyciska morze łez. Aktor przed śmiercią "bardzo cierpiał"

25 Czerwca 2022

Udostępnij:

PIOTR GRZYBOWSKI/East News

Romana Kłosowski był uwielbianym aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym. Artysta najbardziej znany z roli Romana Maliniaka w kultowym serialu "Czterdziestolatek" od wielu lat zmagał się z postępującą chorobą oczu. To właśnie z tego powodu w 2016 roku zakończył swoją karierę. Aktor zmarł 11 czerwca 2018 roku w wieku 89 lat.

Slajd 1 z 10

Screen / Telewizja Polska

Roman Kłosowski zmarł w domu opieki pod Łodzią w wieku 89 lat

Roman Kłosowski zmarł 11 czerwca 2018 w Łodzi. Na ekranie zadebiutował również w 1953. Filmy Cień (1956) w reżyserii Jerzego Kawalerowicza oraz Pierwszy dzień wolności (1964) w reżyserii Aleksandra Forda, w występując w rolach pierwszoplanowych. Jest znany z niezapomnianej kreacji Romana Maliniaka w kultowym serialu "Czterdziestolatek".

Slajd 2 z 10

Goniec.pl

Jego grób znajduje się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie

Pogrzeb wybitnego aktora odbył się w 18 czerwca 2018 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie

Slajd 3 z 10

Goniec.pl

Artysta zmagał się z postępującą chorobą oczu. Musiał przez nią zakończyć karierę

Wybitny aktor od wielu lat cierpiał na postępującą chorobę oczu. To przez nią w 2016 roku musiał zakończyć swoją karierę aktorską. Ostatecznie zmarł nad ranem 11 czerwca 2018 roku w domu opieki pod Łodzią, gdzie trafił kilka miesięcy przed śmiercią.

Slajd 4 z 10

Goniec.pl

Jego stan pogorszył się tuż przed śmiercią

Kłosowski tuż przed śmiercią potrzebował opieki medycznej 24 godziny na dobę. Aktor miał również problemy z poruszaniem się. Bezpośrednią przyczyną jego śmierci było zapalenie płuc.

Slajd 5 z 10

Goniec.pl

Roman Kłosowski był bliskim przyjacielem Teresy Lipowskiej

Legendarna aktorka serialu "M jak Miłość" wyznała, że przyjaźniła się z Kłosowskim przez niemal 60 lat. W rozmowie z dziennikarzami "Super Expressu" przyznała, że widziała się z przyjacielem dzień przed jego odejściem.

Slajd 6 z 10

Goniec.pl

Teresa Lipowska ujawniła prawdę o ostatnich chwilach Romana Kłosowskiego

Aktorka przyznała, że jej bliski przyjaciel w ostatnich dniach swojego życia bardzo cierpiał. Podkreśliła, że półtora tygodnia przed śmiercią odwiedziła Romana Kłosowskiego w domu opieki w Łodzi. - Normalnie rozmawialiśmy, pojechaliśmy wózkiem na spacer podczas którego Roman mówił mi wiersze. Potem pojawiło się zapalenie płuc, szpital - wspomina gwiazda programu "M jak Miłość".

Slajd 7 z 10

Screen Youtube / Biała24 TV

Gwiazda "M jak Miłość" widziała Romana Kłosowskiego dzień przed jego śmiercią

Aktorka przyznała, że jej przyjaciel znajdował się strasznym stanie. - Bardzo cierpiał. Głaskałam go delikatnie. To było nasze ostatnie pożegnanie. Śmierć skróciła jego męki… Przez wiele lat byliśmy ze sobą bardzo, bardzo blisko. Czuję ulgę, że towarzyszyłam Romkowi w ostatnich chwilach - podkreślała aktorka w wywiadzie dla "Super Expressu".

Slajd 8 z 10

Screen programu "Pytanie na śniadanie"

Aktor zmagał się z poważną chorobą oczu

Roman Kłosowski od wielu lat walczył ze zwyrodnieniem plamki żółtej, przewlekłą chorobą oczu, która systematycznie uszkadzała mu siatkówkę, co finalnie oznaczało ślepotę. W 2014 roku przeszedł specjalną operację, która pozwoliła mu odzyskać wzrok.

Slajd 9 z 10

Screen z filmu "Czy jest tu panna na wydaniu"

Roman Kłosowski był bardzo znanym aktorem

Widzowie kojarzą go przede wszystkim z roli Romana Maliniaka w kultowym serialu "Czterdziestolatek". Na wielkim ekranie zadebiutował w 1953 roku w filmie "Celuloza". W latach 50. pojawił się w takich produkcjach, jak "Pętla" Wojciecha Hasa i "Eroica" Andrzeja Munka, a później w kultowej komedii "Hydrozagadka".

Slajd 10 z 10

Goniec.pl

Aktor był żonaty z Krystyną, z którą spędził aż 58 lat swojego życia

Uwagę zwraca fakt, że jego grób jest bardzo zadbany. Nie brakuje na nim wciąż palących się zniczy, a także świeżych kwiatów. Świadczy to o tym, że bliscy, a być może również fani, regularnie odwiedzają miejsce pochówku zmarłego.

Śmiertelny wypadek w Kutnie

Auto w strzępach, w środku dwoje dzieci. Dwa śmigłowce LPR w akcji, jest ofiara

Śmiertelny wypadek w Kutnie. Samochód wjechał pod pociąg. Na miejsce wezwano dwa śmigłowce LPR. Fot. Kutnowskie Centrum Informacyjne (T. Zagórowski)

Zobacz nastepną galerię >