Goniec.pl

Siostra nie odstępowała go na krok, poruszające zdjęcie obiegło świat. Jak dziś wygląda życie tej rodziny?

18 Czerwca 2022

Udostępnij:

Matka dziecka chorego na białaczkę pokazuje codzienność życia swojej rodziny

Mama małego Becketta jest autorką zdjęcia, które w 2019 roku poruszyło cały świat. Kobieta pokazała życie swojej rodziny w czasie walki z białaczką jej zaledwie 4-letniego syna. Siostra chłopca była z nim i wspierała, go nawet w trudnych momentach. Dziecko wyzdrowiało, sprawdź, jak wygląda teraz. fot. Beckett Strong

Slajd 1 z 13

Dziecko walczy z białaczką, matka pokazała jego drogę do zdrowia

fot. Facebook.com/Beckett Strong

Diagnoza małego Becketta była niemal jak wyrok: białaczka

Poruszające zdjęcie małego Becketta ze Stanów Zjednoczonych poruszyła cały świat. Rodzice wiedzieli, że wsparcie całej rodziny jest ważne w procesie leczenia. Dodatkowo matka chłopca chciała pokazać, iż leczenie białaczki zmieniło życie całej rodziny. Siostra Becketta, Aubrey, musiała szybko dorosnąć, ale brat mógł na nią liczyć w nawet najgorszych momentach.

Slajd 2 z 13

Dziecko białaczka

fot. Facebook.com/Beckett Strong

Diagnoza w wieku 4 lat

Wiadomość, że 4-letni Beckett Burge cierpi na rzadki nowotwór szpiku kostnego (białaczkę limfoblastyczną) była zupełnie niespodziewana. Dziecko często się uśmiechało i bawiło. Widać to nawet na zdjęciach udostępnianych przez matkę na specjalnie stworzonej stronie na Facebooku.

Slajd 3 z 13

Siostra wspierała swojego brata

fot. Facebook.com/Beckett Strong

Chemioterapia wpłynęła na wygląd dziecka

Leczenie rzadkiej białaczki mocno zmieniło małego Becketta. Nie tylko nie miał już tyle siły do zabawy co wcześniej, ale z racji przyjmowanych leków szybko przybierał na wadze, puchł, a nawet łatwo ulegał poparzeniom słonecznym. Dziewczynka nieustannie starała się, chociaż nieco ulżyć swojemu bratu, czego dowodzi słynne zdjęcie z 2019 r., gdy stoi ze swoim bratem nad toaletą, gdy ten walczy z torsjami po lekach.

Slajd 4 z 13

Chłopiec to mały wojownik

fot. Facebook.com/Beckett Strong

Zamiast się bawić, spędzali czas na sali szpitalnej

- Jedną z rzeczy, których nie mówią o raku w dzieciństwie, jest to, że dotyka on całą rodzinę. Zawsze słyszysz o zmaganiach finansowych i medycznych, ale jak często słyszysz o zmaganiach, z jakimi borykają się rodziny z innymi dziećmi? Dla niektórych może to być trudne do zobaczenia i odczytania. Moje dwoje dzieci w odstępie 15 miesięcy przeszło od wspólnej zabawy w szkole i domu do wspólnego siedzenia w zimnej sali szpitalnej - napisała pod jednym ze zdjęć mama małego Becketta.

Slajd 5 z 13

Dziecko białaczka choroba zdjęcia

fot. Facebook.com/Beckett Strong

Starali się stworzyć mu namiastkę normalności

Trudne leczenie zupełnie zmieniło codzienne życie tej amerykańskiej rodziny. Beckett leczony był przez dwa lata i ostatecznie lekarze potwierdzili, że mały wojownik pokonał złośliwy nowotwór. To, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe, ponownie stało się normalnością. Beckett wrócił do szkoły. Jego mama nadal pokazuje, jak wygląda ich życie.

Slajd 6 z 13

Dziecko rodzeństwo

fot. Facebook.com/Beckett Strong

W czasie walki z rakiem Beckett na świecie przywitali kolejne dziecko

Beckett w czasie walki z rakiem stał się starszym bratem. Rodzice chorego na białaczkę chłopca przywitali na świecie kolejne dziecko i ponownie całkowicie musieli zmienić swoje życie. Niemniej nadal byli wierni swoim zasadom i jako rodzina trzymali się razem oraz nieustannie się wspierali.

Slajd 7 z 13

Beckett był bardzo dzielny

fot. Facebook.com/Beckett Strong

Beckett był bardzo dzielny

Na profilu Becketta na Facebooku nie brakuje zdjęć, gdzie mimo pobytu w szpitalu chłopiec jest uśmiechnięty i wydaje się ignorować fakt walki o swoje życie. Obecnie mały wojownik wygląda już zupełnie inaczej.

Slajd 8 z 13

Dziecko białaczka

fot. Facebook.com/Beckett Strong

Wróciły włosy, ale uśmiech nigdy nie zniknął

Wygląd dziecka zmieniał się na przestrzeni kolejnych miesięcy leczenia, ale uśmiech był niezmienny. Pod koniec kuracji na głowie chłopca ponownie pojawiły się włosy. Mógł wrócić też do tego, co kocha.

Slajd 9 z 13

dziecko białaczka

fot. Facebook.com/Beckett Strong

Tak wygląda Beckett dziś 

Oto zdjęcie z 16 czerwca 2022 r., które na Facebooka wrzuciła mama zdrowego już Becketta. Chłopiec wraz z siostrą często przebywa na boisku i uprawia sport. Jedną z ulubionych dyscyplin chłopca jest baseball.

Slajd 10 z 13

Dziecko białaczka

fot. Facebook.com/Beckett Strong

Uśmiech nie znika z jego twarzy

Becketta najłatwiej rozpoznać po szerokim uśmiechu. Chłopiec jest wzorem dla wielu innych pacjentów, którzy na podstawie jego historii nie tracą nadziei.

Slajd 11 z 13

Dziecko białaczka

fot. Facebook.com/Beckett Strong

Chłopiec nigdy nie stracił nadziei

Na jednym ze zdjęć mały Beckett pozuje z drewnianą tablicą. Fotografia została zrobiona tuż po zakończeniu leczenia dziecka. - Diabeł szepnął do mojego ucha „nie jesteś wystarczająco silny, żeby przetrzymać tę burzę”. Dzisiaj to ja wyszeptałem mu do ucha „ja jestem burzą” - czytamy na inspirującej tablicy.

Slajd 12 z 13

Dziecko białaczka

fot. Facebook.com/Beckett Strong

Walczył dzielnie i wygrał z rakiem

Zdjęcie małego Becketta to dziś symbol niestrudzonej walki i odwagi dziecka

Slajd 13 z 13

Dziecko białaczka siostra

fot. Facebook.com/Beckett Strong

Symboliczne zdjęcie z 2019 r. to dziś jedynie "pamiątka"

Mama małego Becketta po obiegnięciu świata zdjęciem jej chorego syna i stojącej obok córki podkreślała, że nie chciała izolować rodzeństwa. Aubrey, która na początku nie rozumiała, co się dzieje, dzielnie wspierała swojego brata. Dziewczynka starsza od Becketta o 14 miesięcy widziała zarówno, jak lekarze go badają, jak i walczą o życie dziecka na oddziale intensywnej terapii.

Śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

GALERIA: Śmierć kobiety w Złotych Tarasach

Około 40-letnia kobieta zginęła w Złotych Tarasach. Spadła z dużej wysokości, świadkowie wskazują, że doszło do tego w tym samym miejscu, gdzie 28 października zginął mężczyzna.

Zobacz nastepną galerię >