Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Galerie > Tych aktorów z "Klanu" nie ma już wśród nas. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci
26.01.2023 12:22

Tych aktorów z "Klanu" nie ma już wśród nas. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci

"Klan" to legendarny serial, który utkwił w sercach milionów widzów w całej Polsce. Wspólnie przeżywaliśmy rozterki, radości, wzloty i upadki charyzmatycznych i budzących sympatię bohaterów. Wielu aktorów, którzy się w nich wcielali, nie ma już wśród nas. Przypomnijmy sobie raz jeszcze piękne kreacje, które stworzyli na ekranie.

"Klan"/TVP1; KAPiF
"Klan"/TVP1; KAPiF

Slajd 1 z 11

Agnieszka Kotulanka

Agnieszka Kotulanka wcielała się w niezapomnianą postać Krystyny Lubicz. Gwiazda odeszła niespodziewanie w 2018 r. Oficjalną przyczyną był krwotoczny udar mózgu, ale w mediach mówiło się, że aktorka od dłuższego czasu zmagała się z uzależnieniem od alkoholu.

Slajd 2 z 11

Halina Dobrowolska

Twarz Haliny Dobrowolskiej przez długi czas otwierała każdy odcinek, będąc pierwszą wymienianą w serialowym intro. Wcielała się w postać Marii Lubicz. W "Klanie" występowała tylko dwa lata, bowiem zmarła w 1999 r. w wyniku choroby nowotworowej.

Slajd 3 z 11

Andrzej Strzelecki

Andrzej Strzelecki grał budzącego ogromną sympatię widzów doktora Koziełłę, przyjaciela Pawła Lubicza. Zmarł w 2020 r., zmagał się z nieoperacyjnym nowotworem płuc i oskrzeli.

Slajd 4 z 11

"Klan"

"Klan" to jeden z najpopularniejszych polskich seriali, nadawany nieprzerwanie od 1997 r. Przez ten czas na ekranie podziwiać mogliśmy wielu wspaniałych aktorów, którzy pozostawili nam niezapomniane kreacje. Niestety, nie wszyscy są jeszcze wśród nas.

Slajd 5 z 11

Kazimiera Utrata

Charyzmatyczna aktorka wcielała się w pochodzącą z Kazachstanu Stanisławę Dorobczuk. W 2018 r. zmarła na zawał.

Slajd 6 z 11

Anna Ciepielewska

Aktorka wcielała się w postać Janeczki Kochańskiej-Zięteckiej. Opuściła nas w 2006 r.

Slajd 7 z 11

Marian Glinka

Marian Glinka grał w "Klanie" Zbigniewa - rehabilitanta i właściciela siłowni. Odszedł na raka trzustki, zaledwie dwa miesiące po jego zdiagnozowaniu.

Slajd 8 z 11

Jerzy Kamas

Wybitny aktor Jerzy Kamas pojawiał się w "Klanie" w roli brata Marii Lubicz, mecenasa Stefana Zięteckiego. Odszedł w 2015 r. w wieku 77 lat, w wyniku choroby nowotworowej.

Slajd 9 z 11

Zygmunt Kęstowicz

Zygmunt Kęstowicz był najstarszym członkiem rodu Lubiczów, obecnym od samego początku serialu. Aktor zmarł w 2007 r. przeżywszy 86 lat.

Slajd 10 z 11

Aleksander Bednarz

Obdarzony nieziemską barwą głosu Aleksander Bednarz odgrywał postać profesora Majewskiego, specjalistę chirurgii onkologicznej. Odszedł w 2013 r., miał 72 lata.

Slajd 11 z 11

Krzysztof Kalczyński

Krzysztof Kalczyński cieszył widzów "Klanu" wcielając się w postać ojca Zyty Chojnickiej, Edwarda Tyczyńskiego. Zmarł w wieku 82 lat, zmagał się z rakiem płuc.

Tagi: