Goniec.pl

Okłamywali go w żywe oczy, teraz tworzą osobistą armię. Nikt nie wiedział, co się za murami Kremla

7 Czerwca 2022

Udostępnij:

To oni doradzają Władimirowi Putinowi, oto najważniejsi ludzie na Kremlu

Oto najważniejsi ludzie Władimira Putina. Prezydent Rosji im ufa i to właśnie oni mu doradzają. Sprawdź, jak wyglądają i za co są odpowiedzialni najważniejsi ludzie Kremla. AFP PHOTO / POOL / Alexander Zemlianichenko

Slajd 1 z 9

To oni doradzają Władimirowi Putinowi

Kremlin.ru

Doradcy Władimira Putina, to oni wspierają radą prezydenta Rosji

Chociaż to Władimir Putin ma decydujące słowo w najważniejszych sprawach, to nie ulega wątpliwości, że zgromadził wokół siebie prawdziwych specjalistów. Zaufani ludzie Kremla, oto doradcy prezydenta Rosji.

Slajd 2 z 9

Sierigej Ławrow to jedne z najbardziej zaufanych ministrów Władimira Putina

Handout / RUSSIAN FOREIGN MINISTRY / AFP

Siergiej Ławrow: Władimir Putin może na niego liczyć

Jednym z najbardziej znanych doradców Władimira Putina jest Siergiej Ławrow. Minister spraw zagranicznych Rosji piastuje swoje stanowisko od 9 marca 2004 r. i wielokrotnie otwarcie wyrażał swoje poparcie dla działań prezydenta. Warto znać jednak mniej medialne twarze doradców Władimira Putina.

Slajd 3 z 9

Oto premier Rosji, blisko współpracuje z Władimirem Putinem

KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

Oto premier Rosji

Oto jeden z najważniejszych po Władimirze Putinie ludzi na Kremlu. Michaił Miszustin jest premierem Rosji. Swoją funkcję pełni od stycznia 2020 roku. Z wykształcenia jest inżynierem, finansistą oraz ekonomistą. Obecnie regularnie omawia z prezydentem Rosji kluczowe dla kraju kwestie.

Slajd 4 z 9

Walentina Matwijenko blisko współpracuje z Władimirem Putinem

AFP PHOTO/ RIA-NOVOSTI/ALEXEI NIKOLSKY

Walentina Matwijenko blisko współpracuje z Władimirem Putinem

W gronie zaufanych osób Władimira Putina znaleźć można Walentinę Matwijenko. 73-letnia polityczka urodzona w Ukrainie pełni obecnie funkcję przewodniczącej Rady Federacji Rosyjskiej. Kto jeszcze doradza prezydentowi Rosji?

Slajd 5 z 9

To Aleksandr Bortnikow odpowiedzialny jest za kluczową dla Putina jednostkę

AFP PHOTO/ YURI KADOBNOV

To Aleksandr Bortnikow odpowiedzialny jest za kluczową dla Putina jednostkę

Mężczyzna stojący obok Władimir Putina to nikt inny jak Aleksandr Bortnikow. Prezydent Rosji mocno polega na kierowanej przez niego instytucji: Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Bortnikow jest jej dyrektorem, a medialne doniesienia wskazują, że to właśnie ten zaufany człowiek Putina może go zastąpić. Lista ludzi prezydenta jest jednak dłuższa.

Slajd 6 z 9

Dmitrij Miedwiediew to jeden z najbardziej zaufanych luzie Władimira Putina

AFP PHOTO / RIA-NOVOSTI/ KREMLIN POOL/ VLADIMIR RODIONOV

Od lat Dmitrij Miedwiediew stoi u boku Putina

Dmitrij Miedwiediew to osoba, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Były prezydent Rosji od wielu lat jest jednym z najbliższych współpracowników Władimira Putina. Potwierdza każdą jego decyzję publicznymi wypowiedziami deklarującymi pełne poparcie. Nie inaczej jest w przypadku wojny w Ukrainie. Relacja Putin-Miedwiediew jest na tyle bliska, że politycy zostali swego czasu "przyłapani" przez fotoreporterów m.in. w czasie wspólnych przejażdżek rowerowych.

Slajd 7 z 9

Oto Siergiej Naryszkin, Władimir Putin mocno na nim polega

AFP PHOTO/ RIA-NOVOSTI/ POOL / MIKHAIL KLIMENTYEV

Na liście nie mogło zabraknąć Siergieja Naryszkina

Na zdjęciu obok znanej już Walentiny Matwijenko warto zwrócić uwagę również na mężczyznę stojącego za plecami Władimira Putina. To Siergiej Naryszkin, dyrektor Służby Wywiadu Zagranicznego Federacji Rosyjskiej. Jest on szefem wszystkich rosyjskich szpiegów, którzy zdobywają dla Kremla najcenniejsze wiadomości.

Slajd 8 z 9

Tej twarzy nie kojarzy praktycznie nikt, a na Kremlu odgrywa ważną rolę

KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

Tej twarzy nie kojarzy praktycznie nikt, a na Kremlu odgrywa ważną rolę

Urodzony w Tallinie (Estonia) Anton Wajno to osoba anonimowa dla większości osób. W rzeczywistości jednak Władimir Putin ma do niego ogromne zaufanie. Na stronie Kremla można znaleźć jednak informację, że 50-letni mężczyzna to szef Sztabu Biura Wykonawczego Prezydenta. Anton Wajno może pochwalić się płynną znajomością japońskiego oraz angielskiego.

Slajd 9 z 9

Siergiej Szojgu Władimir Putin

HANDOUT/AFP/East News

Siergiej Szojgu od 24 lutego jest nieustannie obserwowany

W gronie najbardziej zaufanych ludzi Władimira Putina nie mogło zabraknąć również Siergieja Szojgu. Od początku wojny w Ukrainie minister obrony Federacji Rosyjskiej obserwowany jest na całym świecie, a jego słowa są masowo cytowane. Mimo niezadowolenia prezydenta Rosji z działania generałów na froncie Sierigej Szojgu cieszy się względami Putina i nie musiał dotychczas obawiać się o swoją posadę. Niemniej pojawiły się plotki o jego problemach zdrowotnych, w tym zawale serca. Szef rosyjskiego MON je zdementował.

TRICOLORS/East News, Pawel Wodzynski/East News, Piotr Molecki/East News

Jeden po drugim wychodzili na scenę i się zaczęło. Politykom może się zrobić słabo

We wtorek 18 stycznia po raz 29. wręczono "Paszporty Polityki". W trakcie gali, na której nagrodzono najbardziej obiecujących polskich artystów, nie zabrakło odwołań do polityki. Pod ostrzałem prowadzących i laureatów znaleźli się m.in. prezes TVP Jacek Kurski, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Kliknij "dalej", aby sprawdzić, co zarzucili im uczestnicy wydarzenia.

Zobacz nastepną galerię >