Goniec.pl

"Wiadomości" TVP w zaledwie kilka dni przeszły same siebie. Festiwal manipulacji i wpadek

8 Września 2022

Udostępnij:

"Wiadomości" TVP i słynne już "paski" to marka sama w sobie. Fot.: screen "Wiadomości" TVP wydanie z dn. 02.09.2022 r.

"Wiadomości" TVP przechodzą same siebie od dawna. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wyglądały słynne paski od początku września. Zaledwie kilka dni wystarczyło, by byli już pracownicy Jacka Kurskiego pokazali pełen wachlarz umiejętności w tworzeniu krótkich i chwytliwych fraz. Zgadniecie jakie tematy to konik Telewizji Polskiej?

Slajd 1 z 13

Twarze "Wiadomości" TVP

screen "Wiadomości" TVP

"Wiadomości" TVP to znane twarze i znane tezy

Danuta Holecka, Michał Adamczyk oraz Edyta Lewandowska. Oto twarze "Wiadomości" TVP, które codziennie równo o 19:30 pojawiają się w polskich domach. Prowadzący głównego serwisu informacyjnego Telewizji Polskiej to także usta, wypowiadające nieraz absurdalne tezy. W ostatnim czasie na antenie "Wiadomości" TVP znacznie wzrosła ilość słów brzmiących "opozycja", "niemiecki interes", "Niemcy" oraz "sukces rządu".

Slajd 2 z 13

Danuta Holecka przekrzykiwała w studiu "Wiadomości" TVP ryk silnika samolotu

screen "Wiadomości" TVP wydanie z dn. 01.09.2022 r.

"Wiadomości" TVP rozpoczęły wrzesień z przytupem

"Wiadomości" TVP postanowiły, że 1 września będzie dniem, gdy widzowie Telewizji Polskiej będą przecierać oczy ze zdziwienia. Chociaż tutaj słynny paskowy nie pokazał swojego talentu, to absurdalne zdarzenie zasługuje na uwagę. To wstęp do dalszych zaskakujących zdarzeń.

Slajd 3 z 13

"Wiadomości" TVP: samolot wleciał do studia

screen "Wiadomości" TVP wydanie z dn. 01.09.2022 r.

Samolot wleciał do studia, Danuta Holecka musiała przekrzykiwać warkot silnika

- My nie błagamy o wolność, my o nią walczymy. To dywizja gen. Witolda Urbanowicza, jednego z dowódców Dywizjonu 303 - mówiła Danuta Holecka i nagle kamera się oddaliła. Niecodzienny kadr nie był przypadkowy. Z ekranu tuż obok prowadzącej "Wiadomości" TVP "wyleciał" samolot Spitfire. Na szczęście nie zabrakło mantry Telewizji Polskiej: Niemców. Szefowa "Wiadomości" TVP przypomniała, że w czasie wojny polscy piloci oraz właśnie Spitfire "siali postrach wśród Niemców". Okazuje się, że Niemcy to jeden z ulubionych tematów TVP.

Slajd 4 z 13

"Wiadomości" TVP krytykują Gdańsk za podchodzenie lekką ręką do dotacji unijnych

screen "Wiadomości" TVP wydanie z dn. 03.09.2022 r.

Pieniądze z Unii pieniądzom z Unii nierówne

Widzowie "Wiadomości" TVP w sobotę 3 września mogli przeżyć kolejny szok. Mimo wcześniejszym deklaracjom, że pieniądze z Unii nie są Polsce potrzebne, Danuta Holecka zapowiedziała krytyczny materiał. Nie ma jednak powodów do obaw, gdyż chodziło o Trójmiasto. Okazuje się, że niestaranie się o unijne pieniądze jest złym ruchem tylko w przypadku, gdy jest się spoza PiS.

Slajd 5 z 13

Danuta Holecka nie miała w "Wiadomościach" TVP litości

screen "Wiadomości" TVP wydanie z dn. 03.09.2022 r.

Danuta Holecka nie miała w "Wiadomościach" TVP litości

Nietęgą mina Danuty Holeckiej potwierdziła, że "Wiadomości" TVP przygotowały materiał, gdzie pasek był jedynie wstępem do orki po trójmiejskich władzach. - Teraz w wiadomościach opieszałość samorządowców z Gdańska i ryzyko utraty 160 mln złotych. Chodzi o unijne dofinansowanie do nowych pociągów dla trójmiejskiej SKM. Choć pieniądze czekają od czterech lat , to zarządzany przez PO Urząd Marszałkowski dopiero kilka dni temu podpisał z SKM umowę na przewozy pasażerskie. Zamówienie trzeba rozliczyć do końca przyszłego roku, a to… cóż tu dużo mówić. Będzie graniczyło z cudem - mówiła Danuta Holecka. Zapomnianym przez szefową "Wiadomości" TVP faktem pozostało to, iż rząd PiS pozbawił Polskę zdecydowanie większych pieniędzy w ramach KPO.

Slajd 6 z 13

"Wiadomości" TVP chwalą same siebie

screen "Wiadomości" TVP wydanie z dn. 04.09.2022 r.

W "Wiadomościach" TVP nie mogło zabraknąć samouwielbienia

"Wiadomości" TVP poza tworzeniem materiałów ujawniających siatkę połączeń między Donaldem Tuskiem i Berlinem, specjalizują się również w klepaniu po plecach samych siebie. Od początku września nie mogło zabraknąć samouwielbienia. W minioną niedzielę Michał Adamczyk płynący na fali sukcesów Sary James przypomniał, że Telewizja Polska ponownie oferuje szereg programów. Wśród uczestników kryje się kolejna perełka. Niestety to nie Jacek Kurski będzie mógł się chwalić jej odkryciem.

Slajd 7 z 13

"Wiadomości" TVP

screen "Wiadomości" TVP wydanie z dn. 04.09.2022 r.

TVP liczy na kolejną gwiazdę pokroju Sary James?

Jeśli wiara we własne zdolności jest w stanie góry przenosić, to "Wiadomości" TVP wraz z Telewizją Polską są w stanie bez trudu przenieść Himalaje z Mount Everestem. Warto przypomnieć, że pod koniec sierpnia "Wiadomości" TVP zszokowały sugerując, że Sara James wystartowała w America's Got Talent tylko dzięki Telewizji Polskiej. - Mogę śmiało powiedzieć, że Telewizji Polska jest odkrywcą talentu Sary James - mówił jeden z ekspertów pytany w specjalnym materiale. Absurdów jest jednak więcej.

Slajd 8 z 13

"Wiadomości" TVP krytykują opozycję kilka razy w jednym wydaniu

screen "Wiadomości" TVP wydanie z dn. 04.09.2022

"Wiadomości" TVP lubują się w piętnowaniu opozycji

Nie ma takiej decyzji, czy czynu, który pomógłby opozycji usłyszeć na swój temat dobre słowo w "Wiadomościach" TVP. W niedzielę 4 września Michał Adamczyk zapowiedział materiał udowadniający widzom Telewizji Polskiej, że politycy PO to zło wcielone działające na szkodę kraju. Poszło o reparacje wojenne. - Robert Kropiewnicki stwierdził, że w ten sposób (domaganie się wypłaty ponad 6 bilionów zł - przyp. red.) polski rząd chce zagrabić niemieckie pieniądze. To zdaniem rządzących jasno pokazuje, czyje interesy reprezentuje opozycja - powiedział, sugerując na koniec (ukochane) powiązania opozycji z Niemcami.

Slajd 9 z 13

"Wiadomości" TVP grzeją temat reparacji wojennych

screen "Wiadomości" TVP wydanie z dn. 05.09.2022

"Wiadomości" TVP grzeją temat reparacji wojennych

Od 1 września nie ma dnia, by "Wiadomości" TVP nie uraczyły widzów tymi samymi tezami i cytatami o reparacjach wojennych. Nie inaczej było w poniedziałek 5 września. Edyta Lewandowska dumnie prezentowała pasek "Niemcy muszą zapłacić za swoje zbrodnie". W ostatnich połączenia słowa "Niemcy" oraz "zbrodnie" było używane przez paskowego w wielu konfiguracjach. - Edyta Lewandowska, Sprawa II WŚ powinna łączyć wszystkich w Polsce. Powinna, ale niestety politycy opozycji temat reparacji i przygotowanego raportu wykorzystują do przeciwko polskiemu rządowi, często powtarzają argumenty strony niemieckiej, która aby nie płacić wykorzystuje kłamstwo i manipulację - mówiła Edyta Lewandowska, zapowiadając materiał Adriana Boreckiego.

Slajd 10 z 13

Jacek Kurski szorstko pożegnany w "Wiadomościach" TVP

screen "Wiadomości" TVP wydanie z dn. 05.09.2022

Jacek Kurski nie mógł liczyć na obszerny materiał w "Wiadomościach" TVP

Poniedziałek 5 września to również dzień, gdy Jacek Kurski zrzucony został z fotela prezesa TVP. W odróżnieniu do Donalda Tuska, Niemców, reparacji wojennych i dobrobytu w Polsce Jacek Kurski nie mógł liczyć na emocjonalne słowa. Edyta Lewandowska w krótkich, informacyjnych (praktycznie obojętnych!) słowach poinformowała o roszadzie personalnej. W "Wiadomościach" TVP byłemu szefowie Telewizji Polskiej poświęcono zaledwie... 2 minuty czasu ekranowego. Umarł król, niech żyje król?

Slajd 11 z 13

"Wiadomości" TVP nieustannie przekonują Polaków, że to osoby trzecie winne są problemów

screen "Wiadomości" TVP wydanie z dn. 07.09.2022

W "Wiadomościach" TVP winni są wszyscy tylko nie TVP i rząd PiS

"Wiadomości" TVP do perfekcji opanowały umiejętność wystawiania laurki rządowi Prawa i Sprawiedliwości przy najmniejszej okazji. Niemniej warta uwagi jest również niespotykana lekkość w znajdowaniu winnych poza granicami kraju. Od tygodni Danuta Holecka raczy widzów terminem "putinflacja", która zastąpiła oskarżanie Donalda Tuska kolaborującego nad wzrostami cen z Niemcami.

Slajd 12 z 13

"Wiadomości" TVP nie odpuszczają Niemcom

screen "Wiadomości" TVP wydanie z dn. 07.09.2022

Środa obfitowała w popisy Danuty Holeckiej

"Wiadomości" TVP nie odpuszczają Niemcom. W zaledwie kilka dni Telewizja Polska przeszła od "Niemcy muszą zapłacić za swoje zbrodnie" do smutnej refleksji, że "Niemcy nie chcą płacić za swoje zbrodnie". Wszystko wskazuje na to, że festiwal kombinacji tych dwóch zdań zostanie z Danutą Holecką jeszcze na długo.

Slajd 13 z 13

"Wiadomości" TVP rozgryzły Berlin

screen "Wiadomości" TVP wydanie z dn. 07.09.2022

"Wiadomości" TVP węszą spisek

Nie tylko Donald Tusk został rozpracowany przez niestrudzonych poszukiwaczy prawdy z "Wiadomości" TVP. W środę 7 września Danuta Holecka zapowiedziała materiał sugerujący, że Berlin nie tylko nie zerwał kontaktu z Moskwą, ale działa na rzecz polepszenia relacji z Kremlem. Zaledwie kilka dni nowego miesiąca dostarczyły wielu pytań po wieczornych wydaniach "Wiadomości". Nowy prezes TVP zmieni taktykę serwisu? Pozostaje mieć nadzieję.

Śmiertelny wypadek w Kutnie

Auto w strzępach, w środku dwoje dzieci. Dwa śmigłowce LPR w akcji, jest ofiara

Śmiertelny wypadek w Kutnie. Samochód wjechał pod pociąg. Na miejsce wezwano dwa śmigłowce LPR. Fot. Kutnowskie Centrum Informacyjne (T. Zagórowski)

Zobacz nastepną galerię >