Goniec.pl > Galerie > Te artystki łamały serca i olśniewały urodą w latach 80. Jak wyglądają dziś?
14.11.2022 11:42

Te artystki łamały serca i olśniewały urodą w latach 80. Jak wyglądają dziś?

Najpiękniejsze aktorki lat 80.Olśniewały talentem aktorskim i niepowtarzalnym urokiem, a ich uroda rzucała fanów na kolana. Nazwiska tych kobiet były symbolem prawdziwej klasy i wdzięku. Oto zestawienie aktorek, do których w latach 80. wzdychali niemal wszyscy mężczyźni.

Najpiękniejsze polskie aktorki lat 80.
Najpiękniejsze polskie aktorki lat 80. fot. Instagram, Facebook

Slajd 1 z 7

Katarzyna Figura

Katarzyna Figura była uznawana za skandalistkę i seksbombę lat 80. Gwiazda zadebiutowała w 1983 roku w produkcji Jacka Koprowicza "Przeznaczenie". Największą popularność przyniosła jej jednak rola Marioli Wafelek w filmie "Pociąg do Hollywood" Radosława Piwowarskiego z 1987 roku.

Slajd 2 z 7

Małgorzata Braunek

Swoją pierwszą ważną rolę zagrała w filmie "Polowanie na muchy" w reżyserii Andrzeja Wajdy, gdzie wcieliła się w postać Ireny, kochanki Włodka. Największą rozpoznawalność zdobyła, wcielając się w postać  Oleńki Billewiczówny w "Potopie" Jerzego Hoffmana oraz Izabeli Łęckiej serialu telewizyjnym "Lalka" w reżyserii Ryszarda Bera. 

Slajd 3 z 7

Anna Dymna

Anna Dymna skradła serca widzów rolą  Ani Pawlakówny w kultowej komedii "Nie ma mocnych" i jej kontynuacji "Kochaj albo rzuć". Widzowie z pewnością pamiętają ją również między innymi jako hrabiankę Klarysę Horvath z "Janosika" oraz Marię Jolantę Wilczur ze "Znachora".

Slajd 4 z 7

Małgorzata Pieczyńska

Małgorzata Pieczyńska zadebiutowała rolą w filmie „Nadzór”, grając u boku Ewy Błaszczyk i Grażyny Szapołowskiej w 1983 roku. Widzowie mogli podziwiać jej urodę również w filmie "Ceremonia pogrzebowa” Jacka Bromskiego, gdzie zagrała sceny rozbierane z Bogusławem Lindą. W roku 1986 artystka otrzymała prestiżową Nagrodę imienia Zbyszka Cybulskiego.

Slajd 5 z 7

Grażyna Szapołowska

Grażyna Szapołowska pojawiła się w wielu znanych produkcjach lat 80. Aktorka zagrała między innymi w filmie „Bez końca” z 1984 roku czy „Krótkim filmie o miłości” z 1988 roku Krzysztofa Kieślowskiego.

Slajd 6 z 7

Dorota Kamińska

W latach 70. i 80. Dorota Kamińska była uważana za jedną z najatrakcyjniejszych polskich aktorek. Widzowie mogli podziwiać ją między innymi w filmie „Trapez” z 1984 roku czy „Życie Kamila Kuranta” z 1982 roku.

Slajd 7 z 7

Joanna Pacuła

W latach 80. Joanna Pacuła związała się z Romanem Polańskim. Wkróce ruszyła na podbój Hollywood, gdzie zaczynała karierę jako modelka. Zagrała w światowych produkcjach, takich jak "Sweet Lies", "The Kiss", "Husbands and lovers", "Every Breath" czy "Under Investigation".

Tagi: