Goniec.pl

Tych prezentów nie kupuj 10-latkowi. Nie zobaczysz uśmiechu na jego twarzy

7 Maja 2022

Udostępnij:

Jakub Kaminski/East News

Wybór odpowiedniego prezentu dla 10-latka może być nie lada wyzwaniem, szczególnie dla osób, które nie mają na co dzień styczności z dziećmi. Podarunek powinien bowiem nie tylko sprawić dziecku radość, ale także być dla niego bezpieczny. Te produkty lepiej omijać szerokim łukiem, jeśli chcemy wręczyć 10-latkowi prezent marzeń.

Slajd 1 z 8

/fot. Pixabay.com/Bru-nO

Kosmetyki

Żel pod prysznic, szampon czy dezodorant to kiepski pomysł na prezent dla dziecka. Wybór kosmetyków pozostawmy rodzicom, którzy najlepiej znają swoje dzieci i ich potrzeby.

Slajd 2 z 8

/fot. pxhere.com

Zegarek

Tradycyjny zegarek na rękę może być wspaniałą pamiątką na lata, jednak w dzisiejszych czasach służy głównie do ozdoby. Niewielu 10-latków przykłada wagę do swojego ubioru, a jeszcze mniej dba o to, by swój strój dopełnić stylowym dodatkiem.

Slajd 3 z 8

/fot. pixabay.com/pasja1000

Pluszaki

Pluszaki nie rosną wraz z dziećmi, a gdy maluchy przestają po nie sięgać, zwykle lądują zapomniane w koszu na zabawki lub zbierają kurz na półkach. Większość 10-latków prędzej chwyci za piłkę lub książkę, niż zacznie bawić się puchatym misiem.

Slajd 4 z 8

/fot. pixnio.com/congerdesign

Słownik lub encyklopedia

Książka to świetny pomysł na prezent dla aspirujących nastolatków, jednak słownik czy encyklopedia nie zachęcą młodych czytelników do sięgania po kolejne lektury. Zdecydowanie lepszym podarunkiem będzie wciągająca powieść przygodowa lub dopasowany do wieku dziecka komiks.

Slajd 5 z 8

/fot. pixabay.com/mac231

Skarpety

To uniwersalny i praktyczny prezent, jednak raczej nie wzbudzi on entuzjazmu u 10-latka.

Slajd 6 z 8

/fot. pixabay.com/sweetlouise

Piżama

Prezent dla dziecka powinien sprawić mu radość. Piżama, tak jak skarpety, należy raczej do kategorii praktycznych podarków, które nie zrobią wrażenia na większości 10-latków.

Slajd 7 z 8

/fot. pixabay.com/Vic_B

Globus

Globus wydaje się być ciekawym prezentem, ale ucieszą się z niego jedynie miłośnicy geografii. Pozostali po kilku obrotach prawdopodobnie znudzą się zabawą w szukanie krajów, a nieporęczna wielka kula wyląduje w kącie pokoju i przez kolejne lata będzie obrastać kolejnymi warstwami kurzu.

Slajd 8 z 8

/fot. pixabay.com/pompi

Dewocjonalia

Święte obrazki, różańce czy obrazkowe biblie to prezenty, które często są wybierane przez gości uroczystości komunijnych. Tego typu podarki raczej nie wzbudzają entuzjazmu w tej grupie wiekowej, ale w przyszłości mogą stać się cenną pamiątką sakramentu.

Śmiertelny wypadek w Kutnie

Auto w strzępach, w środku dwoje dzieci. Dwa śmigłowce LPR w akcji, jest ofiara

Śmiertelny wypadek w Kutnie. Samochód wjechał pod pociąg. Na miejsce wezwano dwa śmigłowce LPR. Fot. Kutnowskie Centrum Informacyjne (T. Zagórowski)

Zobacz nastepną galerię >