Goniec.pl

Te wielkie gwiazdy były kiedyś biedne. Kto zbudował swoją fortunę od zera? [GALERIA]

10 Czerwca 2022

Udostępnij:

SplashNews.com/TRICOLORS/Pawel Wodzynski/East News

Nie wszyscy w życiu mają równie udany start. Na szczęście nie brak przykładów na to, że ciężką pracą można wydostać się z biedy. Gwiazdy, które znajdziecie w naszej galerii, miały bardzo trudne dzieciństwo, ale udało im się osiągnąć sukces. Jesteście zaskoczeni nazwiskami?

Slajd 1 z 10

Anna Lewandowska

SplashNews.com/East News

Anna Lewandowska

Anna i Robert Lewandowscy obecnie należą do najbogatszych Polaków, ale nie zawsze było tak różowo. Żona znanego piłkarza zarabia na reklamach i m.in. sprzedaży zdrowej żywności, obozach treningowych, czy książkach. Jako młoda dziewczyna musiała radzić sobie z poważnymi problemami finansowymi. Do tego stopnia, że chodziła w dziurawych butach zimą. Rodzinie Ani pomagał nawet Caritas.

Slajd 2 z 10

Michał Wiśniewski

Pawel Wodzynski/East News

Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski wraz z zespołem Ich Troje był przez kilka lat bezsprzecznie największą gwiazdą w kraju. Do dziś wszyscy Polacy znają teksty największych przebojów formacj. Artysta dorobił się prawdziwego majątku, który później stracił. Szacuje się, że było to ponad 40 mln zł. Jako dziecko, po rozwodzie rodziców uzależnionych od alkoholu i śmierci babci, trafił do domu dziecka. Ledwo wiązał koniec z końcem.

Slajd 3 z 10

Beata Tadla

TRICOLORS/East News

Beata Tadla

Beta Tadla dziś jest jedną z najpopularniejszych dziennikarek i prezenterek. Przez lata związana była z różnymi stacjami i programami. W swojej karierze wygrała nawet "Taniec z gwiazdami". Na sukces musiała ciężko zapracować, gdyż dorastała w biedzie. Jak mówiła dla magazynu "Grazia", w jej domu nie było nawet łazienki i kaloryferów.

Slajd 4 z 10

Justyna Steczkowska

Pawel Wodzynski/East News

Justyna Steczkowska

"Dziewczyna szamana" od lat jest rozchwytywaną wokalistką i kompozytorką. Mimo długiej obecności na scenie wciąż pozostaje na szczycie. Oczywiście wraz z sukcesami przyszły pieniądze. Droga do majątku Steczkowskiej była bardzo długa, gdyż w dzieciństwie piosenkarka zaznała sporej biedy. Kiedyś zdradziła, że czasami nie miała nawet co jeść.

Slajd 5 z 10

Zbigniew Zamachowski

TRICOLORS/East News

Zbigniew Zamachowski

Zbigniew Zamachowski jest jednym z najbardziej lubianych aktorów w kraju. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że zanim Zamachowski został aktorem, w dzieciństwie zaznał prawdziwej biedy. W rodzinnym domu artysty nie było nawet światła.

Slajd 6 z 10

Edyta Górniak

Edyta Górniak

Choć dzisiaj Edyta zarabia miliony, jako dziecko żyła w bardzo ubogiej rodzinie. Ojciec piosenkarki zostawił ją, gdy miała 9 lat. Matki natomiast nie było stać na utrzymanie dwóch córek., dlatego Edyta szybko musiała zacząć na siebie zarabiać. Początkowo zajmowała się modelingiem - resztę już wszyscy znamy.

Slajd 7 z 10

Paulina Sykut-Jeżyna

TRICOLORS/East News

Paulina Sykut-Jeżyna

Popularna prezenterka, gdy miała 4 lata, straciła ojca. Od tego czasu w rodzinie zaczęło brakować pieniędzy. Pogodynka wyznała, że wraz z bratem, by zarobić parę groszy, zrywali zioła i lipę, suszyli i sprzedawali do Herbapolu. Zbierali również butelki i odnosili do skupu albo sprzedawali kwiaty na targu.

Slajd 8 z 10

Dorota Gardias

Pawel Wodzynski/East News

Dorota Gardias

Rodzice dziennikarki stracili pracę, kiedy jeszcze uczyła się w liceum. Gardias zdradziłą, że było wtedy bardzo ciężko. "Pamiętam, jak wieczorami martwili się, sądząc, że my, dzieci, nie słyszymy, skąd wziąć pieniądze na opłaty" - powiedziała kiedyś w wywiadzie.

Slajd 9 z 10

Joanna urodziła się jako nieślubne dziecko pary nastolatków, i postanowiono, że trafi pod opiekę babci. Czterdziestokilkuletnia wówczas kobieta, zdecydowała się przejść na rentę i zaopiekować się małą Asią. Artystka wspomniała również o tym, że była celem ataków nie tylko dla swoich kolegów i koleżanek ze szkoły, ale również nauczycieli i osób duchownych - nazywano ją "bękartem" i "czerwoną świnią".

TRICOLORS/East News

Joanna Brodzik

Joanna urodziła się jako nieślubne dziecko pary nastolatków, i dlatego trafiła pod opiekę babci. Czterdziestokilkuletnia wówczas kobieta, przeszła na rentę, aby zaopiekować się małą Asią. Brodzik wspomniała również o tym, że była celem ataków nie tylko dla swoich kolegów i koleżanek ze szkoły, ale również nauczycieli i osób duchownych - nazywano ją "bękartem" i "czerwoną świnią".

Slajd 10 z 10

Magdalena Różczka

Pawel Wodzynski/East News

Magdalena Różczka

Magdalena Różczka także dorastała w domu, w którym się nie przelewało. "Miałam 16 lat i chciałam zarobić na wakacje. Wstałam o 5 rano, poszłam na targ przed blokiem i zapukałam do pierwszej budki. Spytałam, czy nie szukają pomocy. Od razu mnie przyjęli. Nawet nie gadaliśmy o kasie. Sprzedawałam ciuchy."

TRICOLORS/East News, Pawel Wodzynski/East News, Piotr Molecki/East News

Jeden po drugim wychodzili na scenę i się zaczęło. Politykom może się zrobić słabo

We wtorek 18 stycznia po raz 29. wręczono "Paszporty Polityki". W trakcie gali, na której nagrodzono najbardziej obiecujących polskich artystów, nie zabrakło odwołań do polityki. Pod ostrzałem prowadzących i laureatów znaleźli się m.in. prezes TVP Jacek Kurski, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Kliknij "dalej", aby sprawdzić, co zarzucili im uczestnicy wydarzenia.

Zobacz nastepną galerię >